دفاع شخصی
یك كارشناس:

خروجی کشتی خوزستان با انتظار جامعه همخوانی ندارد

خروجی کشتی خوزستان با انتظار جامعه همخوانی ندارد

به گزارش دفاع شخصی خوزستان یک کارشناس کشتی اعتقاد دارد که خروجی کشتی خوزستان با آن چه انتظار جامعه است، همخوانی ندارد.


محمدامین کجباف در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک، ویترین هر ورزشی هستند و وقتی هر استانی نفرات کمتری در این رویدادها داشته باشد، شانس مدال آوری اش کمتر می شود و حقیقت این است که خوزستان در دو سه سال قبل از نظر کمیت و کیفیت نسبت به قبل افت داشته که محسوس هم است. اینکه حتی برخی عنوان می کنند خوزستان دیگر قطب کشتی فرنگی کشور نیست، درست است.
وی بیان نمود: نمونه بارز آن هم مسابقات جهانی اخیر است که همان گونه که همه می دانند تمام تیم های مطرح دنیا در این رویداد حضور نداشتند یا گاها با نفرات دوم یا سوم خود حاضر شده بودند و حدودا نیمچه مسابقات جهانی بود که خوزستان دو کشتی گیر در این رویداد داشت که متاسفانه حذف شدند. این رویداد برای خودباوری و ایجاد انگیزه بین کشتی گیران جوان ایرانی خیلی خوب بود تا با گرفتن مدال به خودباوری برسند و ای کاش آقای بنا که معمولاً در این مسائل درایت دارد، در کنار چند کشتی گیر باتجربه، چند جوان را هم در بعضی اوزان اعزام می کرد تا بتوانند نتایج بهتری بگیرند.
این کارشناس کشتی اظهار داشت: معمولاً حدود ۵۰ درصد تیم ملی از خوزستان بود اما حالا استان فارس و مازندران با کار بیشتر، صاحب مدال و جایگاه بیشتری در تیم ملی شده اند. این آمار گویای همه چیز است و احتیاج به توضیح بیشتر هم ندارد. به نظرم اگر بخواهیم بگوییم این افت در کشتی خوزستان به خاطر کرونا است، باید بگویم کرونا برای تمام دنیا بوده است و باید مثل استانهای دیگر درایت به خرج می دادیم و شرایط تمرین کشتی گیران را فراهم می کردیم.
وی اضافه کرد: هنوز خانه های کشتی در استان خوزستان تعطیل هستند و با این توقف، نمی توان انتظاری هم داشت. برخلاف شرایط خوزستان، استانهای دیگر طبق پروتکلهای بهداشتی، اقداماتی برای فعالیت در رشته کشتی داشتند و نتیجه آنرا هم گرفتند. خوزستان در مسابقات نونهالان کشور با ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز، قهرمان شد، در حالیکه در آخرین قهرمانی کشور این رده سنی در سال ۹۸، خوزستان به ۱۴ مدال رسیده بود که شامل ۶ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز بود. به هر حال باید دید با چه کیفیتی قهرمان نونهالان کشور شدیم. من نگرانی ام از بابت رده های پایه است و واقعا این مورد زنگ خطر است و اگر همین روند طی شود، خلا بیشتر می شود. پس باید باید برنامه ریزی کرد.
کجباف با بیان اینکه متاسفانه دوستانی که سکان کار را در هیات به دست گرفته اند، برنامه خاصی هم اگر در ذهن شان باشد، تابحال نشان نداده اند، افزود: بسترسازی لازم صورت نگرفته است و خیلی وعده ها هنوز محقق نشده است. البته هیات فعلی یک حرکت مثبت هم داشت و آن هم تقدیر از کشتی گیران المپیکی بود. همینطور هنوز کار خاصی برای کشتی آزاد برخلاف وعده ها صورت نگرفته است، ضمن اینکه خانه کشتی اهواز وضعیت خیلی مناسبی ندارد.
وی ضمن اشاره به اختلاف موجود بین سعید عبدولی و کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی، اظهار داشت: همینطور به نظرم مسؤلان کشتی خوزستان باید از کشتی گیران استان حمایت بیشتری داشته باشند و معتقدم باید مشکل و کدورت پیش آمده بین سعید عبدولی و کادر فنی تیم ملی برطرف شود و نباید منافع ملی را به خاطر یک کدورت رها کرد. باید یک نفر پیش قدم شود و مشکل را حل کند.
این کارشناس کشتی اظهار داشت: من برنامه ریزی برای کشتی استان نمی بینم و هدفگذاری هم وجود ندارد. ضمن اینکه گویا تمهیدی برای فعال کردن کشتی در استان نیست. در حالیکه کشتی دنیا فعال گشته است و مسابقات جهانی و المپیک هم برگزار شدند اما در خوزستان هنوز در سالن های ورزشی بسته است. گویا هیات هنوز استقلال مالی هم ندارد. البته صد درصد هیات فعلی تلاش می کند و زحمت می کشد اما شاید توان شان در همین حد باشد که این توان برای کشتی خوزستان کم است. به هر حال خروجی کشتی خوزستان با آن چه انتظار جامعه است، همخوانی ندارد.
منبع:

1400/07/22
13:23:30
5.0 / 5
870
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد