دفاع شخصی
درخواست پیشكسوتان و كارشناسان؛

انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو با رعایت عدالت اجرا شود

انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو با رعایت عدالت اجرا شود

سرپرست فدراسیون تکواندو در حالی امروز وارد محل کار 10 روزه خود خواهد شد که در همین مدت کوتاه کار سختی پیش رو خواهد داشت.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، مجمع فدراسیون تکواندو چهارشنبه ۱۵ دیماه برای انتخاب رییس آینده این فدراسیون تشکیل خواهد شد. بر خلاف دوره قبل که وزارت ورزش در فاصله ۴۸ ساعت به برگزاری مجمع، برای این فدراسیون سرپرست تعیین کرد، حمید سجادی سه روز پس از اختتام مهلت چهار ساله رییس فدراسیون و در فاصله ۱۰ روز به برگزاری مجمع، فرامرز کیانی زاده را بعنوان سرپرست جدید معرفی نمود.
انتخاب سرپرست جدید در صورتیکه یک قدم مثبت و رو به جلو برای رعایت عدالت در برگزاری مجمع است، ولی انتخاب فردی از خوزستان و شائبه ارتباط نزدیک وی با یکی از مسئولان فدراسیون سبب شده نگرانی هایی هم از این بابت داشته باشند. در همین خصوص اهالی تکواندو معتقدند که تنها به دنبال برگزاری مجمع در کمال آرامش و جلوگیری از مهندسی انتخابات از طرف سرپرست فدراسیون و یا هر فرد دیگری هستند.
انتخاب سرپرست در حالی صورت گرفت که ساعاتی پیش از آن خبر استعفای رییس هیأت تکواندو استان تهران انتشار یافته بود و حتی دبیر فدراسیون نیز به آن واکنش نشان داد.
بالا رفتن انتقادات به مدیریت فعلی فدراسیون و کوشش برای پشتیبانی از نامزدی ثالت از طرف نزدیکان وی موجب شد تا برخی پیشکسوتان تکواندو با ارسال متنی برای گروه ورزشی خبرگزاری مهر خواهان توجه ویژه وزارت ورزش به انتخابات این فدراسیون شوند.
در متن این نامه آمده است:
«مدیریت فدراسیون قابل نقد است، ولی نباید اجازه دهیم فضای انتقاد سازنده از مدیریت فدراسیون تبدیل به دشمنی با ریاست فدراسیون شود. در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون هر سخن و یا حرکتی از علاقمندان به این رشته ورزشی نباید چنین شائبه ای را بوجود آورد. متأسفانه عده ای در داخل فدراسیون که به جرأت می توان گفت بیشترین ضربه را به مدیریت و شخص پولادگر واردند کردند، انتقادات دلسوزانه را تبدیل به دشمنی کرده و اجازه نمی دهند فضا در راه سازنده تلطیف شود.
اگر چنانچه خوشبینانه به مسائل بنگریم آقایان با علم دست به این رفتارها زده و قصد و قرضی دارند و یا ناخواسته این کارها انجام می شود هر دو یکسان است و خیانت به خانواده بزرگ تکواندو شمرده می شود.
در این شرایط وظیفه شخص آقای پولادگر است که شرایط موجود را اصلاح و اجازه ندهد هر سخن و مطلب مشفقانه و سازنده رنگ خیانت بگیرد. هیچکس منکر زحمات و کوشش های آقای پولادگر طی بیست و اندی سال در رأس فدراسیون نیست و حقیقتاً کارهای بزرگی انجام شده، ولی امروز و بهر دلیلی وقتی صحنه واقعی فدراسیون را مشاهده می نماییم می بینیم در بعد مدیریت و اداره فدراسیون صحنه خالی است و افراد موجود در پیرامون ایشان توانایی اداره آنرا ندارند و از سویی به هیچکدام از رؤسای هیئت ها هم اجازه فعالیت در فدراسیون داده نشده و نقش پررنگی در آن ندارند.
وجود فدراسیون باید توانمندی و قوی تر شدن هیأت های استانی را در پی داشته باشد چونکه قهرمانان تیم ملی در استانها و باشگاه ها هستند که پرورش یافته و در سنین مختلف پشتوانه قوی می شوند برای تیم های ملی! البته به نظر می سد در وضعیت فعلی باید همه تلاش نماییم و برای یک تغییر بزرگ با هدف بالندگی و حرکت تکواندو به سمت جایگاه واقعی خود، آماده شویم.»
همین متن و خواسته پیشکسوتان نشان میدهد تکواندو نیازمند تغییر اساسی است که حتی اکثریت قریب به اتفاق رؤسای هیأت ها نیز به آن واقف هستند و انتظار می رود که همه اهالی تکواندو در همین راستا گام برداشته و آنها که پای منفعت خود بجای ارتقا تکواندو ایستاده اند، هر چه زودتر از این دایره بیرون بروند.

1400/10/11
16:39:22
5.0 / 5
637
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد