دفاع شخصی
چند پرسش قبل از یك نشست؛

کمیته فنی کاراته اسیر حاشیه نشود

کمیته فنی کاراته اسیر حاشیه نشود

دفاع شخصی: کمیته فنی فدراسیون کاراته در حالی فردا سه شنبه جهت بررسی نتایج بازی های المپیک تشکیل جلسه خواهد داد که خبرهای رسیده حکایت از تغییر کادر فنی در بخش بانوان دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، کاراته ایران در بازی های المپیک با سه نماینده موفق به کسب یک مدال طلای با ارزش شد. طلایی که سهم بخش مردان و سجاد گنج زاده بود و دو نماینده بانوان ایران با وجود ارائه مبارزات در خود توجه توفیقی در کسب مدال نداشتند.
قرار است در این نشست سید شهرام هروی و سمانه خوش قدم سرمربیان تیم های ملی آقایان و بانوان با حضور در این نشست گزارشی از عملکرد تیم های تحت رهبری خود عرضه کنند.
در این شرایط تیم بانوان ایران مورد هجمه رسانه ای از طرف برخی امتحان پس داده هایی قرار گرفته که داعیه حضور در رأس کادر فنی بانوان را در سر دارند. متأسفانه مبارزات خوب نمایندگان ایران در این بخش نادیده گرفته شد و تنها به چند کارت کشیدن بی موقع اشاره می کنند، این که کاراته بانوانی که شانس اندکی برای کسب سهمیه داشت، پس از تغییر بموقع کادر فنی و اختتام جنجال های درون اردویی که از دید همین منتقدان نادیده گرفته شد، با آرامش کار خودرا ادامه داد و موفق به کسب دو سهمیه حضور در بازی های توکیو شد و سهمیه سوم نیز با قوانین پیچیده و البته نفوذ قزاق ها در فدراسیون جهانی از ایران گرفته شد، اهمیت چندانی ندارد.
بحث اصلی این است که درباب تغییر کادر فنی این کمیته فنی است که می بایست بدون ورود به حواشی و تاثیرپذیری از فضای مجازی شرایط را بررسی و تصمیم گیری کند. مسابقات جهانی نزدیک است و تغییر کادر فنی به تیم ملی لطمه خواهد زد نیز نکته ای است که نباید نادیده گرفته شد. ولی در نهایت این کمیته فنی است که درباب تثبیت یا تغییر کادر فنی تصمیم گیری خواهدنمود.
از سوی دیگر شنیده می شود، برخی افراد که در تمامی حواشی سالهای قبل رد پای پررنگی دارند، بعد از بیرون کردن خستگی چندین ساله ناشی از خدمت به کاراته از بدن و اختتام دوران استراحت، مدتهاست از دوری فدراسیون خواب و خوراک ندارند به هر دری می زنند تا یکبار دیگر وارد فدراسیون شوند. این تلاش ها نتیجه خواهد داد یا خیر طی روزهای آینده مشخص می شود ولی نمی توان نقش او را در همین جو منفی اخیر نادیده گرفت. گویا آقایان فراموش کرده اند که دو ماه قبل برای حفظ منافع کاراته و موفقیت تیم ملی استفعا داده بودند!
سوال اصلی اینجاست، چرا آرامشی را که در چند سال اخیر در کاراته شاهد آن بودیم و نتایج خوبی هم در بر داشت و به کسب یک طلای المپیک انجامید را به خطر می اندازید؟ سوال دیگر این که فدراسیون چه دارد که برخی ها زمین و زمان را بهم می دوزند تا وارد آن شوند؟
آیا سرنوشت چند رییس قبلی که با همین شیوه مجبور به ترک فدراسیون شدند نادیده گرفته شده؟ فکر نمی کنید چنین انتصاب هایی موجب ورود باردیگر حاشیه کاراته شده و هر آنچه در طول دو سال قبل رشته بودید، پنبه خواهد شد.
در اختتام باید اشاره نماییم که رشته ای شکست خورده و ناکام در بازی های المپیک اینقدر مورد هجمه قرار نگرفت که کاراته با طلای المپیک ثابت کرد یکی از قدرتهای برتر دنیاست.


منبع:

1400/06/06
09:23:44
5.0 / 5
693
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد