دفاع شخصی
ناصر نوربخش:

انستیتو کشتی ۱۰ سال دوره های مربیگری را یک روزه برگزار می کرد!

انستیتو کشتی ۱۰ سال دوره های مربیگری را یک روزه برگزار می کرد!

به گزارش دفاع شخصی سرپرست انستیتو کشتی اظهار داشت: متاسفانه طی ۱۰ سال گذشته، دوره های مربیگری تحت نظر این انستیتو بر خلاف آئین نامه وزارت ورزش، به صورت یک روزه برگزار شده و ما در نخستین اقدام این دوره ها را مطابق قانون به ۲۱ روز تغییر دادیم.ناصر نوربخش در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سؤال که طی ۲ ماه سرپرستی انستیتو کشتی، چه اقداماتی را شروع کرده است، اظهار نمود: نخستین کاری که انجام دادیم این بود که مدت کلاس های مربیگری را بر مبنای آئین نامه وزارت ورزش از یک روز به ۲۱ روز تغییر دهیم. متاسفانه طی سالهای گذشته دوره های مربیگری بر خلاف آئین نامه وزارت ورزش در یک روز برگزار می شد که بلافاصله اقدامات لازم را برای تغییر این روند انجام دادیم. من نمی دانم در یک روز چگونه مربی کشتی تربیت می کردند؟ حدود ۱۰ سال این اتفاق افتاده و کشتی از این نظر صدمه زیادی دیده است. جالب است همان افرادی که در یک روز مربی شده اند، اعلام نموده اند سایر مربیان چیزی از علم مربیگری نمی دانند!

سرپرست انستیتو کشتی، اضافه کرد: دومین مشکل این بود که هر مدرس در هر دوره، بر مبنای آنچه که دوست داشته تدریس می کرده و هیچ سرفصل و محتوای آموزشی مشخص و یکپارچه ای برای عرضه در کلاس ها وجود نداشته است. ما سرفصل دروس را تا درجه ۳ تدوین کردیم و مدرسان باید بر طبق این سرفصل ها که مصوب انستیتو کشتی است، در کلاس ها تدریس کنند. با این اقدام محتوای آموزشی کاملا مشخص شده و بر مبنای نیاز کشتی، مبادرت به برگزاری کلاس های مربیگری می نماییم.

مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی، خاطرنشان کرد: از طرفی تمام کلاس ها فیلمبرداری می شود تا هم بر روند برگزاری کلاس ا نظارت داشته باشیم و هم از فیلمهای آموزشی آنها استفاده نماییم.

نوربخش در ادامه با اشاره به اینکه انستیتو کشتی فدراسیون کشتی دارای ۱۵ کمیته است که متاسفانه به غیر از کمیته داوران، سایر کمیته ها غیرفعال بوده اند، اظهار داشت: مثلاً وظیفه کمیته مربیان این بوده که یک نفر بفرستند تا ببیند آیا مربیان با حوله، کشتی گیرانشان را خشک می کنند یا با لباس. در چند سال گذشته هم یک وظیفه دیگر به وظیفه این کمیته هم افزوده شد، به این صورت که ۲ نفر از کمیته مربیان می فرستادند تا نگذارند مربیانی که در کلینیک حضور نداشته اند، در مسابقات کوچ کنند. باید اساسنامه این کمیته ها تصویب شود چون که اصلا وجود خارجی نداشته اند.

نوربخش در انتها با تکیه بر این که دوره های مربیگری باید بر مبنای نیاز کشتی کشور و طبق سرفصل های مصوب انستیتو کشتی، برگزار شوند، اظهار داشت: حدودا ۲۲ استان را زیر پوشش داریم و دوره های مربیگری را در آنها برگزار می نماییم. طبق دستور رئیس فدراسیون کشتی، هیچ هزینه ای هم از مربیانی که در دوره ها شرکت می کنند دریافت نمی گردد و هیات های کشتی تنها هزینه تدریس را به مدرسان انستیتو کشتی پرداخت می کنند.

منبع:

1400/08/28
22:32:10
5.0 / 5
613
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد