دفاع شخصی
پس از كسب مدال برنز جهان

ملی پوش سامبو: برای مطرح شدن سامبو در ایران احتیاج به مربی تخصصی داریم

ملی پوش سامبو: برای مطرح شدن سامبو در ایران احتیاج به مربی تخصصی داریم

به گزارش دفاع شخصی برنده مدال برنز سامبو در مسابقات قهرمانی جهان ازبکستان اظهار داشت: تمرینات سامبو متفاوت از جودو و کشتی است و برای مطرح شدن این رشته در کشور احتیاج به مربی تخصصی داریم.


محمد سعیدی مدنی در گفتگو با ایسنا، درباره سطح مسابقات سامبو قهرمانی جهان که در تاشکند ازبکستان برگزار شد، اظهار نمود: سطح مسابقات سامبو قهرمانی جهان به حدی بالا بود که نزدیک به ۸۰ کشور در این مسابقات حضور داشتند و کسب مدال به سادگی امکانپذیر نبود. از طرفی این رشته چون یک قدم تا المپیکی شدن فاصله دارد، کشورها سرمایه گذاری خوبی انجام داده اند و درحال آماده سازی خود برای حضور در المپیک هستند.
نماینده وزن منهای ۸۸ کیلوگرم سامبو ایران درباره حریفان خود در مسابقات قهرمانی جهان ازبکستان اظهار داشت: اغلب حریفانم در ازبکستان عنوان دار و قهرمان جهان در رشته سامبو بودند، به صورتی که در مرحله یک چهارم علیرغم این که حریفم قهرمان جهان بود را ۲ بر یک شکست دادم، اما در نیمه نهایی برابر حریف روسی که ۳ دوره قهرمان جهان بود شکست خوردم و فینال را از دست دادم. بعد از شکست برابر نماینده روسیه در شانس مجدد برای کسب مدال برنز ابتدا با نتیجه ۴ بر صفر از حریف آذربایجانی خود با ناداوری عقب افتادم، اما در دقایق پایانی با نتیجه ۷ بر ۵ این حریف را شکست دادم و به نخستین مدال برنز قهرمانی جهان در رشته سامبو دست پیدا کردم.
این ملی پوش سامبو پیرامون این پرسش که آیا پیشبینی کسب مدال در این مسابقات را داشتید یا خیر؟ اضافه کرد: برای کسب مدال جهان در رشته سامبو سالیان زیادی است که تمرینات خویش را به صورت جدی پیگیری می کردم و امید به کسب مدال داشتم، اما رنگ آن قابل پیشبینی نبود.
وی یکی از اشکالات این رشته را نبود مربی تخصصی سامبو عنوان نمود و اظهار داشت: هرچند جهت شرکت در مسابقات سامبو قهرمانی جهان مرتب تمرینات خویش را در جودو و کشتی پیگیری می کردم، اما تمرینات سامبو متفاوت از جودو و کشتی است و برای پیشرفت در این رشته باید مربی تخصصی سامبو داشته باشیم تا در جریان آخرین قوانین و تکنیک، تاکتیک این رشته قرار بگیریم.
سعیدی مدنی افزود: علیرغم این که به مدال برنز قهرمانی جهان این رشته دست پیدا کرده ام، اما اطلاع و شناختم نسبت به آخرین قوانین و تکنیک های این رشته فقط در حد ۳۰ درصد است.
او در آخر اظهار داشت: اگر امکان حضور این رشته در المپیک فراهم گردد باید از مربی تخصصی سامبو برخوردار باشیم تا از سایر کشورها عقب نمانیم.
منبع:

1400/08/25
10:14:15
5.0 / 5
789
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد