دفاع شخصی
صالحی امیری:

پیگیر طلای المپیك كمیل قاسمی هستیم

پیگیر طلای المپیك كمیل قاسمی هستیم

رئیس كمیته ملی المپیك اشاره كرد: پیگیر مدال طلای كمیل قاسمی در المپیك 2012 لندن هستیم.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، سیدرضا صالحی امیری که هفته گذشته درباره اظهارات کمیل قاسمی که از عدم پیگیری موثر مسئولان ورزش برای پیگیری مدال طلای وی در المپیک لندن گلایه داشت، در برنامه دایره طلایی اظهار داشت: در این مورد دو سه نکته کلیدی وجود دارد. اساسا تغییر رنگ مدال یک کار زمان بر و فنی است. یعنی اینکه باید وقتی که ستاد جهانی دوپینگ به فدراسیون جهانی یک رشته اعلام می کند که ورزشکار خاصی گرفتار دوپینگ شده، فدراسیون جهانی به کشور مورد نظر که رنکینگ بعدی را دارد اعلام می کند که نفر اول یا دوم تست شان مثبت شده و این مدال به شما تعلق می گیرد. این کار فرآیندی دارد و معمولا کشوری که ورزشکار خاطی را دارد، بلافاصله پس از اعلام جهانی، تقاضای تست B می کند و این کار در اعتراض به تست اول صورت می گیرد و همه کشورها معمولا این کار را انجام می دهند.
وی افزود: قبلا این مسیر را در مورد محمدپور و نصیرشلال طی کردیم. باردیگر ستاد جهانی دوپینگ جواب می دهد و چنانچه تست B هم مثبت باشد، مدلول اش این است که تغییر رنکینگ اتفاق می افتد ولی پروسه نسبتا طولانی است. فدراسیون جهانی آن رشته باید رنگ مدال و جایگاه جدید را تصویب کند و بعد کار به IOC می رود و هیئت اجرایی باید آنرا تصویب کند. ۱۱۵ نفر، اعضای هیئت اجرایی را می سازند و رنگ مدال ورزشکاران آنجا تصویب می شود. ما از آذر سال قبل این مکاتبات را انجام دادیم و تمام مستندات آنرا به کمیل عزیز دادم.
رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: حتما موظفیم از حقوق ورزش ایران و حقوق ورزشکارمان دفاع نماییم. از ۱۳ آذر ماه در این خصوص با IOC مکاتبه کردیم و آنها جواب دادند که باید موضوع در هیئت اجرایی بررسی شود. نظر کمیل قاسمی این بود که از اتحادیه جهانی هم موضوع دنبال شود که همان روز که وی در کمیته ملی المپیک حضور داشت با لالوویچ مکاتبه کردم.
وی اشاره کرد: لالوویچ با ما همکاری خوبی دارد که خواهش کردم مسئله مدال کمیل که از ورزشکاران بااخلاق ما است را در اولویت کار قرار دهند. مطمئن باشید ما این مسیر را دنبال می نماییم تا به نتیجه برسیم. ما موظفیم از حقوق ملت دفاع نماییم. دو سه مورد دیگر هم داشتیم که همه به نتیجه رسید و در ادامه نیز پاداش پای سکو هم بدون ابهام پرداخت گردید. ما از اتحادیه جهانی خواستیم که ما را از نتیجه پیگیری باخبر کند و منتظر دریافت نظر آنها در مورد مدال طلای المپیک کمیل قاسمی در اسرع وقت هستیم.1399/04/23
12:00:20
5.0 / 5
1930
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد