دفاع شخصی
برای انتخاب سرمربی تیم ملی؛

آیا مسؤلان فدراسیون تکواندو خلاف بیانیه رفتار می کنند؟

آیا مسؤلان فدراسیون تکواندو خلاف بیانیه رفتار می کنند؟

رئیس سازمان تیم های ملی در حالی از انتخاب کادر فنی تیم ملی سخن گفته که این مورد برخلاف بیانیه انتشار یافته از جانب کمیته فنی است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، آرش فرهادیان طی چند روز گذشته در گفتگوهایی اعلام نموده که انتخاب هیچ فردی برای حضور در کادر فنی تیم های ملی قطعی نیست و هفته آینده کمیته فنی سرمربی تیم ملی را انتخاب و معرفی خواهد نمود.
اما این مورد بر خلاف اطلاعیه ای است که فدراسیون بعد از چند جلسه با ملی پوشان و کارشناسان در چارچوب هم اندیشی با رئیس و حضور در جلسات کمیته فنی منتشر نمود.
در بیانیه فوق آمده بود که کمیته فنی با دعوت کارشناسان خبره تقویت خواهد شد. آیا مقرر است کمیته فنی با حضور اعضای سابق و بدون تقویت و با همان شیوه قدیمی، مربیان تیم های ملی را انتخاب کند؟ بهتر نیست اعضای کمیته فنی پیش از اقدام عجولانه برای انتخاب مربیان تیم ملی وقت خویش را صرف تعریف پارامترهای لازم برای این انتخاب کند؟
از سوی دیگر تقویم فدراسیون جهانی تکواندو هیچ برنامه ای برای برگزاری مسابقات مختلف همچون قهرمانی جهان و یا گرندپری ها اعلام نکرده است. این یعنی آنکه حداقل تا بهمن ماه تیم ملی هیچ برنامه ای ندارد و تقویم سال ۲۰۲۲ هم منتشر نشده است.
برگزاری رقابتهای گرندپری موجو و گرند اسلم ووشی هم در هاله ای از ابهام قرار دارد و حتی در صورت برگزاری هم آنقدر مهم نیست که برای آن دست به چنین انتخاب عجولانه ای بزنیم. نکته مهم دیگر این که دایره مربیانی که بخواهند سکان هدایت تیم ملی را بعنوان نفر اول برعهده بگیرند چندان بزرگ نیست و شاید به نفرات جوان با روزمه بهتر بتوان برای حضور در همین دو تورنمنت (در صورت برگزاری) اعتماد کرد.
به نظر می رسد فدراسیون تکواندو پیش از انتخاب مربیان تیم ملی می بایست بعد از اصلاح ساختار سازمان تیم ملی از نفرات مقبول در میان جامعه تکواندو، با دانش فنی بالا و کارنامه روشن و درخشان در این بخش دعوت به همکاری کند. بالا بردن عیار فنی کمیته فنی با حذف و اضافه برخی نفرات، تدوین آیین نامه انتخاب مربیان تیم های ملی پیش از انتخاب مربیان تیم ملی هم مهمتر خواهد بود.
در آخر باید عنوان نماییم که چنین انتخاب هایی نتایجی جز آنچه در گذشته شاهد بودیم نخواهد داشت. شاید اگر تصمیم گیرندگان تکواندو کمی به سفارش های خبرگان این رشته که با وجود همه ناملایمات گذشته به عشق ورزش مورد علاقه خود در جلسات کارشناسی شرکت کردند، توجه می کردند هم اکنون شاهد اطلاعیه ای پربارتر و مشخص بودن نقش راه آینده بودیم. هرچند معتقدیم این انتخاب عجولانه به تغییر تحولات آتی در وزارت ورزش چندان بی ربط نیست.


منبع:

1400/06/17
12:38:52
5.0 / 5
542
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد