دفاع شخصی

قهرمانان مراقب باشند فیلتر نشوند!

قهرمانان مراقب باشند فیلتر نشوند!

دفاع شخصی: قهرمانانی که تا چند روز پیش با نمایش درخشان خود دل میلیونها ایرانی در سراسر جهان را شاد کردند، این روزها برای دریافت جایزه و پاداش با کسانی همنشین شده اند که انتشار تصاویر آن بازتاب منفی زیادی در میان مردم داشته است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، هر چقدر که توجه و تمرکز اغلب مسئولان ورزش ایران و فدراسیون های ورزشی طی سالهای گذشته فقط معطوف به کسب موفقیت در میادین جهانی و المپیک بوده اما در مقابل، آموزش رفتار درست و حرفه ای به قهرمانان در شرایط مختلف در برابر مردم، مسئولان یا رسانه ها مورد توجه قرار نگرفته است.

در شرایطی که خیلی از قهرمانان پرافتخار ورزش ایران به علت بی توجهی به فراگیری اصول حرفه ای در زندگی شخصی و خارج از میادین مسابقات، با مشکلات مختلفی روبرو شده اند، باز هم جای آموزش رفتارهای درست اجتماعی و توجه جدی به اصول حرفه ای گری قهرمانان در خارج از میادین ورزشی خالیست.

در حالیکه افتخارآفرینی برخی از ورزشکاران طی روزهای گذشته در میادین جهانی، بار دیگر در این روزها و سالهای سخت کورسوی امید و زندگی را در دل میلیونها پیر و جوان ایرانی زنده کرد و اشک شادی را از گونه هایشان جاری کرد، اما انتشار تصاویر و فیلمهای دیدار تعدادی از قهرمانان با افرادیکه به علت فساد مالی دوران محکومیت خودرا سپری می کنند، تعجب و تاسف خیلی از مردم و دوستداران این قهرمانان را به دنبال داشت.

در این که قهرمانان ورزشی برای گرفتن یک مدال جهانی یا المپیک سختی های زیادی را پشت سر می گذارند و این حق را دارند که از جوایز و پاداش مدالشان نیز برخوردار شوند، هیچ شکی نیست اما نه به هر قیمتی.

اینکه قهرمانان ما برای گرفتن پاداش و جایزه دوره بیفتند، به هر کجا که دعوتشان کردند بروند و کاری نداشته باشند بر سر سفره چه کسانی می نشینند و با چه افرادی همنشین می شوند، می تواند عواقب جبران ناپذیر اجتماعی برایشان به دنبال داشته باشد و محبوبیتشان را بین مردم به شدت کم کند. این قهرمانان باید نسبت به مسئولیت اجتماعی خود آگاه باشند و زمانی که با حضور در آسایشگاه معلولان یا مراکز خیریه، به خوبی این مسئولیت اجتماعی را ایفا می کنند، از آن سو باید مراقب باشند تا با رفتن به هر مکانی یا همسفره شدن با هر فردی، وجهه خودرا در میان مردم از دست ندهند.

اگر به درست یا غلط از طرف برخی افراد واژه بزرگ و مقدس"جهان پهلوانی" که اتفاقا نباید هیچ ارتباطی با تعداد مدال و افتخار یک قهرمان داشته باشد، را یدک می کشیم، باید خیلی بیشتر از این ها مراقب رفتارهایمان باشیم.

سال ها برای جا باز کردن در قلب مردم جان کنده اید، یک دیدار اشتباه یا یک رفتار غلط، حتی سهوی می تواند یک شبه یک قهرمان را از عرش به فرش بکشاند. بسیاری آمدند، مدال های جهان و المپیک درو کردند اما هیچ کدامشان مثل تختی ماندگار نشدند؛ به نظر می آید فقط "غلامرضا" بود که راه و رسم"جهان پهلوان" شدن را بلد بود؛ تنها تختی بود که برای پاداش گرفتن به هر مکانی نرفت، هر پیشنهاد تبلیغاتی را قبول نکرد و پول و پاداش را از هر دستی نپذیرفت. قهرمانان ما باید تلاش کنند که مسئولیت های اجتماعی خود در برابر مردم را بپذیرند و قدمی در راه نزدیک شدن به جهان پهلوان تختی بردارند.
مبادا برای نشستن بر سر سفره ای پشت به مردم کنید، پول همه چیز نیست، مراقب باشید توسط مردم"فیلتر" نشوید!
منبع:

1400/08/20
17:06:50
5.0 / 5
717
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد