دفاع شخصی

صعود قابل توجه دختران تکواندو در رنکینگ المپیکی

صعود قابل توجه دختران تکواندو در رنکینگ المپیکی

دفاع شخصی: جدید ترین رده بندی بهترین تکواندوکاران جهان در ماه دسامبر از جانب فدراسیون جهانی اعلام گردید که سه بانوی ایرانی با کسب مدال در رقابتهای آزاد عربستان صعود قابل توجهی داشتند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه دسامبر را اعلام نمود که در این رنکینگ با محاسبه امتیازات نخستین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ملی پوشان دختر ایران جایگاه خویش را ارتقا بخشیدند.
بر اساس اعلام قبلی فدراسیون جهانی با عنایت به آغاز دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی از اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به این شکل محاسبه می شود: از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد؛ از امتیازات ۲۰۱۹، ۵۰ درصد؛ از امتیازت ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات ۲۰۱۷ و پیش از آن صد درصد کسر خواهد شد.
در رده بندی اعلام شده از جانب فدراسیون جهانی، آرمین هادی پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۱۴۲/۹۹ امتیاز در رده هشتم قرار دارد؛ حسین لطفی دیگر تکواندوکار ایران در این وزن با ۵۱/۵۰ امتیاز در رده چهل و ششم جای گرفته است.
در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۱۵۰/۵۰ امتیاز در رده ششم قرار گرفت، سروش احمدی با ۱۱۶/۸۹ امتیاز جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داد و امیرمحمد بخشی هم با ۹۰/۱۶ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است.
محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۴۲/۱۶ امتیاز در رده پنجاه و پنجم قرار دارد و علی اشکوریان هم با ۴۰ امتیاز رده پنجاه و هشتم را به خود اختصاص داده است؛ مهدی جلالی با ۳۸/۱۰ امتیاز در رده شصت و سوم جای دارد و مهران برخورداری هم با کسب ۳۷/۷۶ امتیاز رده شصت و چهارم این وزن را به نام خود ثبت کرده است.
سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۱۳۶/۰۱ امتیاز در رده ششم قرار دارد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با ۶۱/۴۶ امتیاز رده سی و سوم را در اختیار دارد. علیرضا نادعلیان در این وزن با ۲۶ امتیاز در رده شصت و سوم جای گرفت.
اما در گروه زنان مهلا مؤمن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۴۳/۱۳ امتیاز رده شصت و سوم را به نام خود ثبت کرده است. نگار اسماعیلی با ۴۰ امتیاز رده شصت و هفتم را به خود مختص کرده است. در وزن ۵۷- کیلوگرم زهرا شیدایی که در مسابقات آزاد جهانی موفق به کسب مدال طلا (۴۰ امتیاز) شد، با ۹۷ پله صعود و ۵۴/۷۵ امتیاز توانست رده ۴۷ را به خود اختصاص دهد. ناهید کیانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با دو پله صعود و ۵۳/۳۳ امتیاز در رده چهل و نهم جای گرفته است. پریسا جوادی با ۴۰/۸۹ امتیاز در رده شصت و ششم قرار گرفت.
در وزن ۶۷- کیلوگرم ملیکا میرحسینی با کسب مدال برنز در رقابت های آزاد جهانی شش پله صعود داشت و با ۷۱/۸۰ امتیاز در رده ۲۹ قرار گرفت. کیمیا همتی با ۳۳/۴۹ امتیاز رده پنجاه و هشتم را به نام خود ثبت کرده است؛ کوثر اساسه دیگر نماینده این وزن که مدال برنز مسابقات جهانی را به دست آورد، با ۶۳ پله صعود و ۲۴/۴۰ امتیاز رده هفتاد و هفتم را به خود اختصاص داد.
در وزن ۶۷+ کیلوگرم هم زهرا پوراسماعیل با ۲۷/۰۹ امتیاز در رده شصت و سوم قرار گرفته است. اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن با ۱۹/۰۱ امتیاز در رده هفتاد و ششم جای دارد.

1400/09/13
16:18:09
5.0 / 5
618
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد