دفاع شخصی
مهربان:

طلایی و هاشم زاده گزارشی از رقابت های جهانی ندادند

طلایی و هاشم زاده گزارشی از رقابت های جهانی ندادند

به گزارش دفاع شخصی دبیر فدراسیون کشتی اظهار داشت: کادر جدید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان به زودی معرفی می گردند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، ابراهیم مهربان درباره ملحق شدنش به کادر اجرائی فدراسیون کشتی پس از مربیگری تیم ملی کشتی آزاد در المپیک توکیو اظهار نمود: من پیش از این که به عرصه مربیگری ورود کنم در عرصه اجرائی و مدیریتی وارد شده بودم، البته نه خیلی در سطح کلان اما سال ۸۰ رییس اداره تربیت بدنی شهرستان لاهیجان شدم و در ادامه نیز ریاست هیات کشتی استان گیلان، مدیریت ورزش شهرداری یکی از مناطق و همین طور ریاست و عضویت در شورای شهر لاهیجان را برعهده داشتم و سپس وارد کادرفنی تیم ملی نوجوانان و بعد هم بزرگسالان شدم.

وی افزود: کار کردن در جای جای کشتی برای من لذتبخش است چیزی که خودم مشتاق آن بودم در کنار این که افتخار بزرگی است در زمینه فنی کار کنم، کار نوشتن بوده است.

دبیر فدراسیون کشتی، درباره وضعیت تیم های ملی کشتی اعزامی به مسابقات جهانی نروژ اظهار داشت: پس از المپیک هر دو تیم ما استراحت کوتاهی داشتند و الان در اردوی سوم خود به سر می برند. ابتدا تیم آزاد به مسابقات اعزام می شود و از روز دهم مهر ماه روی تشک خواهند رفت و در فاصله چند روز کشتی فرنگی ما از ۱۵ مهر مسابقاتش را در نروژ شروع می کند.

مهربان با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری نونهالان در ایام آینده اظهار داشت: یکی از کارها و وظایف فدراسیون کشتی پرداختن به کشتی پایه است. باتوجه به حساسیت رییس فدراسیون در بحث کشتی نونهالان، ما میزبانی مسابقات قهرمانی نونهالان کشور در آزاد را به الیگودرز دادیم و این رقابت ها ۸ و ۹ مهر برگزار می گردد و هفته بعد آن نیز مسابقات فرنگی را در کوهدشت داریم.

وی با تاکید بر این که وزن کم کردن جزو خطوط قرمز فدراسیون کشتی است، افزود: اینقدر این مساله برای فدراسیون مهمست که پس از ارسال بخش نامه به هیئت ها، خود رییس فدراسیون ابلاغیه به استانها زد و اصرار کرد که اگر حس گردد مربی شاگردش را به سمت وزن کم کردن هدایت کرده، هم خودش و هم هیات کشتی استان با محرومیت سنگین مواجه خواهند شد. آینده این نونهالان برای ما مهم می باشد، آنها بیشتر از کسب نتیجه باید کشتی را یاد بگیرند و این که در این راه باقی بمانند و به قهرمانان بزرگ تبدیل شوند. بنا بر این باید با وزن کم کردن از حالا خداحافظی کنند.

مهربان در مورد کناره گیری محمد طلایی از هدایت تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان اشاره کرد: قرارداد عزیزان ما هم در نوجوانان آزاد و هم فرنگی تا اختتام قهرمانی جهان بود و فدراسیون منتظر این بود که گزارش کتبی و فنی پس از مسابقات تحویل فدراسیون داده شود که این اتفاق رخ نداد. در مورد محمد طلایی نه بحث استعفا در بین بود و نه بحث برکناری، طبیعتا پس از جهانی قراردادها به پایان می رسد و حتما فدراسیون به دنبال این است که باتوجه به زمانی که تا مسابقات مهم و بین المللی داریم کادرفنی هر دو رده را مشخص نماید.

مربی پیشین تیم ملی آزاد در مورد سایر سرمربیان تیم های پایه اظهار داشت: هم کاوه و هم میکائیلی گزارش ارائه دادند و گزارش آنها مورد بررسی قرار می گیرد. هر دو تیم در مسابقات جهانی موفق بودند، یک تیم قهرمان شد و یک تیم نایب قهرمان. البته محسن کاوه بعنوان مدیر تیم های ملی قبول زحمت کرده بود و هدایت جوانان را در جهانی برعهده گرفت و نتایج خوبی هم کسب شد. در تیم امید آزاد هم تقی اکبرنژاد به کارش ادامه داد و مسابقات انتخابی این رده نیز طی روزهای گذشته اجرا شد. اردوی تیم ملی آزاد امید هم به زودی برگزار می گردد.

وی در مورد تغییرات انجام شده در انستیتو کشتی برای سومین بار، اشاره کرد: انستیتو قلب تپنده فدراسیون است، اتفاقات فنی که در بحث استعدادیابی و مربیگری و دانش افزایی مقرر است در فدراسیون رخ دهد، باید در انستیتو بررسی شود. جای بسیار ویژه ای است، عزیزانی که قبلا بودند حتما بادانش اند اما به خاطر مشغله ادامه کار میسر نبود.

مهربان افزود: ما واقعا روزهای پرترافیکی داریم. علاوه بر تیم های بزرگسالان اعزامی به قهرمانی جهان، امیدهای فرنگی، تیم های آزاد و فرنگی نیروهای مسلح هم در اردو هستند و به دنبال تشکیل اردوی امیدهای آزاد هم هستیم. کل برنامه ریزی تیم های نیروهای مسلح با مربیان تیم های ملی آزاد و فرنگی است و با توافق با نیروهای مسلح، محل برگزاری اردوها هم کمپ تیم های ملی بوده است. حسین نوری نیز در اردوی تیم فرنگی نیروهای مسلح حضور دارد.

دبیر فدراسیون کشتی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، در آخر با اشاره به تیم های اعزامی به جهانی نروژ اظهار داشت: تیم آزاد و فرنگی ما بسیار جوانند. بسیاری از عزیزان سال اول جوانان شان است اما در بزرگسالان کشتی می گیرند و میانگین سنی هر دو تیم پایین است. حسن یزدانی در تیم آزاد در اوج جوانی و محمدعلی گرایی هم با همین شرایط در تیم فرنگی باتجربه ترین کشتی گیران ما هستند.

منبع:

1400/07/07
23:02:25
5.0 / 5
596
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد