دفاع شخصی
ارباب:

کرونا بر عملکرد سارا بهمنیار تأثیر گذاشت

کرونا بر عملکرد سارا بهمنیار تأثیر گذاشت

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان ایران با اشاره به اینکه سارا بهمنیار ۴ هفته پیش از رقابتهای قهرمانی آسیا به کرونا مبتلا شد، اظهار داشت: ما فرصت کافی به جهت اینکه فرد دیگری را جایگزین نماییم نداشتیم.


فرخناز ارباب در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی کاراته بانوان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا، اظهار نمود: پیش از هر چیز قهرمانی کاروان کاراته ایران در رقابت های قهرمانی آسیا را که همراه با نتایج خیلی خوبی بود، به جامعه ورزش و خانواده بزرگ کاراته تبریک می گویم. ما برای حضور تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا چند هدف را دنبال می کردیم که مهم ترین آنها جوانگرایی و میدان دادن به جوانان بود. بواسطه کرونا و شرایط ویژه المپیک، فرصت پوست اندازی در تیم ملی بوجود نیامده بود و این مسابقات فرصت خوبی بود تا تعدادی چهره جوان و با آتیه مثل مبینا حیدری، معصومه محسنیان، لیلا برجعلی و فاطمه سعادتی که همگی عملکرد خوبی در این مسابقات داشتند، فرصت حضور در میدان آسیایی را بدست بیاورند.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان، اضافه کرد: مبینا حیدری از معدود ورزشکاران ما در این رقابت ها بود که موفق به کسب ۲ مدال طلا و نقره در مسابقات رده امید و بزرگسالان شد. سعادتی و محسنیان هم هر دو در کومیته تیمی عملکرد بسیار خوبی داشتند و لیلا برجعلی که برای اولین بار در یک رویداد بین المللی در رده بزرگسالان حاضر می شد، عملکرد خوبی داشت و در نیمه نهایی مقابل نفر سوم المپیک، شکست خورد.

وی اشاره کرد: سارا بهمنیار یکی از ورزشکاران خوب و فنی ماست اما متاسفانه ۲۸ روز پیش از اعزام به مسابقات به ویروس کرونا مبتلا شد و بنا بر این ۲۱ روز در تمرینات غایب بود و تنها یک هفته پایانی تا اعزام با ما تمرین داشت. این بیماری سبب شد وی به لحاظ بدنی گرفتار افت شدیدی شود. او تنها المپین تیم ما بود و ما فرصت کافی به جهت اینکه فرد دیگری را جایگزین او نماییم نداشتیم. طراوت خاکسار هم خیلی خوب کار کرد و یادمان نرود که در یک ثانیه آخر به نفری که قهرمان شد باخت و در نهایت روی سکوی سومی ایستاد. رزیتا علیپور کاپیتان تیم ما هم عملکرد بسیار خوبی داشت.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان، با تکیه بر این که رویکرد جوانگرایی در تیم ملی کماکان ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: از نفرات با تجربه هم در کنار جوانان استفاده می نماییم و بطور قطع می توانیم با تلفیقی از جوانان و با تجربه ها نتایج خوبی بگیریم. امیدوارم جامعه کاراته از ورزشکاران و ملی پوشان خود حمایت کند و به آنها انگیزه بدهد تا با آرامش و تمرکز هر چه بیشتر در مسابقات پیش رو شرکت نمایند.

ارباب ضمن اشاره به قضاوت ضعیف داوران در رقابت های قهرمانی آسیا، اظهار داشت: مسؤلان برگزاری مسابقات هم به عملکرد ضعیف داوران اذعان داشتند. داوران خوب و طراز اول به سبب انتشار کرونا و شرایطی که وجود داشت نتوانستند در این مسابقات حاضر شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از عملکرد نفرات باتجربه ای مانند سارا بهمنیار که از رسیدن به مدال در این رقابت ها بازماند، رضایت دارد یا خیر، اظهار داشت: بله. بازیکنان ما هر کدام کارشان را انجام دادند اما شرایط برای بهمنیار به سبب مبتلا شدن به کرونا قبل از رقابت ها، سخت تر از سایرین بود. ما هم فرصت کمی داشتیم و نمی توانستیم شخص دیگری را جایگزین وی در این مسابقات نماییم. مریضی سبب شد سارا جان گرفتار ضعف بدنی شود و عملکردش تحت تأثیر قرار گیرد.

ارباب با اعلان اینکه از عملکرد شاگردانش در مسابقات آسیایی رضایت دارد، اظهار داشت: واقعا بچه ها تمام تلاش شان را کردند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. من قول می دهم بچه ها در آینده نتایج خیلی بهتری را کسب کنند. همه بچه ها با انگیزه هستند و خیلی خوب تمرین می کنند و برای کسب بهترین نتایج در رویدادهای پیش رو تلاش می کنند.
وی درباره شرایط حمیده عباسعلی هم اشاره کرد: او مهره خیلی خوبی برای تیم ملی است و هم اکنون دوره درمانش را طی می کند. فکر می کنم از یک ماه دیگر تمریناتش را آغاز کند.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در پایان، اظهار داشت: در نخستین گام مسابقات قهرمانی کشور را در پیش داریم. می خواهیم برنامه تیم ملی تا بازیهای آسیایی را به فدراسیون عرضه دهیم.1400/10/10
12:47:24
5.0 / 5
645
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد