دفاع شخصی
جوجیتسو قهرمانی آسیا - امارات

اعزام بدون مجوز جوجیتسو و اعلام اشتباه رده بندی نهایی تیم ایران!

اعزام بدون مجوز جوجیتسو و اعلام اشتباه رده بندی نهایی تیم ایران!

دفاع شخصی: رقابتهای جوجیتسو قهرمانی آسیا در حالی به انتها رسید که از تیم ایران بعنوان تیم سوم خبر منتشر گردید اما در سایت بازیها تیم ایران در جایگاه ششم قرار گرفته است!به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، پنجمین دوره رقابتهای جوجیستو قهرمانی آسیا با حضور تیم هایی از ۲۰ کشور آسیایی به میزبانی امارات در شهر ابوظبی انجام شد و برمبنای اخبار انتشار یافته از طرف مسئولان، این تیم با دو طلای حبیب رنجبر و علی اکبرپور به همراه دو برنز مهران ستار و رحمان موسوی در جایگاه سوم این رقابتها ایستاد.
نکته مهم این که تیم اعزامی جوجیتسو بدون گرفتن مجوز شورای برون مرزی راهی مسابقات قهرمانی آسیا شده است. در حقیقت این شورا باوجود اصرار برخی افراد با نفوذ در چند نوبت با این اعزام مخالفت کرده است. در چنین شرایطی بازهم مسئولان این انجمن که زیر نظر فدراسیون کاراته فعالیت می کند، تیم خودرا به این مسابقات اعزام کردند.
در ابتدا فدراسیون کاراته و بعد از آن وزارت ورزش می بایست به چنین تخلف بزرگی ورود کرده و با خاطیان برخورد کنند. این که بودجه این اعزام از کدام محل تامین شده و چه افرادی پشت این تخلف هستند نیز به خوبی باید مشخص و با آنها برخورد شود.
نکته دیگر این که این رقابتها در چهار استایل مختلف انجام شد که تیم ایران تنها در بخش مبارزه (فایت) عنوان سوم را به خود مختص کرده است. این در حالیست که رده بندی نهایی کشورها در مجموع هر چهار استایل اعلام می شود که در این شرایط تیم اعزامی ایران عنوان ششم را کسب کرده است.
طبق اطلاعات موجود روی سایت رقابتها، تایلند، قزاقستان، امارات، اردن و تاجیکستان عناوین اول تا پنجم را کسب کرده اند و تیم اعزامی ایران هم در مکان ششم قرار گرفته است.

در دورانی که اطلاعات و اخبار در کمترین زمان ممکن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد، ارسال چنین خبری که با واقعیت منطبق نیست ابهاماتی را ایجاد کرده است. شاید بنا بر این بود که فدراسیون کاراته از انتشار خبر این انجمن از اعزام تا نتایج خودداری کرده است.
پیگیری های خبرنگار مهر نشان میدهد که بزودی فدراسیون کاراته در جلسه ای اضطراری موضوع جوجیتسو را بررسی خواهدنمود.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در ایران دو انجمن جوجیتسو در ایران فعالیت می نمایند که یکی زیر نظر فدراسیون کاراته و دیگری با عنوان «جوجیتسو برزیلی» زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی است که دومی با مجوز شورای برون مرزی آبان ماه در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی ابوظبی شرکت خواهد داشت.


منبع:

1400/06/31
11:57:52
5.0 / 5
799
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد