دفاع شخصی
ساعی:

نمی خواستیم در این شرایط مربی دیگری را قربانی نماییم

نمی خواستیم در این شرایط مربی دیگری را قربانی نماییم

به گزارش دفاع شخصی عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو، با تاکید بر این که باتوجه به زمان کم تا رویدادهای پیش رو، بهترین تصمیم ادامه کار فریبرز عسکری بود، اظهار داشت: نمی خواستیم در چنین شرایطی مربی دیگری را قربانی نماییم.


هادی ساعی در گفتگو با ایسنا، درباره تصمیم کمیته فنی فدراسیون تکواندو در ابقای فریبرز عسکری بعنوان سرمربی تیم ملی و انتصاب اصغر رحیمی بعنوان مدیر فنی تیم ملی تکواندو، اظهار نمود: شرایط تکواندو هم اکنون خوب نیست و این که در چنین شرایطی بخواهیم مربی دیگری بیاوریم و او را قربانی نماییم کار درستی نیست. آقای عسکری در طول این مدت هدایت تیم ملی را بر عهده داشته و در این شرایط بهترین گزینه بود تا فعلا کارش را ادامه بدهد. مسابقات جهانی نزدیک است و اگر مربی دیگری انتخاب می شد، فرصتی نداشت تا تفکراتش را اجرائی کند و در تیم ملی تغییراتی بودجود بیاورد. به همین خاطر تصمیم بر این شد آقای عسکری فعلا به کارشان ادامه بدهد.

دارنده ۲ مدال طلا و یک برنز المپیک، اضافه کرد: از طرف دیگر مقداری هم ساختار تیم ملی تغییر نمود و نظارت کمیته فنی بر تیم ملی بیشتر خواهد بود. همین طور با تصمیم کمیته فنی، رحیمی نیز بعنوان مدیر فنی تیم ملی برگزیده شد تا با اختیارات بالا کار خودرا شروع کند. با حضور او هم به لحاظ فنی و هم برنامه ریزی خیالمان راحت است و اساسا می تواند تحولات مثبتی را در تیم ملی بوجود بیاورد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به او پیشنهاد شد بار دیگر مدیریت فنی تیم ملی را بر عهده بگیرد یا خیر، اظهار داشت: بله به من پیشنهاد دادند مدیر فنی تیم ملی شوم اما من اعلام کردم اگر قرار باشد کادر فنی همان باشد و من باز هم مدیر فنی شوم فایده ای ندارد و همان آش و همان کاسه خواهد شد. گفتم اجازه بدهید تغییراتی بوجود بیاید. من اگر می توانستم با عسکری کار کنم خب ادامه می دادم و کنار نمی کشیدم. به همین خاطر به کمیته فنی پیشنهاد دادم آقای رحیمی مدیر فنی شود که از آن استقبال شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

دارنده ۲ طلای المپیک و یک طلای جهان، در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال سرمربیگری وی در تیم ملی در آینده نزدیک وجود دارد یا خیر، اشاره کرد: نه. هیچ گاه علاقه ندارم مربیگری کنم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از رقابت های قهرمانی جهان تغییر کادر فنی تیم ملی قطعی است یا خیر، اظهار داشت: این مساله بستگی به عملکرد آقای عسکری در رقابت های جهانی دارد.
ساعی در پاسخ به این پرسش که آیا عسکری نیز می تواند جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی بعد از رقابت های پیش رو باشد یا خیر، اشاره کرد: چونکه نه. اگر عملکرد تیم ملی در رقابت های جهانی خوب باشد او نیز جزو گزینه ها خواهد بود. ما برای مربیان دیگر نیز باید فرصت سازی نماییم. ما تیم ملی امید را هم داریم و کمیته فنی حتما از مربیان دیگر نیز استفاده می نماید. نظر من این است که باید دایره استفاده از مربیان را گسترده تر نماییم و به مربیان شایسته لیگ و باشگاه ها میدان بدهیم تا توانایی های خودرا در تیم های ملی نشان بدهند. ما باید در بحث های مدیریت اجرائی، مربیگری و بازیکن، پشتوانه سازی نماییم. برنامه های خوبی داریم و اساسا اقداماتی صورت خواهد گرفت و به مربیان سازنده توجه بیشتری می شود تا انگیزه شان بیش از گذشته شود. باید به سمتی برویم که تعداد مربیانی که توانایی هدایت تیم ملی را دارند بیشتر شود و مربی و بازیکنان بیشتری را پرورش دهیم.

منبع:

1400/07/03
09:48:31
5.0 / 5
907
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد