دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد:

تکواندو نیاز به تغییرات مدیریتی دارد

تکواندو نیاز به تغییرات مدیریتی دارد

به گزارش دفاع شخصی بازرس سابق فدراسیون تکواندو با اشاره به در پیش بودن انتخابات این فدراسیون اظهار داشت: وزارت ورزش باید اجازه ندهد این انتخابات بصورت انتصابی اجرا شود چونکه ناکامی ها ادامه خواهد داشت.داود فلاح داور بین المللی تکواندو ایران با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: مشکلات تکواندو ایران از ۱۰ سال قبل شروع شده و به جایی رسیده ایم که چیزی از تکواندو ناب ایران باقی نمانده است.
وی افزود: پیشکسوتان و قهرمانان از فدراسیون فاصله گرفته اند و در سالهای قبل شاهد مهاجرت های زیادی از خانواده این رشته بوده ایم. به همین دلیل است که اهالی تکواندو از وزیر ورزش می خواهند بدون توجه به بازی های سیاسی پشت پرده به وعده های خود قبل از گرفتن رأی اعتماد عمل کند.
فلاح که به مدت هفت سال بعنوان بازرس مجمع در جریان کلیه مسائل داخلی و تفکر حاکم بر فدراسیون بوده، افزود: معتقدم نام انتخابات را بردارند و یا این مساله را جمع کنند. چونکه این روش نوعی انتصاب است.
وی افزود: به ترکیب اعضای مجمع و کمیسیون های مربوطه توجه کنید این مساله روند انتصاب را به صورتی قانونی جلوه می دهد. از طرف دیگر با دلیلهای واهی اجازه نمی دهند دلسوزان واقعی وارد گود انتخاب شوند و قهرمانان را نیز به شیوه های دیگر دور می کنند. نفراتی چون سهرابی، اربابی و سایر دوستان با چه ادله ای از حضور در انتخابات منع شدند، متأسفانه برای ماندن و مهندسی انتخابات دست به هر کاری می زنند و این زیبنده ورزش تکواندو نیست!
وی اضافه کرد: پولادگر پس از چند سال نایب رئیسی، از سال ۱۳۷۹ ریاست فدراسیون را برعهده داشته است و در طول این مدت هر آن چیزی که در توان داشته، انجام داده است. ۲۵ سال مدیریت در تکواندو کافی است. اجازه بدهند جوانترها بیایند و خون تازه ای به این رشته تزریق کنند. متأسفانه تکواندو فعلی آن چیزی که حالا آقایان تبلیغ می کنند نیست، مشکلات زیادی دارد که ادامه همین روند به ادامه شکست ها ختم می شود.
این کارشناس تکواندو افزود: گرفتن میزبانی یک سمینار آموزشی و یا کسب کرسی آسیایی کدام بخش از دردهای این تکواندو را درمان می کند. بدست آوردن مسئولیت در اتحادیه آسیا نیز هیچ عایدی برای تکواندو ایران نداشته و منافع آن فقط متوجه رییس فدراسیون در اعزام بعنوان نماینده و ناظر می باشد.
رئیس پیشین هیأت تکواندو استان تهران با اعلان اینکه واقعیت فعلی تکواندو همان نمایشی بود که در «شی هاپ چانگ» المپیک شاهد آن بودیم اظهار داشت، آقایان به اندازه ای هزینه های تکواندو را بالا برده اند که این رشته از سبد ورزش خانوارها خارج شده است. بار مالی فدراسیون برعهده تکواندوکاران است. آزمون های ارتقا کمربند با تعداد کمتری نسبت به قبل برگزار می گردد و کلاسهای آموزشی روز به روز خالی تر می شوند. موضوعی که همین الان هم تکواندو را با مشکل مواجه ساخته است.
فلاح افزود: رییس فدراسیون تکواندو چهار سال قبل با وعده ایجاد تغییرات اساسی و تسویه بدهی خود آمد، وعده ها عملی نشد که هیچ، بدهی ایشان خیلی بیشتر از گذشته بالا رفت. متأسفانه آقایان فدراسیون را ملک شخصی خود می دانند. این پروسه سم خطرناکی برای تکواندویی است که بیش از ۱۰ سال است در سراشیبی سقوط با سرعت بالا حرکت می کند.
وی در آخر اظهار داشت: امیدوار هستم وزارت ورزش و مراجع ذیصلاح به مهندسی انتخابات ورود کنند. انتخابات کمیسیون های ورزشکاران، مربیان و داوران شائبه های زیادی داشت و همین مورد سبب شده تا بیش از گذشته انتخاباتی که نتیجه آن از اکنون مشخص است، زیر سوال برود. از پیشکسوتان و قهرمانان دلسوز تکواندو نیز درخواست دارم در مقابل این حق خوری آشکار سکوت نکنند.


منبع:

1400/09/14
22:05:16
5.0 / 5
762
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد