دفاع شخصی

قرعه کشی لیگ ورزش های زورخانه ای انجام شد

قرعه کشی لیگ ورزش های زورخانه ای انجام شد

دفاع شخصی: همزمان با بزرگداشت یازدهمین سال ثبت آیین های پهلوانی و زورخانه ای در سازمان جهانی یونسکو، آیین قرعه کشی لیگ برتر ورزش های زورخانه ای سال 1400 با عنوان «پهلوانان واقعی، شهدا هستند» اجرا شد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در این مراسم، مهرعلی باران چشمه (سرپرست فدراسیون)، سیدحسن سبزواری (نایب رئیس فدراسیون)، مسعود ملکی(دبیر فدراسیون)، محمدشهباز علیزاده (رییس سازمان لیگ ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی)، مسئولان کمیته های مختلف فدراسیون و سازمان لیگ و نمایندگان ۸ تیم شرکت کننده در لیگ ورزش های زورخانه ای سال ۱۴۰۰ حضور داشتند.
باران چشمه در این مراسم اظهار داشت: لیگ ها در هر رشته ای زمینه ساز توسعه آن رشته ورزشی خواهد بود و اگر بخواهیم شاهد شکوفایی این ورزش اصیل و ایرانی در جای جای ایران اسلامی باشیم باید لیگ های پرباری را در ورزش زورخانه ای برگزار نماییم.
ایشان سپس اضافه کرد: هدف اصلی ما در برگزاری لیگ برتر زورخانه ای ۱۴۰۰ توسعه بیش از پیش فرهنگی و رسانه ای این ورزش در جامعه است و ما درصدد این هستیم که با برنامه ریزی های دقیق نسبت به توسعه جنبه های فرهنگی این ورزش اقدامات موثری را اعمال نماییم و از جهتی دیگر به جهت اینکه عموم مردم ایران با زیبایی های این رشته ملی بیشتر آشنا گردند، باید از ظرفیت بالا و بسیار عالی و همدلی مسئولین رسانه ملی در جهت پخش جریان این رقابت ها استفاده نمائیم.
سرپرست فدراسیون زورخانه ای اشاره کرد: در این دوره از رقابت های لیگ زورخانه ای زیبنده است که باشگاه های شرکت کننده نام و تصاویر شهدا را زینت بخش تیم های خود کنند تا از برکات شهدای گرانقدر در این ورزش بیش از گذشته بهره مند شویم تا جامه عمل به شعار این رقابت ها با عنوان پهلوانان واقعی شهدا هستند، بپوشانیم.
گفتنی است اعلام برنامه و ارائه گزارش درباب نحوه برگزاری مسابقات، تشریح تعدادی از موارد بخشنامه سازمان لیگ و نحوه قرعه کشی رقابت ها توسط دبیر فدراسیون، بیان سیاست های فدراسیون توسط سرپرست فدراسیون از برنامه های این مراسم محسوب می شد.
بدین سبب گزارش رقابت های لیگ ۱۴۰۰ در رشته های چرخ تیز، چرخ چمنی، ۲ میل بازی، سنگ، ۳و ۴ و ۵ و ۶ میل بازی، کباده و میل گیری سنگین برگزار و تیم های برتر این رقابت ها انتخاب شوند.
به همین دلیل رقابت های لیگ زورخانه ای ۱۴۰۰ در ۲ گروه ۴ تیمی با عنوان «پهلوانان واقعی، شهدا هستند» برگزار می شود که بصورت رفت و برگشت با یکدیگر رقابت خواهند کرد و باتوجه به قرعه کشی انجام شده، در «گروه الف» تیم های بسیج الف، هیئت زورخانه ای استان کرمان، امیرکبیر مشهد، پتروشیمی مسجدسلیمان و در «گروه ب» تیم های بسیج ب، فتوت شاهرود، هیئت زورخانه ای اصفهان و هیئت زورخانه ای مازندران قرار گرفته اند.
شروع این رویداد ملی از ورزش های زورخانه ای روز پنجشنبه ۱۱ آذر در تهران خواهد بود که در بامداد این روز تیم های «گروه الف» و در عصر این روز تیم های «گروه ب» با هم رقابت خواهند داشت. گفتنی است با رای کلیه نمایندگان تیم ها برای پوشش رسانه ای بهتر، کلیه مسابقات لیگ زورخانه ای ۱۴۰۰ در تهران برگزار می گردد.
منبع:

1400/08/27
14:24:12
5.0 / 5
478
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد