دفاع شخصی
پورشیب :

دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم

دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم

سرگروه تیم ملی کاراته اظهار داشت: تا وقتی که بدانم برای تیم ملی مفید هستم تلاش خویش را برای کسب افتخار و شادمانی مردم انجام می دهم و به هیچ عنوان به دنبال رکوردشکنی و تاریخ سازی نیستم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، ذبیح الله پورشیب سرگروه خستگی ناپذیر کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی قزاقستان دست به کار بزرگی زد. کاراته کایی که در ۲۰ سالگی برای نخستین بار روی سکوی نخست قاره کهن ایستاد، چهارشنبه گذشته آن هم در ۳۳ سالگی یکبار دیگر همه رقبا را شکست داد و برای ششمین بار طلای آسیا را به گردن آویخت. تیم ملی کاراته ایران در مجموع کاتا و کومیته ۱۷ فرصت برای کسب مدال در آلماتی داشت که تنها این پورشیب بود که مدال زرین طلا را به دست آورد. مردی از جنس تمرین و مدال های رنگارنگ؛
وی در مورد این مدال طلا به خبرنگار مهر، خدا را شاکرم که شرمنده مردم عزیز ایران نشده و در این دوره از مسابقات هم سربلند از تاتامی خارج شده و در هفتمین حضورم در فینال، برای ششمین بار روی سکوی قهرمانی آسیا ایستاده و طلا گرفتم. برای من هیچ چیز غیر از اهتزاز پرچم سه رنگ و مقدس ایران مهم نیست.
سرگروه تیم ملی کاراته ایران افزود: وقتی روی سکو هستم و باد به این پرچم زیبا می وزد و می دانم که چقدر در این شرایط سخت برای شادمانی مردم عزیز ایران این مقام ها مهم می باشد، بیشتر خوشحال می شوم و برای مسابقات بعدی انگیزه دو چندان می گیرم. بهترین لحظه زندگی من ایستادن روی سکوی قهرمانی و کسب مدال در میادین مختلف است، ولی وقتی از این سکو پایین می آیم، همه چیز تمام می شود، شادمانی آخر یافته و با انگیزه مضاعف برای مسابقات بعدی تلاش و مبارزه می کنم.
پورشیب اضافه کرد: من با تمرین سخت عجین شده ام، پیش از مسابقات آسیایی و در فاصله سه روز به اعزام در تمرینات صدمه دیدم که دکتر نصر پزشک تیم ملی خیلی زحمت کشید تا به این رقابتها رسیده و با کمترین مشکل مبارزه کرده و به مدال طلا دست پیدا کنم و جا دارد از این پزشک حاذق صمیمانه تشکر کنم.

سرگروه تیم ملی کاراته در مورد سطح فنی رقابتهای قهرمانی آسیا اظهار داشت: همه کشورها و کاراته کاها برای کسب پیروزی و رسیدن به مدال در هر تورنمنتی شرکت می کنند، هیچ کس برای باخت به روی تاتامی نمی رود. این موضوعی است که باید همیشه مد نظر قرار داد. در هیچ تورنمنتی مدال را برای کاراته کا کنار نمی گذارند. در این دوره هم شاهد بودیم که کشورهای مختلف با سرمایه گذاری خوب و با بهترین نفرات خود به میدان آمده بودند و در کل شاهد رقابتهای جذاب و سطح بالایی بودیم.
وی با اشاره به اینکه معتقدم آنها که نقد می کنند باید مسابقات را ببنید، با اطلاع از کیفیت فنی رقبا و قضاوت ها میتوان انتظار یک نقد خوب و قوی را داشت، افزود: کسب موفقیت های با ارزش و مختلف طی سال های گذشته سبب بالا رفتن توقع از تیم ملی کاراته شده و این خیلی خوب است که به ما هم انگیزه می دهد، ولی در کسب یک نتیجه خیلی مسائل مهم می باشد، داوری، نداشتن تمرکز، اشتباهات فردی و… اما به جرأت میتوان اظهار داشت که در فینال کومیته تیمی قزاق ها از شرایط میزبانی به خوبی استفاده کردند. به هیچ عنوان قصد توجیه و بهانه ندارم، همانگونه که گفتم اشتباه فردی هم داشتیم ولی میزبان بیشترین بهره را از اشتباهات داوری برد. اما نکته خیلی مهم این که همه اعضای تیم برای موفقیت هر چه در توان داشتند گذاشتند و کسی کم کاری نکرد.
قهرمان سال ۲۰۲۱ آسیا در مورد این که تا چه زمانی قصد حضور در تیم ملی را دارد، عنوان کرد: آمادگی ذهنی، بدنی و زندگی حرفه ای به همراه افکار حرفه ای سبب تداوم موفقیت من شده است. به واقع می گویم که سن برای من یک عدد است. در زندگی همیشه به خودم متکی بوده و برای موفقیت در تیم ملی و مسابقات مختلف سخت تمرین می کنم و تا وقتی که مفید باشم و توان کمک به تیم ملی کمک را داشته باشم، در خدمت تیم ملی هستم. در سال های متمادی با مربیان مختلف و پرشماری کار کردم و از تجریبات بزرگان کاراته ایارن بهترین استفاده را کردم تا همیشه خودم را در بالاترین سطح حفظ کنم. هیچگاه کم نگذاشتم.
پورشیب در انتها اظهار داشت: از مسؤلان فدراسیون، کادر فنی و همه کسانی که در راه موفقیت تیم ملی و بنده در این زمان مؤثر بودند تشکر می کنم.

1400/10/07
11:20:33
5.0 / 5
596
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد