دفاع شخصی
مهر در گزارشی بررسی كرد؛

پیامك های دردسرساز برای مربیان تكواندو

پیامك های دردسرساز برای مربیان تكواندو

تعطیلی باشگاه های ورزشی به سبب شیوع ویروس كرونا مربیان بسیاری را خانه نشین و منبع اصلی درآمد آنها را قطع كرده اما فدراسیون تكواندو در این شرایط برای برخی موارد هزینه دریافت می كند.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی - محمد بیرامی: در روزهایی که موج دوم کرونا با شدت بیشتری از قبل در کشور شیوع پیدا کرده و هیچ اطلاعیه جدیدی برای فعالیت رشته های رزمی بویژه تکواندو آن هم در بخش مبارزه صادر نشده و حتی ورزش در حال نزدیک شدن به تعطیلی است، فدراسیون تکواندو به عناوین مختلف از مربیان درخواست واریز وجه می کند و این مساله نارضایتی برخی مربیان را به دنبال داشته است.
معضلی که تکواندو را این روزها رنج می دهد سیل پیامک های متفاوت و متنوعی است که در تلفن همراه مربیان دیده می شود که باید برای موارد مختلف مبالغی به حساب فدراسیون واریز نمایند.
در روزهایی که مربیان تکواندو بویژه آنها که تنها منبع درآمدشان مربیگری در باشگاه است، با کدام منطق باید هزینه بیمه مسئولیتی را پرداخت کنند که برایش فعالیتی ندارند. وقتی باشگاه ورزشی تعطیلست پرداخت هزینه بیمه مسئولیت چه معنایی خواهد داشت؟ هر چند در ستاندن همین هزینه هم حرف و حدیث فراوان است و وقتی باشگاه ورزشی بیمه مسئولیت با نام مربی و مشخصات لازم دارد، چرا باید هزینه جداگانه پرداخت شود؟
نیت مسئولان فدراسیون در الزامی کردن ستاندن بیمه مسئولیت مدنی از مربیان را به فال نیک می گیریم و اینکه بیمه به سود خود مربی است، ولی در زمانی که باشگاه ها تعطیلست چرا باید این هزینه پرداخت شود؟
از هزینه بیمه هم که بگذریم، هزینه کلاس های هماهنگی مربیان و داوران نیز مورد بعدی دیگری است که باید به حساب فدراسیون واریز شود. کلاس های مربیگری که تعطیل می باشد، مسابقات تکواندو که برگزار نمی گردد و با شرایطی که بر کشور حاکم است حداقل تا چند ماه آینده معضل کرونا وجود دارد و بعید است هیچ مسابقه ای برگزار شود، پس پرداخت هزینه برای دوره ای که هیچ کاربردی ندارد، چه توجیهی می تواند داشته باشد؟ آیا در این کلاس های آنلاین چیز جدیدی آموزش داده می شود؟
نکته مهم دیگری که این روزها مربیان را آزار می دهد، پرداخت جریمه بابت درج آدرس اشتباه برای ارسال احکام کمربند در سایت بانک اطلاعاتی است. مربی معتقد می باشد که آدرس را صحیح وارد کرده، ولی حکم کمربند ارسال نشده و پس از پیگیری مشخص شده که آدرس را به اشتباه وارد کرده است. در این شرایط مربی باید هزینه پست را یکبار دیگر و آن هم بعد از اصلاح آدرس پرداخت کند. ولی مشکل اصلی اینجاست که برمبنای کدام قانون فدراسیون باید هزینه ای تحت عنوان جریمه دریافت کند.
خبرنگار مهر برای پیگیری این موارد و جویا شدن دلیلهای آن در چند مرحله با «مجید نیری» دبیر فدراسیون تماس گرفت و با وجود هماهنگی های صورت گرفته، ایشان حاضر به پاسخگویی نشد. متولیان تکواندو در فضای مجازی و به خصوص صفحه رسمی فدراسیون به خوبی می توانند بازخورد این قبیل تصمیمات را ببینند.
فدراسیون تکواندو در سالی که هزینه های برگزاری اردوهای آماده سازی و اعزام های تیم ملی را در پیش ندارد، بودجه نیم میلیاردی را دریافت کرده، هزینه های آزمون، کمربندهای سبز، تا مشکی و..، کلاس های ذکر شده در بالا را نیز دریافت می کند و بازهم شاهد می باشیم که برخی مسئولان در مصاحبه های خود از مشکلات مالی سخن می گویند. در این بین کسی هم به شرایط مربیان توجهی ندارد و آنها که در خط مقدم آموزش و تربیت تکواندوکار قرار دارند، سخت ترین شرایط را پشت سر می گذارند و در این بین باید هزینه هایی را نیز به حساب فدراسیون واریز نمایند.
در این شرایط بنظر می رسد وزارت ورزش باید در جهت دفاع از حقوق مربیان تکواندو یا اجازه فعالیت باشگاه های ورزشی را بدهد تا این مربیان منبع درآمدی داشته باشند و بتوانند از پس هزینه های مد نظر فدراسیون بربیایند یا اینکه باید به فدراسیون تکواندو اعلام نماید که چنین مبالغی را از مربیان دریافت نکند.

1399/04/26
13:27:51
5.0 / 5
1856
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد