دفاع شخصی

تزئین تابلو افتخارات کشتی قم با ۱۱۰ مدال جهانی وآسیایی

تزئین تابلو افتخارات کشتی قم با ۱۱۰ مدال جهانی وآسیایی

قم کارشناس ورزشی بابیان این که تزئین بیشتر از ۱۱۰ مدال جهانی و آسیائی در تابلو افتخارات کشتی قم حکایت از دلاوری های قهرمانان بزرگ کشتی فرنگی در میادین بین المللی دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۰۰ کشتی گیر آزادکار و ۲۰۰ کشتی گیر فرنگی درقم مشغول به کار هستند.


رضا ملکی، کارشناس ورزشی، در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: پهلوانان بزرگ کشتی قم همیشه در ورزش نامی جاودان از خود باقی گذاشته اند و افتخارات بی نظیرشان در کسب کرسی های قهرمانی جهان و آسیا همیشه کشتی قم را در سطح کشور مطرح نمایان کرده است.
وی افزود: دوران پیش از انقلاب مرحوم سلطانی نژاد با کسب سکوی قهرمانی جهان نام قم را در کشور پرآوازه کرد و استاد محمدحسین جمال در کشتی فرنگی در چندین مسابقه بین المللی صاحب مدال های خوش رنگ از این آوردگاه ها شد همین طور حسین بی طرفان، قهرمان نامی کشتی آزاد تیم ملی ایران، هم در تیم ملی دانشجویان جهان به مقام چهارمی جهان رسید و در مسابقات جام دانکلوف که با حضور ستارگان مطرح جهان برگزار می شد به مدال نقره دست یافت.
وی بابیان این که دهه شصت اوج شکوفایی کشتی قم در میادین بین المللی و آسیائی بود، اظهار داشت: قمی ها در کشتی فرنگی همیشه موفق و پیروز بودند و در اغلب مسابقات قهرمانی جهانی، آسیایی و حتی المپیک شاهد نام یک قهرمان قمی در بین تیم ملی کشتی بودیم.
وی افزود: حسین قربانی، سید موسی طباطبایی، مهدی مرادی گنجه، ابوطالب باقری ازجمله پهلوانان قمی بودند که در چندین حضور درخشان درصحنه های آسیایی وجهانی افتخار آفریدند.
وی ادامه داد: سید موسی طباطبایی در مسابقات آسیایی صاحب گردن آویز نقره شد و مهدی مرادی گنجه هم با کسب چند سال مدال آسیایی و بین المللی توانست با درخشش خاص خود جواز حضور در المپیک ۹۸ سئول کره جنوبی را به دست بیاورد همین طور مهدی فراهانی، مسعود صفوی، افشین میر صالحی و روح الله میکائیلی تک ستاره های درخشانی بودند که در آسمان کشتی قم آسیا نورافشانی کردند و مقام های باارزش آنان در تابلو افتخارات کشتی به ثبت رسیده است.
این خبرنگار برجسته ورزشی کشور با اشاره به این که کشتی گیران قم با حضوری درخشان در مسابقات نوجوانان، جوانان وامیدهای آسیا وجهان هم چهره شدند، اظهار نمود: مهدی علیزاده پورنیا، علیرضا نجاتی، مهدی ابراهیمی، علی اکبر حیدری توانستند در چندین اعزام برون مرزی در مسابقات جهانی و آسیایی برای قم افتخار کسب کنند و آینده کشتی فرنگی قم را درصحنه کشتی ایران تضمین نمایند.
ملکی بیان کرد: در کشتی آزاد هم حضور تک چهره درخشان روح الله نعمتیان که در چند دوره مسابقات نوجوانان و جوانان بر سکوهای قهرمانی کشتی آزاد ایستاد و در مسابقات جهانی کشتی آلیش هم صاحب گردن آویز دوم و سومی جهان شد خبر از تحولی جدید در رشته آزاد می داد.
وی اظهار داشت: اوج افتخارات کشتی فرنگی قم در شهر نور سلطان قزاقستان در هنگام برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی رقم خورد که علی رضا نجاتی درسکوی سومی این رقابت ها ایستاد و جواز حضور در المپیک توکیو را به دست آورد؛ پیش از او مهدی علیزاده پورنیا هم درچندسال پی در پی توانست در بدنه تیم ملی کشتی فرنگی با کسب چند مدال باارزش از موجودیت کشتی قم دفاع نماید.
روسای هیئت کشتی قم از ابتدا تا امروز
وی اظهار داشت: محسن فرجی، احمدشاه علی لو، ابوطالب باقری، سلطانی نژاد، مهدی مرادی گنجه، دکتر زمانیان، محسن حلوائی، محسن وزیری و محمدهادی علیایی ۱۰ مسئول خدوم و تلاشگر هیئت کشتی درقم بودند که در طول دوران مسئولیتشان صادقانه برای ارتقاء جایگاه کشتی قم خدمات شایسته ای را انجام دادند.
وی بیان کرد: محمدهادی علیایی نامی آشنا درمیان کشتی گیران قمی است که با در دست گرفتن سکان هدایت کشتی قم در اسفندماه ۹۹ در تلاش کوتاه خود خدمات ارزشمندی را برای کشتی قم انجام داده است که نشان از عزم راسخ او برای رسیدن به قله های افتخار همراه با ورزشکاران برومند این رشته در قم دارد.
ملکی بابیان این که با نگاهی کوتاه به سوابق مدیریتی و تحصیلی علیایی درمیابیم که او تشنه آموختن و رسیدن به مدارج عالیه تحصیلی است، اشاره کرد: کارشناسی ارشد علوم اجتماعی (جامعه شناسی)، دانشجوی دوره کارشناسی ارشد روانشناسی ورزشی و مسئولیت روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان در کارنامه وی دیده می شود.
وی بیان کرد: علیایی در کلاس کشتی اساتید گران قدری چون یعقوب نجفی جویباری، هاشم کلاهی و محمود معزی پور در تهران و استاد حسین بی طرفان درقم حضوری پررنگ داشته است اما راهش را به سمت کسب دانش در رشته مربیگری و داوری تغییر می دهد و اکنون بعنوان داور ممتاز ملی در فدراسیون کشتی در امر قضاوت فعالیت می کند.
وی با اشاره به موفقیت بی نظیر کشتی قم اظهار داشت: آخرین رتبه کشوری کشتی قم در کشور هشتم بود که با کوشش های صورت گرفته توانست در سال جدید به رتبه چهارمی کشور برسد و پشت سر مازندران، تهران، فارس قرار بگیرد.
این خبرنگار برجسته ورزشی کشور بابیان این که تزئین بیش از ۱۱۰ مدال جهانی و آسیائی در تابلو افتخارات کشتی قم حکایت از دلاوری های قهرمانان بزرگ کشتی فرنگی در میادین بین المللی دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۰۰ کشتی گیر آزادکار و ۲۰۰ کشتی گیر فرنگی درقم مشغول به کار هستند.
وی عنوان کرد: آمار قهرمانان قم در کشتی فرنگی سال ها است در این رشته تداوم داشته وامیدواریم با تلاش مربیان تلاشگر کشتی آزاد و فرنگی قمی که با روح الله میکائیلی، مهدی علیزاده پورنیا و حاج ناصرتهرانی شکل گرفته بتوانیم حرکت روان تر وبهتری را در کشتی ایران داشته باشیم.


1400/07/11
10:18:47
5.0 / 5
758
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد