دفاع شخصی
گزارش خبری - تحلیلی مهر؛

انتخابات تکواندو و احتیاج به تفکر نو

انتخابات تکواندو و احتیاج به تفکر نو

به گزارش دفاع شخصی ثبت نام از نامزدهای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو در شرایطی به پایان رسید که به نظر می آید این فدراسیون برای نزول و سقوط بیشتر احتیاج به خون تازه و تفکری نو است.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی- محمدی بیرامی: نامزدهای حضور در انتخابات فدراسیون تکواندو ۱۰ روز فرصت داشتند که با تکمیل مدارک ثبت نام خویش را قطعی کنند. در نهایت هم ۱۵ نفر ثبت نام کردند. از این تعداد ۵ نفر به نامهای علی باوقار، عباس پورسلان، محمد جمشیدی، حسین حسین زاده و محسن سترگی از رؤسای هیأت های استانی هستند. این برای اولین بار است که این تعداد از نمایندگان و اعضای مجمع وارد گود رقابت شده اند.
شهرام اربابی داور بین المللی تکواندو با سابقه قضاوت در دو المپیک و چندین دوره رقابتهای جهانی، علی محمد بسحاق مربی تیم ملی، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون در ۲۰ سال گذشته، محسن تهرانی، سیروس رضایی قهرمان سابق تیم ملی، داور و مربی بین المللی، هادی ساعی پرافتخارترین ورزشکار المپیکی، جمشید سهرابی رئیس پیشین هیأت تکواندو استان تهران، مربی و داور بین المللی با سابقه قضاوت در دو دوره بازی های آسیایی، آرش فرهادیان، وحید فرهنگ و پیوند گلزار دبیر پیشین فدراسیون تکواندو دیگر نفرات ثبت نامی هستند.

به وضوح مشخص است که در میان این اسامی افرادی هستند که از کمترین شانس برای انتخاب شدن برخوردار می باشند و به نظر می آید تنها برای گرفتن امتیاز از رئیس بعدی ثبت نام کرده اند، همانگونه که برخی ها تحت عنوان پوششی رئیس دیرپای فدراسیون نامزد شده اند.
در این بین نکته ای که واضح و مشخص است و همگان بر آن صحه می گذارند، انتخاب مجدد سید محمد پولادگر در صورت حضور در مجمع است. در واقع مجمع فدراسیون تکواندو آن چنان است که تا وقتی که وی قصد حضور داشته باشد، با بیشترین آرا باردیگر انتخاب خواهد شد.
اما باید دید آیا جامعه ورزش کشور بویژه اهالی تکواندو به این انتخاب باردیگر رای مثبت می دهند یا خیر؟ آیا این انتخاب سبب بهبود شرایط تکواندو خواهد شد یا خیر؟ دیدگاه وزارت ورزش نسبت به حضور باردیگر پولادگر در رأس یک فدراسیون المپیکی که افول قابل ملاحظه ای در سه المپیکی قبلی داشته از جمع رشته های مدال آور در این بازی های مهم خارج شده، چیست؟
پرسش از وزارت ورزش این است که آیا فردی که در ۲۰ سال قبل ریاست فدراسیون تکواندو را برعهده داشته و در سه المپیک اخیر روند نزولی و سقوط داشته است، با وجود تمایل زیاد برای ماندن در این پست می تواند برای این رشته مفید باشد؟
آیا باید منتظر بود و در المپیک بعدی هم نتایج ضعیف و ناامیدکننده را از ملی پوشان تکواندو مشاهده کرد؟ آیا حضور باردیگر پولادگر در فدراسیون تکواندو خواست و مورد تایید وزارت ورزش است یا اینکه مسائل دیگری در این انتخاب اثرگذار است؟

وزارت ورزش باید به نقطه نظرات اهالی تکواندو در انتخاب رئیس آینده توجه کند و ناکامی های ۱۲ سال گذشته این رشته را در نظر بگیرد. حقیقت این است که در خانواده تکواندو و در میان گزینه ها جوانان و با تجربه هایی هستند که می توانند شرایط این رشته را بهتر کنند به شرط آنکه اجازه حضور آزاد در انتخابات به آنها داده شود.
اینکه شخصی پس از ۲۰ سال تمایل زیاد به ریاست داشته و به هر وسیله و راهکاری بخواهد همچنان به صندلی مدیریت تکیه زده و مسئولیت خویش را حفظ کند، نمی تواند دلیلی باشد برای مهر تائید وزارت ورزش! آیا در بخش کارشناسی دستگاه ورزش کشور نتایج و روند تکواندو در ۱۲ سال گذشته بویژه چهار سال قبل مورد بررسی قرار نگرفته که به رئیس آن اجازه دادند باردیگر ثبت نام کند؟ اهالی تکواندو تا چه زمانی باید چنین مدیریت پراشتباه و ضعیفی را تأمل کنند؟ این که خانواده تکواندو نجیب است و دست به تجمع مقابل وزارت ورزش برای رسیدن به خواسته خود نمی زنند و کار را به مسؤلان سپرده اند، نباید مورد توجه قرار گیرد؟
در حالی که برخی مسؤلان ورزش از احتمال موفقیت تکواندو در بازیهای آسیایی و المپیک ۲۰۲۴ فرانسه صحبت کرده اند اما به نظر می آید سیر نزولی نتایج تکواندو در سال های اخیر این امیدواری را به حداقل رسانده و بعید به نظر می آید با این مدیریت و تفکراتی که در تکواندو حاکم است اتفاق جدیدی رخ دهد و این رشته برای موفقیت به خونی تازه و تفکرات نو در مدیریت نیاز دارد.


منبع:

1400/07/28
10:09:59
5.0 / 5
784
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد