دفاع شخصی
كاوه:

در این شرایط برگزاری لیگ كشتی ممكن نیست

در این شرایط برگزاری لیگ كشتی ممكن نیست

به گزارش دفاع شخصی مدیر فنی تیم های ملی كشتی آزاد با اشاره به وخامت شیوع ویروس كرونا در ایران و سخت بودن ارائه مجوز برگزاری لیگ در رشته پربرخورد كشتی، اظهار داشت: اگر رقابت های جهانی اجرا شود همه سیستم كشتی در خدمت تیم ملی خواهد بود.محسن کاوه در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه برای برنامه ریزی جهت شروع تمرینات، علاوه بر ضرورت صدور مجوز از طرف ستاد مقابله با کرونا، در انتظار تصمیم نهایی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه ماه آینده هستیم، اظهار نمود: باتوجه به شرایط حال حاضر در ایران و دیگر کشورهای جهان با شیوع گسترده ویروس کرونا، هیچ تضمینی برای برگزاری مسابقات جهانی وجود ندارد و معین نیست چه شرایطی در آینده رخ خواهد داد.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد، درباره راه اندازی کمیته های آنالیز و آماده سازی از طرف فدراسیون کشتی برای کمک به تیم های ملی کشتی، اظهار داشت: هدف از ایجاد و راه اندازی کمیته آنالیز کمک به موفقیت هر چه بیشتر در رویدادهای پیش رو و بخصوص المپیک توکیو است. وظیفه این کمیته طبق دستورالعمل های داده شده، آنالیز حریفان جهانی و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن هاست تا برمبنای داده ها و نتایج بدست آمده توسط اعضای این کمیته و ارائه آن به کادر فنی تیم ملی، نحوه تمرینات کشتی گیران برنامه ریزی شود.

وی افزود: در واقع برمبنای نتایج کمیته آنالیز و اطلاعات بدست آمده، شبیه سازی مسابقات در تمرینات پیاده می شود تا کشتی گیران ما در فرصت مناسب با آمادگی و شناخت هر چه بیشتر به مصاف رقبایشان بروند. اساسا شناخت هر چه بیشتر ما و کشتی گیرانمان از وضعیت رقبا و نقاط ضعف و قوت آنها موجب عملکرد بهتر در میدان مبارزه خواهد شد.

کاوه در ادامه به وظایف کمیته اماده سازی اشاره نمود و اظهار داشت: این کمیته بر نحوه تمرینات در تمامی رده های سنی نظارت خواهد داشت و لازم است مربیان و بخصوص سرمربیان برنامه های تمرینی خودرا قبل از آغاز اردو به این کمیته عرضه کنند تا اعضای کمیته نسبت به طراحی بهترین روش تمرینی متناسب با علم روز دنیا اقدام نمایند. در واقع نتایج بدست آمده برمبنای کار سیستمی خواهد بود و هدف این است که تمرینات ملی پوشان به بهترین شکل اجرایی شود.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در ادامه اشاره کرد: باتوجه به حضور اساتید دانشگاهی و ورزشی، کمیته آماده سازی می تواند خدمات بسیار خوبی برای تیم های ملی کشتی داشته باشد. برای افزایش قدرت این کمیته تصمیم گرفته شد تا زمانیکه اعضای کمیته آماده سازی برنامه تمرینات ملی پوشان را تایید نکنند، اجازه آغاز اردو داده نشود. هدف از تمامی این اقدامات کمک به کسب موفقیت تیم های ملی در میادین بین المللی است و امیدوارم در نهایت شاهد رشد و پیشرفت بیش از پیش کشتی ایران باشیم.

وی درباره وخامت مجدد شیوع ویروس کرونا در ایران و برخی اصرارها برای برگزاری لیگ کشتی، اظهار داشت: هم اکنون تمامی باشگاه های ما که مقرر است کشتی گیران در آنها تمرین کنند تعطیل شده اند. رشته کشتی جزو سخت ترین رشته ها به لحاظ میزان برخورد در طول مبارزه است، بدین سبب امکان صدور مجوز برای آغاز رقابت های کشتی در چنین شرایطی خیلی مشکل خواهد بود. در کشورهایی مثل ژاپن با دقت تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و در چنین شرایطی توانستند در باشگاه ها فعالیت کنند اما ما در ایران چنین شرایطی نداریم.

کاوه اشاره کرد: از طرف دیگر اگر اتحادیه جهانی در جلسه مرداد ماه رای به برگزاری رقابت های جهانی در آذرماه بدهد، تمام سیستم کشتی در خدمت تیم های ملی خواهد بود و به چیزی غیر از آماده سازی خوب جهت حضور در این مسابقات فکر نمی نماییم، بدین سبب امکان اجرای برنامه دیگری در کشتی نخواهد بود.

منبع:

1399/04/24
14:02:40
5.0 / 5
1763
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد