دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد؛

کرونا برنامه ها را تغییر داد

کرونا برنامه ها را تغییر داد

به گزارش دفاع شخصی سرپرست سازمان لیگ و مسابقات فدراسیون کاراته اظهار داشت: اولویت اول ما برای برگزاری مسابقات سلامتی کاراته کاهاست و در این خصوص نیز همه تمهیدات لازم اتخاذ شده است.سعید خرمی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: رقابتهای قهرمانی جهان آبان ماه برگزار می شود و پس از بازی های المپیک و بازگشت تیم ملی به تهران، زمان زیادی نداشتیم تا رقابتهای قهرمانی کشور را برگزار نماییم. ضمن این که شرایط حاد شیوع ویروس کرونا و محدودیت ها موجب شد تا برنامه تغییر پیدا کند.
وی افزود: در ثبت نام اولیه که قرار بود مسابقات بصورت آزاد برگزار شود، نزدیک به ۵۰۰۰ کاراته کا ثبت نام کرده بودند که واقعاً شرایط پذیریش این تعداد کاراته کا با وجود کرونا و اعمال محدودیت ها وجود نداشت. به همین دلیل به استانها اعلام گردید تا نفرات برتر خود تحت عنوان قهرمانی کشور به مسابقات اعزام کنند. ضمن این که برای برخی استانهای مستعد همچون تهران، مازندران، اصفهان و … نیز سهمیه های بیشتری در نظر گرفتیم تا مدعیان بیشتری در این مسابقات حضور داشته باشند.
خرمی در پاسخ به این پرسش که چرا در وضعیت قرمز کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا مسابقاتی با حضور ۴۰۰ کاراته برگزار می شود؟ اظهار داشت: تعداد مجموع شرکت کنندگان به ۴۰۰ نفر می رسد، ولی این تعداد در چند روز و طبق زمانبندی مشخص شده باید برای حضور در مسابقات خود به محل اسکان معرفی کنند. ضمن این که سالن مسابقات را تغییر داده و تعداد تاتامی را نیز افزایش دادیم. یعنی در هر دوره چیزی نزدیک به ۴۰ نفر در سالن حضور دارند. پس از اختتام مسابقات هر وزن هم وقفه ای برای استراحت داوران و کادر برگزاری در نظر گرفته شده که در همین زمان نیز سالن، تاتامی و تجهیزات ضد عفونی شده و برای مسابقات اوزان بعدی آماده می شود.
سرپرست سازمان لیگ و مسابقات کاراته با اشاره به برنامه مسابقات اظهار داشت: در بخش آقایان طی روزهای دوم و سوم شهریور میزبان کاراته کاها هستیم که برمبنای برنامه اعلامی سه شنبه دوم شهریور ماه مسابقات وزن ۶۰- کیلوگرم از ساعت ۹ و وزن ۶۷- کیلوگرم از ساعت ۱۴ شروع می شود. چهارشنبه سوم شهریور در روز دوم نیز از ساعت ۹ بامداد رقابتهای وزن ۷۵- کیلوگرم شروع می شود مبارزات وزن ۸۴- کیلوگرم از ساعت ۱۲ و وزن ۸۴+ کیلوگرم از ساعت ۱۴ پیگیری می شود. در بخش بانوان چهارم شهریور ماه از ساعت ۹ بامداد کاراته کاهای وزن ۵۰- کیلوگرم به روی تاتامی می روند و از ساعت ۱۳ هم مبارزات وزن ۵۵- کیلوگرم انجان می شود. در روز پایانی هم رقابتهای وزن ۶۱- کیلوگرم از ساعت ۹، وزن ۶۸- کیلوگرم از ساعت ۱۲ و وزن ۶۸+ کیلوگرم از ساعت ۱۵ برگزار می گردد.
وی در آخر اظهار داشت: نزدیکی محل اسکان به سالن مسابقات، قرنطینه کاراته کاها در اتاق های مجزا پس از تست کرونا، ضد عفونی مداوم سالن و محل اسکان، تست کرونای داوران و هر آنچه لازم است درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی مصوب فدراسیون پزشکی، ورزشی صورت خواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم این مسابقات را بدون مشکل برگزار نماییم.


منبع:

1400/06/01
09:25:31
5.0 / 5
723
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد