دفاع شخصی
دبیر:

بودجه یکسان به همه عادلانه نیست

بودجه یکسان به همه عادلانه نیست

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه مسئولان در سالن کشتی المپیک سینه های شان را ستبر می کنند، تصریح کرد: کشتی به ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه در سال نیاز دارد.


ه گزارش ایسنا، علیرضا دبیر در صحبت های کوتاه خود، در جریان نشست خبری سرمربیان تیم های کشتی آزاد و فرنگی، اظهار داشت: کمپ کشتی را با ۴ مدال آور المپیک تا چند روز آینده افتتاح می نماییم و مسئولان هم اگر دوست داشتند می توانند بیایند. اگر هر مسوولی که واکسن زده باشد می تواند به مراسم افتتاحیه بیاید.
رییس فدراسیون کشتی، اضافه کرد: اگر مقرر است در المپیک ۲۰۲۴ اتفاقی بیفتد هم اکنون وقت حمایت است. دو تیم جوان به تورنمنت های صربستان و بلاروس اعزام می شوند. اگر مقرر است ببازند تا در میدان های بزرگ باخت ندهند. هم اکنون وقت حمایت است نه اینکه یک سال مانده به المپیک بگوییم چه می خواهید.
او تصریح کرد: از ۳ یا ۴ سال قبل باید برای المپیک حمایت شویم. اتحادیه جهانی گفته موافق اعزام دو نفر تیم نوجوانان به تورنمنت بزرگسالان نیست. ماشاالله پسر فردین معصومی ۱۳۰ کیلو است و ژن استثنایی دارد. درحال رایزنی هستیم تا مشکل حل شود.
دبیر تصریح کرد: ما برای اعزام دو تیم به جهانی جوانان نزدیک ۵ میلیارد خرج کردیم. همه باید کمک نماییم کشتی بالا بیاید. چه با دبیر یا بدون من باید کمک نماییم بودجه کشتی بالا برود. کشتی مثل فوتبال و بقیه رشته ها درآمدزا نیست اما کار را در المپیک در می آورد. مسئولان ما در سالن کشتی سینه های شان را ستبر می کنند. ما ۲ سال وقت داریم سهمیه المپیک پاریس را بگیریم و واقعا وقت کمی داریم. دولت و حکومت بداند هزینه در کشتی سرمایه گذاری است. کمک کنید آنچه در جایگاه بچه های کشتی است صورت گیرد.
وی در ادامه با دفاع از عملکرد بنا در انتخابی تیم ملی، اظهار داشت: تا روزی که در فدراسیون هستم به برگزاری یک انتخابی اعتقاد ندارم. انتخابی باید در قالب چرخه باشد. عملکرد کشتی گیر باید ۵ یا ۶ ماه بررسی شود. بسیاری از کشتی گیران در زمان ما با یک انتخابی در خرداد ضربه خوردند. مثلاً طرف در شهریور ۹۰ قهرمان جهان شده، بعد او را رها کردیم و بعد ۹ ماه گفتند بیا در خرداد انتخابی بگیر. می گویند آقای بنا مشورت پذیر نیست. بحث های وی با سوریان یا من را قبل المپیک باید می دیدید. هم او و هم پژمان وقت می گذارند و از آنها ممنونم. مطمئنا کسی که برای تیمش وقت می گذارد موفق هم می شود.
دبیر اضافه کرد: ۱۶۶ میلیارد بودجه کمیته المپیک بوده است. بودجه کشتی هم ۴ میلیارد بود که ۲ میلیارد هم به آن افزوده شد. هم اکنون دو میلیارد از کمیته المپیک طلبکاریم. بودجه ما واقعا کم است. وزارت ورزش هم ۴۰ درصد بودجه ما را داده است. با ۱۵۰ میلیارد تومان در سال می توانیم کشتی را بچرخانیم که آن هم فقط در ارتباط با اعزام هاست.
رییس فدراسیون کشتی افزود: هیات های ما خودشان را می چرخانند و ما نمی توانیم کمک نماییم. شیراز یا مازندران که مدال های جهانی و المپیک می گیرند آیا باید ۲۰۰ میلیون بودجه شان باشد؟ باید بر مبنای عدالت بودجه بدهیم وگرنه اینکه بودجه همه یکی باشد کمونیستی است. نباید به همه به یک اندازه یارانه بدهیم، بلکه یک سری باید ۱۰۰ هزار تومان و برخی دیگر که نیاز بیش تری دارند باید دو میلیون تومان بگیرند.
منبع:

1400/06/09
10:18:54
5.0 / 5
768
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد