دفاع شخصی
كمرانی:

حق ما ۳ فینالیست در عربستان بود

حق ما ۳ فینالیست در عربستان بود

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان، با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در مسابقات آزاد قهرمانی جهان در عربستان، اظهار داشت: حق ما داشتن 3 فینالیست در این مسابقات بود.


مهرو کمرانی در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد خوب تیم ملی تکواندوی بانوان در رقابت های آزاد قهرمانی جهان در عربستان، اظهار نمود: مسابقات واقعا در حد مسابقات جهانی بود تا جاییکه تمام المپین ها در این مسابقات حذف شدند. ما بدون جایگاه در رنکینگ بالا آمدیم و بچه های ما بهترین ها را همان اوایل کار حذف کردند.

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان، اضافه کرد: ما باید ۳ فینالیست می داشتیم اما متاسفانه در مبارزه کوثر اساسه کلاه حریف مشکل داشت، من در راند دوم هم کارت کشیدم و کلاه حریف چک شد. در تست تکنیکال کلاه، باید با لمس شدن امتیاز محاسبه شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. از آنجائیکه کلاه در ۲ راند استفاده شده بود نمی توانستیم درخواست تعویض کلاه بدهیم. شاید ۲ یا ۳ ضربه اساسه به کلاه حریف وارد شد اما امتیاز نیامد. او واقعا لایق مدال طلا بود. اساسه واقعا بازیکن خیلی خوب و فنی شده و در مجموع بچه های ما کلا خیلی تغییر کرده اند.

وی اشاره کرد: من از سال ۹۸ اعلام کردم تیم خوبی داریم و تیم بانوان را درست می نماییم. این مسابقات واقعا سطح بالایی داشت و سنگین بود، همه کشورها در آن حضور داشتند و بهترین های دنیا حذف شدند. البته باز جا دارد بچه های ما تغییر کنند و می دانم این اتفاق می افتد اما احتیاج دارد باز هم روی دختران ما سرمایه گذاری شود. برگزاری اردوهای مشترک و حضور در تورنمنت ها برای بهبود رنکینگ بچه ها لازم است و نیاز به حمایت بیشتر دارد. خیلی مهمست که بچه ها رنکینگ خوبی داشته باشند تا نخستین و دومین مبارزه آنها سخت ترین بازی جدول نباشد.

کمرانی با ابراز رضایت از عملکرد ملی پوشان تکواندوی بانوان در این رقابت ها، اظهار داشت: در این مسابقات داوری اصلا با ما نبود. میرحسینی واقعا نمی دانم مغرضانه یا سهوا مورد بی مهری داوران قرار گرفت. او می توانست جزو فینالیست های ما باشد. حریف وی در این مسابقات اول شد. ما رقابت خیلی نزدیکی با کره در وزن اول داشتیم، هر چند در قهرمانی آسیا نگار اسماعیلی با اختلاف ۲۰ امتیاز این حریف را شکست داده بود اما بخاطر کرونا و ضعف بدنی بعد از آن نتوانست در این مسابقات حضور پیدا کند. امیدوار هستم در مسابقات بعدی نیز اسماعیلی را در اختیار داشته باشیم. باز هم نفرات خوبی بیرون از اردو داریم و امیدوار هستم در مسابقات آزاد دختران هر بازیکنی که بیرون مانده بتواند خودش را برساند.

سرمربی تیم ملی تکواندو، درباره برنامه های پیش روی تیم ملی اظهار داشت: حدود یک هفته بعد از برگزاری رقابت های آزاد کشوری، مسابقات انتخابی مرحله اول تیم ملی را خواهیم داشت. امیدوار هستم تیم ملی خوب بسته شود و در نهایت برای مسابقات جهانی حضور پرقدرتی داشته باشیم. در این راه برای دیدارهای تدارکاتی و تمرینات مشترک حتما برنامه داریم و اساسا در مسابقات بعدی نیز با همه توان حضور پیدا می نماییم. در ۹ ماه اخیر که اردوها شروع شد، بچه ها واقعا تغییرات زیادی داشتند و در راه پیشرفت قرار گرفتند، بدون شک این روند با قدرت ادامه خواهد داشت.

وی درباره عدم اعزام تیم کامل به مسابقات عربستان، اشاره کرد: مسابقات در ۸ وزن انجام شد اما ما به سبب نداشتن زمان کافی و این که یکسری از بچه ها بیرون از اردو بودند و یا گرفتار مصدومیت شدند، مجبور شدیم در ۶ وزن بازیکن اعزام نماییم. با این وجود نتیجه خیلی خوبی گرفتیم و بچه ها واقعا نمایش خوبی داشتند. این مسابقات بازخورد خوبی برای من داشت و مطمئن شدیم مسیر را به درستی می رویم و اساسا می توانیم بهتر از این هم باشیم.

کمرانی در آخر اظهار داشت: مطمئن باشید من تمام تلاشم را می کنم تا تیم ملی تکواندوی بانوان به جایگاهی که شایستگی اش را دارد برسد. کادر بسیار خوبی داشتم که سال هاست همراه من است. از خانم ریحانه پولادی که با تجربه بالا خیلی به من کمک کرد و از استاد سروی که همیشه کنار ما بوده و حضورش موجب دلگرمی ما بود قدردانی می کنم. همین طور از فدراسیون تکواندو و آقای پولادگر هم تشکر می کنم که در این شرایط کمک کرد بچه ها به این مسابقات اعزام شوند.

منبع:

1400/09/09
23:30:02
5.0 / 5
884
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد