دفاع شخصی

قهرمانی آمریکا در کشتی آزاد نوجوانان جهان

قهرمانی آمریکا در کشتی آزاد نوجوانان جهان

دفاع شخصی: تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب یک مدال طلا، دو نقره و دو برنز و کسب عنوان چهارمی به کار خود در رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در ایتالیا تمام کرد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۷ تا ۹ مرداد در شهر رُم ایتالیا انجام شد و در آخر تیم ایران توسط ابراهیم الهی در وزن در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم و رضا سلیمانیان در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال نقره، عرشیا حدادی در وزن ۴۸ کیلوگرم و عرفان علیزاده در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی آمریکا با ۱۹۰ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد، هند و آذربایجان با ۱۲۶ و ۱۲۲ امتیاز دوم و سوم شدند و تیم ایران با ۱۱۷ امتیاز چهارم شد.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی دور اول با نتیجه ۶ بر ۰ و ضربه فنی ریکاردو بونانو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عظیم بردی آشیرگولیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۲ بر ۱ برد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نوازی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب دومنیک مونارتو از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۲ بر ۰ و ضربه فنی مغلوب آرمان هاروتوینان از ارمنستان شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۰ عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کریستین کاستیلو از آمریکا با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب شد و باتوجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۱۳ بر ۱ مقابل اوزگور جاگلیان از ترکیه پیروز شد و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد. حدادی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۰ رسول گالبورایف از فرانسه را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمد رضا اسدی بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۰ دانیل کارتیف از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۰ بایامان کریمبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رفت. اسدی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد المان آقایف از آذربایجان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب لوک لیلداهل از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیر مهدی نجاتی زاده بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۰ مغلوب حوسان بای عثمان اف از ازبکستان شد و باتوجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۰ کایگه براون از نیوزلند را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل عبداله توپراک از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۲ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۰ آقا گاسیموف از جمهوری آذربایجان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از سد نیخیل پیلاناگویلا از هند گذشت و به دیدار فینال راه پیدا کرد. الهی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد بیلال شریپ اولو از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد مهدی ممیوند در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۰ مغلوب الیاس عیسایف از جمهوری آذربایجان شد و باتوجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۱۲ بر ۲ آلپ بگنجوف از ترکمنستان را مغلوب کرد اما در دور بعد مقابل آیکین بولاتولی از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۸ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم یونس شفیعی از ایران در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ از سدبارتلومیج نوواکوفسکی از لهستان گذشت. وی در دور بعد مقابل ناریندر از هند با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و باتوجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حذف شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم رضا سلیمانیان در دور نخست مقابل زاخاری دی رایدر از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر ۰ به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ از سد اسلاوی استامنوف از بلغارستان گذشت. سلیمانیان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آسخاب خاجی اف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل محمدامین عبداله یف از تاجیکستان با نتیجه ۱۰ بر ۰ به برتری دست یافت و راه دیدار فینال شد. سلیمانیان در دیدار پایانی با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب مور ساچین از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور اول با نتیجه ۸ بر ۱ کانازاوا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۲ از سد راوان موسایف از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب موسی آرسونکایف از مجارستان شد و به دیدار رده بندی رفت. علیزاده در دیدار رده بندی مقابل واروژان هوانسیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر ۰ و ضربه فنی به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد رضا لطفی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۲ رالفس لوکینس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۱۱ مغلوب لوان لاگویلاوا از فرانسه شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل سینگ جاسپوران از هند با نتیجه ۴ بر ۰ شکست خورد و پنجم شد.

رده بندی انفرادی:
۴۵ کیلوگرم: ۱- دومنیک مونارتو (آمریکا) ۲- بشیر وردیف (آذربایجان) ۳- نیکولوز بوتچوریشویلی (گرجستان) و آرمان هاروتونیان (ارمنستان) ۵- امیرمحمد نوازی (ایران)
۴۸ کیلوگرم: ۱- واسیف باقیروف (آذربایجان) ۲- کریستین کاستیلو (آمریکا) ۳- عرشیا حدادی (ایران) و کومار لالیت (هند)
۵۱ کیلوگرم: ۱- لوک لیلیداهل (آمریکا) ۲- محمدرضا اسدی (ایران) ۳- المان آقایف (آذربایجان) و بن تاریک (مراکس)
۵۵ کیلوگرم: ۱- دارین عسکربیک (قزاقستان) ۲- جکسون فورست (آمریکا) ۳- وایبحاو پاتیل (هند) و حوسانبای عثمان اف (ازبکستان)... ۱۶- امیرمهدی نجاتی
۶۰ کیلوگرم: ۱- ابراهیم الهی (ایران) ۲- بیلال شریپ اولو (قرقیزستان) ۳- تایگا اوگینو (ژاپن) و نیخیل پینالاگیولا (هند)
۶۵ کیلوگرم: ۱- الیاس عیسایف (آذربایجان) ۲- تیلور کاساک (آمریکا) ۳- آنکیت (هند) و گوگا اوتیناشویلی (گرجستان)... ۱۰- محمدمهدی ممیوند (ایران)
۷۱ کیلوگرم: ۱- جوزف سیالی (آمریکا) ۲- رائول کاسو (ایتالیا) ۳- آقانظر نوروزاف (آذربایجان) و رازمیک یپرمیان (ارمنستان)... ۱۳- یونس شفیعی (ایران)
۸۰ کیلوگرم: ۱- مور ساچین (هند) ۲- رضا سلیمانیان (ایران) ۳- الکساندر بروس (مولداوی) و زاخاری ریدر (آمریکا)
۹۲ کیلوگرم: ۱- کامیل کوراگیلیف (قزاقستان) ۲- موسی آرسونکایف (مجارستان) ۳- عرفان علیزاده (ایران) و ماکسول مکنلی (آمریکا)
۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کوی هوپکه (آمریکا) ۲- لوان لاگویلاوا (فرانسه) ۳- سینگ جاسپوران (هند) و خیکماتولو کوربانوف (ازبکستان) ۵- محمدرضا لطفی (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۱۹۰ امتیاز ۲- هند ۱۲۶ امتیاز ۳- آذربایجان ۱۲۲ امتیاز ۴- ایران ۱۱۷ امتیاز ۵- قزاقستان ۱۱۰ امتیاز ۶- گرجستان ۶۲ امتیاز ۷- ارمنستان ۵۸ امتیاز ۸- قرقیزستان ۴۴ امتیاز




منبع:

1401/05/11
12:27:30
5.0 / 5
72
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد