دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد؛

برگزاری لیگ پایه بهترین كار فدراسیون جودو بود

برگزاری لیگ پایه بهترین كار فدراسیون جودو بود

عضو پیشین تیم ملی جودو اظهار داشت: رقابتهای لیگ امید تا المپیك یكی از بهترین برنامه هایی بود كه در چند سال اخیر در جودو ایران اجرایی شد.امیرقاسمی نژاد ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: جودو ایران پتانسیل بالایی دارد و برای آنکه بخواهیم در جودو دنیا در جمع بهترین ها جایی داشته باشیم، باید به نونهالان و نوجوانان بها بدهیم. در گذشته رقابتهایی در این سبک و سیاق بود که فراموش شده بود، ولی در این دوره شاهد آغاز باردیگر آن بودیم.
سرمربی تیم نوبافت شادیلون افزود: این جودوکاران باید بیشتر روی تاتامی مسابقه بدهند تا با تجربه شوند، ضمن اینکه برگزاری این مسابقات شور و شوق زیادی را در میان جودوکاران رده سنی پایه به وجود آورده بود و این بچه ها با عشق و علاقه مضاعفی تمرین کرده و در مسابقات ظاهر می شدند که اشک و لبخندهای آنها پس از هر پیروزی و شکست دیدنی بود.
وی در مورد شرایط تیم خودش هم اظهار داشت: تیمی که ما در مسابقات لیگ شرکت دادیم، تماماً بومی مشهد بودند که اغلب آنها شاگردان خودم بودند و باقی نفرات نیز شاگردان سایر اساتید زحمت کش مشهدی بودند که با کمک هم توانستیم مبارزات خوبی به معرض نمایش گذاشته و در گروه خودمان با کسب بهترین نتیجه در بالای جدول قرار گرفته و پس از تعطیلی مسابقات به سبب شیوع بیماری کرونا، تصمیم به معرفی تیم های برتر با همان شرایط قبلی گرفته شد و ما موفق به کسب عنوان قهرمانی شدیم.
قاسمی نژاد در ادامه با اعلان اینکه تیم ما برای قهرمانی بسته شده بود گفت: با شناختی که نفرات تیم داشتم، با هدف قهرمانی وارد مسابقات شدیم، ما تنها تیمی بودیم که با حامی مالی و با تدارک کامل در مسابقات حاضر شدیم. تهیه لباس مناسب برای اعضای تیم، مهمانسرای خوب، رفت و برگشت با قظار و… سایر هزینه هایی که در به صورت حرفه ای برای تیم مدیریت شد. تیم های تهرانی شاید هزینه کمتری برای حضور در مسابقات داشته باشند، ولی برای تیمی که از مشهد مقرر است به تهران بیاید، هزینه ها واقعاً بالاست.
سرمربی تیم نوبافت شادیلو با گلایه از مسئولان سازمان لیگ اظهار داشت: وقتی با مسئولان شرکت برای حمایت مالی مذاکره کردیم، قول دادیم که بازی ها پخش مستقیم دارد و بازی های تیم ما هم پخش زنده دارد. من در این مورد با مسئولان هماهنگ کرده بودم. ولی در روز مسابقات، بازی ما پخش نشد. حتی اجازه ندادند بنر خودرا در سالن نصب نماییم و این جای گلایه دارد. با این نوع برخورد آیا توان به جذب حامی مالی برای حضور در مسابقات آتی امیدوار بود.

وی اضافه کرد: از مدیریت مجموعه نوبافت شادیلون تشکر می کنم که تیم ما را برای حضور در لیگ امید تا المپیک واقعاً به صورت حرفه ای و حتی در حد تیم های سوپر لیگ مورد حمایت قرار دادند. ما حتی برای هر پیروزی مبالغی به جودوکاران خود پاداش می دادیم، مبلغ بالا نبود، ولی خیلی برای این بچه ها مفید. من خودم سال ها در لیگ و تیم ملی مبارزه کرده ام، می دانم کوچک ترین مسائل در موفقیت یک تیم و انگیزه دادن به آنها که مقرر است آینده سازان جودو این کشور بشوند، خیلی اهمیت دارد.
قاسمی نژاد افزود: از سال ۲۰۱۴ که از تیم ملی خداحافظی کردم به مربیگری روی آوردم، مربی نوجوانان، جوانان و امید بودم و با استاد آخوندزاده در برنامه استعدادیابی فدراسیون همکاری کردم. حالا در پایین شهر مشهد دو کلاس آموزشی دارم که واقعاً با عشق و علاقه به این جوانان آموزش می دهم. تاکید می کنم راه موفقیت و پیشرفت شک نکنید بها دادن به این رده سنی است. بها دادن از همه جهات، اگر اردوی استعدادیابی برگزار می نماییم باید در بهترین شرایط باشد.
سرگروه پیشین تیم ملی جودو در مورد تعلیق جودو ایران هم اظهار داشت: من نه برای خودم که برای هزاران نوجوان و جوان آینده داری که برای درنوردیدن مسیر موفقیت در جای جای این کشور در حال تلاش هستند از سه ایرانی که قصد شهادت مقابل جودو ایران در دادگاه CAS دارند، می خواهم چنین کاری نکنند. ما استعدادهای زیادی داریم که با این تعلیق از دست می روند. «جیرولامو» مربی ایتالیایی تنها پس از گذشت چندماه از حضور در ایران و فقط با دیدن جودوکاران تهرانی تعجب کرد که چرا با این همه استعداد ما در جودو جهان جایگاهی نداریم و امیدوارم این دوستان موضوع را درک کنند.
وی در آخر اظهار داشت: حضور باردیگر محمد درخشان در فدراسیون جودو را به فال نیک می گیرم. این یعنی یک گام به جلو، درخشان مرد بزرگی است که با شناختی که از او دارم، می تواند به جودو ایران چون گذشته خدمت کند و امیدوارم با کمک همه اهالی ورزش کشور این مشکل رفع گردد و جودو ایران با برنامه های که در حال اجرا دارد، به روزهای خوب گذشته بازگردد.

1399/04/21
21:59:17
5.0 / 5
1946
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد