دفاع شخصی
جمشیدی:

کریمی به المپیک می رفت حداقل برنز را می گرفت

کریمی به المپیک می رفت حداقل برنز را می گرفت

مربی علیرضا کریمی تصریح کرد: اگر کریمی به جای محمدیان به المپیک توکیو اعزام می شد به علت عملکرد بهتر و تجربه بیش تر در میادین خارجی، مدال برنزش قطعی بود.


حمیدرضا جمشیدی در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت علیرضا کریمی بعد از ناکامی در رسیدن به المپیک توکیو و غیبت در انتخابی رقابت های جهانی نروژ، اظهار نمود: بسیار کم همدیگر را می بینیم. او مدتی بود تمرینات کشتی را رها کرده بود و فقط بدنسازی می کرد و به کوه می رفت. هم اکنون چند روزی است تمرینات کشتی را آغاز کرده است اما از برنامه های وی در کشتی اطلاع دقیقی ندارم.

این مربی سازنده کشتی ایران، ضمن اشاره به شایستگی های فنی کریمی در میادین بین المللی، اظهار داشت: بطور حتم اگر کریمی به جای محمدیان به المپیک توکیو اعزام می شد نتیجه بهتری می گرفت و حداقل به مدال برنز می رسید. کریمی در میادین خارجی عملکرد خوبی دارد. نمی گویم او می توانست سعدالله یف را شکست دهد اما مقابل اسنایدر یا حریف گرج بطور قطع شانس پیروزی داشت و مطمئنا دست خالی به ایران باز نمی گشت.
او درباره شرایط خود نیز، تصریح کرد: ۵۰ تا ۶۰ شاگرد در باشگاه دارم. در باشگاه تختی مهرشهر کار می کردیم اما از روز گذشته به باشگاه تختی کرج آمدیم. هم اکنون هم ۳ شاگرد در انتخابی تیم ملی امید برای مسابقات جهانی دارم. بعد از ۲ سال محرومیتم از کشتی هیچ دعوتی از من نشد. سالی که محروم شدم شاگردان زیادی در تیم ملی داشتم. در دوره جدید فدراسیون هیچ سراغی از امثال من نگرفتند و آنچنان که باید به مربیان سازنده بها داده نمی گردد.

جمشیدی اضافه کرد: نمی گویم در دوره های قبل مربیان سازنده به مسابقات خارجی اعزام می شدند اما حداقل اگر به کشتی گیران مدال آور پاداش می دادند از مربیان آنها هم تجلیل می شد و مربیان انگیزه می گرفتند در حالیکه هم اکنون توجه شایسته ای به آنان نمی گردد. فقط از چند مربی استفاده می شود و مربیان سازنده که در باشگاه های شان زحمت می کشند چندان مورد حمایت قرار نمی گیرند.

وی درباره برخی انتقادات در اینباره به محسن کاوه، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد، اظهار داشت: هر کس در راس قرار می گیرد تلاش می کند با اطرافیان و نزدیکان خودش کار کند و فکر می کند دیگران سررشته ای ندارند. در تهران خیلی مربیان زحمت می کشند اما دیده نمی شوند. مدیر تیم ملی می گوید من از فلانی خوشم نمی آید و اگر فلانی نباشد بهتر است. مربیان زیادی مثل مربیان حسن یزدانی، امیرمحمد یزدانی، سرلک و عرفان الهی واقعا حقشان است در تیم ملی باشند اما شما ببینید از سبک وزن تا سنگین وزن تیم ملی هیچ کدام یک از مربیان شان در اردو حضور ندارند.
جمشیدی در انتها با درخواست از علیرضا دبیر برای برگزاری جلسه با مربیانی که در تیم های ملی شاگرد دارند، اظهار داشت: آقای دبیر به استانهای مختلفی می رود و جلسات زیادی برگزار می نماید اما جا دارد با مربیانی که کشتی گیر تربیت می کنند و در تیم ملی شاگرد دارند هم جلسه بگدارد تا حرف های شان را بشنود. من واقعا از کار در باشگاه و کشتی خسته شده بودم اما پهلوان رضایی و علیرضا حیدری تماس می گرفتند و انگیزه می دادند تا کار کنم. من عاشق کارم هستم و توقعی ندارم به تیم ملی دعوت شوم اما کلید کشتی در دست مربیان زحمتکش کشتی است و اگر به مربیان بها داده نشود دیگر چیزی از کشتی باقی نمی ماند.


منبع:

1400/07/01
12:21:47
5.0 / 5
749
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد