دفاع شخصی

دختران کشتی گیری که برای نخستین بار طلا گرفتند

دختران کشتی گیری که برای نخستین بار طلا گرفتند

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی کشتی زنان می گوید کشتی گیرانی که در مسابقات بین المللی قرقیزستان مدال طلا کسب کردند، برای نخستین بار به رقابت های برون مرزی اعزام شده بودند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رقابت های بین المللی جایزه بزرگ جام بین المللی ارکینبایف به میزبانی قرقیزستان برگزار شد و در انتها تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران صاحب ۳ مدال طلا توسط سپیده بابایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، محدثه حسینی در وزن ۶۵ کیلوگرم و ریحانه گیلانی در وزن ۷۰ کیلوگرم و ۳ مدال نقره توسط فاطمه فتاحی در وزن ۶۰ کیلوگرم، مریم احمدی در وزن ۷۵ کیلوگرم و هانیه عاشوری در وزن ۷۵+ کیلوگرم شد.

آنا براتی، سرمربی تیم ملی کشتی زنان ایران در گفتگو با ایسنا به این مسابقات اشاره و بیان نمود: برای نخستین بار از سال ۹۴ که زیر نظر فدراسیون کشتی قرار گرفته ایم، در مسابقات بین المللی سه مدال طلا کسب کردیم. کسانی طلا گرفتند که برای نخستین بار اعزام شدند اما عملکردشان خیلی خوب بود. سه نفر دیگر که باتجربه تر بودند، ترس و استرس داشتند، چون با حریفانی روبه رو شدند که پیش از این هم مقابل آنها قرار گرفته بودند. علاوه بر این داوری هم به ضرر ما بود که این موارد دست به دست هم داد و در فینال شکست خوردند.

او در ادامه به تیم های حاضر در این مسابقات اشاره و بیان نمود: پنج کشور ایران، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و اوکراین شرکت کرده بودند. قرقیزستان و قزاقستان هر کدام سه تیم داده بودند و ما هر بار از جدول بالا می آمدیم به یک قرقیزستانی یا قزاق می خوردیم. حریف اصلی ما همیشه این دو کشور هستند که خوشبختانه سربلند بیرون آمدیم.

براتی در مورد برنامه های کشتی زنان اظهار داشت: خوشبختانه فدراسیون کشتی از بخش زنان خیلی حمایت می کند. هرچند آقای دبیر می توانست تیم را به این مسابقات نفرستد اما اعزام کرد و محکی جدی برای مان بود تا برای مسابقات جهانی دوراندیشی نماییم. ما برنامه هایی چون برگزاری کلاس های مربیگری و داوری برای زنان داریم و هم چنین منتظر اعلام تقویم اتحادیه جهانی هستیم تا بر مبنای آن برنامه ریزی دقیقی انجام بدهیم.

منبع:

1400/10/07
21:53:33
5.0 / 5
492
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد