دفاع شخصی

قطعی شدن طلای المپیك كمیل قاسمی

قطعی شدن طلای المپیك كمیل قاسمی

رئیس فدراسیون كشتی از قطعی شدن مدال طلای كمیل قاسمی در المپیك لندن آگاهی داد و اظهار داشت: به نفرات سوم مشتركا مدال طلا اهدا خواهد شد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر درباره حاشیه های به وجود آمده درباب پیگیری مدال طلای کمیل قاسمی در المپیک 2012 لندن، با اشاره به پیگیری های فدراسیون کشتی در این رابطه اظهار نمود: خود دوستان هم می دانند، کار اداری پیچیدگی های خاص خودش را دارد، خصوصا کار بین المللی. روزی که اعلام گردید صاحبان مدال های طلا و نقره المپیک 2012، دوپینگی هستند، اول خود ما شلوغ کردیم. خودمان این قهرمان را دعوت کردیم، خودمان موضوع را برجسته کردیم و وظیفه مان هم بود چونکه این مدال به ورزش و مردم ایران متعلق می باشد ولی متاسفانه دوستان شلوغ کردند که بده بستانی این وسط اتفاق می افتد، اگر من چنین قدرتی داشته باشم که خیلی خوب است.
رییس فدراسیون کشتی افزود: موضوع مدال طلای کمیل قاسمی تمام شده است، اسفند ماه کارش به اتمام رسید. من نمی خواستم تا برگزاری جلسه هیئت اجرایی IOC در این مورد صحبت کنم، می خواستم حرف ها را پس از آن جلسه بگویم، ولی آنقدر تهمت زدند و غیبت کردند، که مجبور به پاسخگویی شدم. آنها از خدا نمی ترسند، همه ما باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشیم.
وی اشاره کرد: طلای او حتمی شد. ما پیگیری کردیم. اتفاقا در روسیه و در دیدار با مامیاشویلی هم در این مورد بحث جدی مان شد. گفتیم ما جنگی نداریم، شما هم تلاش تان را بکنید، ما هم تلاش می نماییم. می دانستیم فرآیند ای طولانی در پیش است. قبلا قانونی در این مورد وجود نداشت که اگر هر دو نفر اول و دوم المپیک دوپینگ شان دربیاید، تکلیف مدال طلا چه می شود. آن روز که داد می زدیم کاش این کرسی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی را اینقدر راحت از دست نمی دادیم، برای همین بود اما خدا به ما لطف کرد و IOC نامه مستقیم به اتحادیه جهانی زد چون هم ما و هم روس ها به دنبال این طلای المپیک بودیم.
دبیر افزود: هیئت رئیسه کمیته بین المللی المپیک هم اعلام نمود چنانچه نفرات اول و دوم یک وزن المپیک دوپینگ شان دربیاید، نفرات سوم مشترک صاحب مدال طلای المپیک می شوند و نفرات پنجم هم صاحب برنز مشترک. این مساله در اسفند ماه تمام شده و منتظر تشکیل جلسه هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص هستیم که تا امروز به خاطر کرونا تشکیل نشده است. این کارها یک مقدار زمان بر است، آنهایی که تهمت و غیبت داشتند، باید در درگاه خدا پاسخگو باشند. ما نماینده ای در اتحادیه جهانی نداشتیم اما این قانون که هر دو برنزی مسابقات، طلا بگیرند مصوب شد.1399/04/23
20:47:44
5.0 / 5
1760
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد