دفاع شخصی
بنا:

زجر می کشیم

زجر می کشیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از نحوه انتخاب ملی پوشان ایران در رقابت های قهرمانی جهان دفاع کرد و اظهار داشت: می گویند مادر فلان کشتی گیر نفرین می کند، خب اگر نفرینی است برای من باشد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، بنا درباره انتقادات مطرح شده درباره نحوه انتخاب ملی پوشان در رقابت های جهانی اظهار داشت: پروسه از زمان خادم روی زبان ها افتاد و چرخه هم از زمان آقای دبیر. من سال هاست شرایط خاص خودم را درباره انتخابی داشتم. حالا شما ببینید خادم به یک شکل و در چرخه هم به شکل دیگر اجرا می شود اما من تفکرات خودم را دارم و صد در صد درباره انتخابی تیم ملی در جهانی نروژ عدالت رعایت شد. اولا شرایط کرونا را درک کنید، این بهانه نیست. اگر کرونا نبود طبیعتا قهرمانی کشور و مسابقات مختلف برگزار می شد. در این دو سال و نیم بسیاری از مسابقات را از دست دادیم. ما دو دوره جام تختی برگزار کردیم که از سری اول یکسری وارد جهانی قزاقستان شدند. برای نروژ هم دو گروه داشتیم، یکی نفرات المپیکی بودند. غیر از آن ما جام تختی را برگزار کردیم و به تمام استانها با هر سهمیه ای که خواستند اجازه دادیم در جام تختی بعنوان مرحله اول انتخابی نروژ شرکت نمایند.
وی اضافه کرد: مسابقات انجام شد و حتی برای نفرات سوم هم کشتی گذاشتیم. ۱۰ نفر اول مشخص شدند، پیش از آن مدال داران مسابقات آسیایی را کنار گذاشتیم اما بقیه در جام تختی شرکت کردند. جام وهبی امره هم بود و نفرات آسیایی و نفرات منتخب جام تختی به جام وهبی امره اعزام شدند.
وی در ادامه با اشاره به نحوه انتخاب ملی پوشان، اظهار داشت: در ۷۷ کیلوگرم علی گرایی بهترین نفر ماست. ما غیر از او پشتام را داریم. در مسابقات صربستان گرایی مقابل پشتام پیروز شده بود و در اوکراین هم کاویانی نژاد به گرایی باخته بود. حالا همه می گویند گرایی باید در المپیک طلا می گرفت بله ما هم می گوییم و خوشحالیم که از المپیکی ها این انتظار وجود داشت.
وی درباره انتقادات فلاح هم اظهار داشت: اگر او ادعای انتخابی جهانی را دارد بالی که جلوتر از اوست. ساروی ثابت شده است و من او را به المپیک هم می برم. در سنگین وزن هم اگر میرزازاده در آن طرف جدول المپیک بود بطور قطع به فینال می رسید. ما هنوز آن توان را نداریم که از سد لوپز و کایالپ بگذریم.
وی به انتقادها از انتخابی ملی پوشان اشاره نمود و اظهار داشت: خیلی دوستان مدام از عدالت می گویند. بروید صحبت های خادم را ببینید که با یک مسابقه انتخابی به جایی نمی رسیم. هی می گویند آی به فلان کشتی گیر توجه نشد و مادر نفرین می کند، خب اگر نفرینی هست برای من. برای من عزت و شرف کشورم و سربلندی تیمم از هر چیزی مهم تر است و به هر کشتی گیری میدان دادیم.
بنا در پاسخ به این پرسش که چرا پیش از المپیک مثل کشتی آزاد روش خویش را درباره نحوه انتخاب نفرات اعلام نکردید، اظهار داشت: این کوتاهی روابط عمومی فدراسیون است. من اعلام می کنم. وقتی فدراسیون می گوید هر کسی در جام تختی حضور نداشته باشد از چرخه خارج می شود، وظیفه روابط عمومی است که ریز آنرا اعلام کند!
بنا درباره ناکامی نجاتی در المپیک توکیو، اظهار داشت: نجاتی برای صربستان در ۶۷ کیلوگرم اعزام می شود. یک چیزهایی وظیفه من نیست اعلام کنم یا اگر بعد المپیک بگویم می گویند بهانه می آورد اما او از ۱۵ روز قبل اعزام غدد لنفاوی اش عفونت کرد و نتوانست تمرین کند. مجبور شدیم به او با نظر دکتر ساسان پنی سیلین تزریق نماییم. دلیل اصلی ضعف وی در این رابطه بود که خیلی ها نمی دانند. نه این که او غذا نخورد اما هر کسی وزن کشی می کند در یک حالت است و نجاتی هم بویایی اش خیلی حساس می شود. با دکتر ساسان صحبت کردم و وقتی پس از وزن کشی به چشم او نگاه کردم فهمیدم خیلی ضعیف است و بدنش برنگشته است، گفتم تلاش کنید او را برسانید. او درست گفته سنگ هم می خورد اما در آن لحظه خاص گرفتار این مشکل شده بود که چیزی نمی توانست بخورد.
وی درباره توقعات بالا از تیم ملی کشتی فرنگی و این که آیا باز می توان امیدی به تکرار نتایج لندن در المپیک بعدی داشته باشیم، اظهار داشت: روسیه در این المپیک موفق نبود. گرجستان را بررسی کنید ببینید چه هزینه ای کرد اما یک نقره گرفت. ترکیه با آن همه سرمایه گذاری یک برنز گرفت. قزاقستان و ازبکستان اصلا مدال گرفتند؟ خود روسیه مگر موفق بود؟ زمانی گفتیم ۳ طلای المپیک گرفتیم گفتیم قهرمان المپیک شدیم اما یک سری گفتند مگر المپیک قهرمانی تیمی دارد؟ ما از نظر امتیازی دوم المپیک شدیم. یکسری می گویند این تیم مثل لندن بود، چه کسی این را می گوید؟ چرا با المپیک پکن مقایسه نمی کنید؟ تا آن زمان که من مسئول فنی هستم نگاه ما رو به جلو است و محکوم به نتیجه هستیم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: می گویند به جوانان بها بدهید. خب بقیه مگر پیر هستند؟ مگر همه دنیا خوابیده اند ما همه مدال ها را بگیریم؟ ما کلا ۱۵۰ روز اردو داشتیم، بعد به طلا و برنز المپیک و دو پنجمی المپیک رسیده انتقاد می گنید. چرا به پنجمی المپیک که خیلی با ارزش است نگاه نمی کنید؟ بله از علی گرایی توقع بیشتری داشتیم. او مقابل ژاپن باید برنده می شد که علل خاص خودش را دارد. عملکرد فرنگی را به من نسبت ندهید که خوب است یا بد. من وظیفه ام را انجام می دهم و تلاش می کنم بهترین نفرات را انتخاب کنم. همه مواردی مثل عدالت و جوانگرایی که می گویید را هم ریز به ریز اجرا می کنم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: هر کشوری به دنبال این است که بهترین نتیجه را بگیرد. بخصوص در ایران که اگر ده بار نتیجه بگیریم اما یک دفعه نگیریم همه نتایج خوب فراموش می شود. ما امیدواریم نتیجه خوبی بگیریم اما هیچ چیز صد در صد نیست. قول می دهیم بچه ها با همه توان مبارزه کنند. باید ببینیم تیم های دیگر چه نفراتی را دارند اما امیدواری زیادی برای کسب نتیجه داریم.
بنا اضافه کرد: موفقیت رضا گرایی به خود او و مربیانش متعلق می باشد اما شکست ها تقصیر من است. ما رفته بودیم علی گرایی اول المپیک شود اما ما فراموش می نماییم میدان با میدان فرق می کند. دو سه کشور مثل ژاپن و آمریکا در المپیک خارق العاده هستند. گرایی به تمام معنا یک کاپیتان اخلاق مدار است اما به هر حال میدان المپیک است. او تمام تلاشش را کرد. درباره قضاوت کشتی او با لورینچ حرف دارم. او آنقدر با وجود است که بیاید باردیگر حقش را بگیرد. یک وقت هایی زمین خوردن سبب می شود بالاتر بیایی. ساروی وقتی برنز گرفت گفتم ناراحت نباش تو می توانستی طلا بگیری اما در المپیک بعدی می توانی قهرمان شوی.
بنا درباره انتقادهای عبدولی برای کنار رفتن از تیم ملی، اظهار داشت: کادر فنی شرایط و قوانینی دارد، هر کس در این چارچوب باشد می تواند در تیم ملی باشد. او مورد احترام همه است. به او گفتم اردوها شروع شده بیا می گفت تمرینم را می کنم می روم خانه که به او گفتم عزیزم قرنطینه است. به او پیغام دادیم بیا در جام تختی کشتی بگیر اما نیامد. وقتی هم شرکت نکرد از چرخه خارج شد. با او یا دیگران هیچ مشکل شخصی ندارم. من یا دیگران هیچکدام از تیم ملی بالاتر نیستیم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، اشاره کرد: جا دارد نتیجه بسیار عالی آزاد و فرنگی کاران جوان در رقابت های جهانی را به همه اعضای کادر فنی و مربیان کشور تبریک بگویم و این موفقیت نشان داد چشمه کشتی کماکان جوشان است.
بنا با اشاره به انتخاب پژمان درستکار، اظهار داشت: پژمان کار بزرگی کرد که سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد را بر عهده گرفت. او راه سختی در پیش دارد و با نفراتی که در کنارش هستند می تواند این راه را بخوبی طی نماید. تو را به خدا با تیم های ملی بخصوص در این مقطع حساس همراهی کنید. من برخی اوقات حرف هایی می شنوم که واقعا همکاران ناراحت می شوند. بزرگترین چیزی که از کشتی گیر می خواهم اعتماد است اما با این حرف هایی که در فضای مجازی می بینیم اذیت می شویم. والله من سال هاست در تیم ملی هستم و کیسه ای ندوخته ام. منتی ندارم اما ۸ کیلو در المپیک کم کردم. ما زجر می کشیم و خوشی نمی نماییم. ما بی منت انجام وظیفه می نماییم و فقط حمایت می خواهیم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بار دیگر در پاسخ به ضرورت اجرای انتخابی درست، اظهار داشت: با یک انتخابی که نمی توانیم انتخاب درستی داشته باشیم. بسیاری از نفراتی که تکلیفشان مشخص می شود از اردو می روند. ما باید همه موارد را در نظر بگیریم. وقتی کشتی گیر بداند تکلیفش مشخص شده دیگر در اردو نمی ماند. ما ریزبینانه به مسائل توجه می نماییم. مربیان سازنده ما که درحال زحمت هستند اگر با همکاری فدراسیون کشتی و ادارات کل دیده شوند خیلی کار خوبی است. ما می توانیم درباره مربیان سازنده هم مثل داوران رتبه بندی داشته باشیم و بصورت نوبتی همراه تیم ها اعزام شوند. بهتر است وقت مربیان سازنده در اردوهای تیم ملی گرفته نشود. ما فقط زمانی مربی سازنده را بیاوریم که بخواهیم آنها را اعزام نماییم.
وی افزود: روراست بگویم من بدون مشورت سوریان هیچ کاری نمی کنم. آرزویم این است او سرمربی شود و من مربی اش باشم. من سال هاست کار می کنم و به هر حال تا چند ماه تا چند سال بعد باید کنار بروم. من که نمی توانم با عصا روی تشک بیایم. نمی توانیم همه مربیان را کنار هم داشته باشیم. ما یک کادر فنی داریم که باید وظیفه اش را به بهترین شکل انجام دهد.
بنا در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از وزیر ورزش دارد؟ اظهار داشت: زمانی ما دغدغه داریم که رئیس فدراسیونی داشته باشیم که نتواند کاری کند اما با وجود دبیر هیچ نیازی به کس دیگری نداریم. بی دغدغه ترین زمان کارم در دوره های مختلف هم اکنون است. ما هیچ خواسته ای از وزیر ورزش نداریم چون یک انسان والا داریم که هر خواسته ای داریم انجام می دهد. با وجود دبیر وزارت ورزش می آید از ما بودجه می خواهد!
بنا درباره پیام رهبری اظهار داشت: افتخار می کنم که آقا یک پیام دلگرم کننده پس از سال ها به من دادند. چیزی بود که از سوی ایشان به من ارسال شد و دوست ندارم کسی در جریان آن باشد.1400/06/08
21:11:28
5.0 / 5
679
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد