دفاع شخصی
تیم ملی هم آسیب می بیند؛

لیگ برتر تکواندو و مشکلات داوری

لیگ برتر تکواندو و مشکلات داوری

به گزارش دفاع شخصی لیگ برتر تکواندو باشگاه های کشور در حالی فصل جدید شروع شده است که مشکل سیستم های داوری تابحال مرتفع نشده است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، چند سالی است که داوری در تکواندو تغییرات زیادی پیدا کرده و با ورود فناوری جدید، دخالت انسان در آن کاسته شده است. «هوگو» های الکترونیکی و سیستم کامپیوتری سبب شده تا قضاوت ها بیشتر به عدالت نزدیک شود اما در لیگ برتر ایران همه چیز بر عکس است و سازمان لیگ از سیستمی استفاده می نماید که کلمه «عدالت» در قضاوت ها را تحت الشعاع قرار داده است.
سیستمی که مربیان حاضر در این رقابتها دو سالی است ضعف و مشکلات عدیده آن فریاد می زنند و کسی پاسخگو نیست. این مشکل از لیگ به تیم ملی هم سرایت کرده و به جرأت باید عنوان نمود که شاید یکی از علل نتایج ضعیف تیم ملی همین مشکل باشد. حتی سرمربی تیم ملی که به این ضعف عمده پی برده در اعتراض به رفع نشدن مشکل، در بازی های لیگ شرکت نمی نماید.
در این مورد باید حق را به فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی داد. نمی توان تکواندوکار را با سیستمی که مورد تایید هیچ مرجعی نیست و حتی در لیگ نقصها عمده ای دارد، تمرین داد و از او انتظار داشت در مسابقات مهم نتیجه دیگری کسب کند. حقیقت مبحث این است که سیستم فعلی با استانداردهای بین المللی فاصله دارد و این مورد به تکواندو ایران لطمه می زند.
مشکلات قضاوت با این سیستم پر ایراد و غیر استاندارد از حد تصور خارج شده و نتایجی هم که روی تابلو ثبت می شود به میزان قابل توجهی غیر واقعی است. در واقع حق به حق دار نمی رسد و در بعضی موارد هم جای برنده و بازنده تغییر می کند. این موضوعی است که می تواند حتی در نتایج کلی لیگ تاثیر گذار باشد.
از سوی دیگر شنیده می شود این سیستم به برخی استان ها هم فروخته شده است. این که چه داستانی و افرادی پشت این سیستم هستند، بزودی مشخص خواهد شد، ولی سوال اصلی اینجاست که چرا سازمان لیگ با وجود اعتراض عمده و گسترده مسؤلان و مربیان تیم های برنده و بازنده حاضر در لیگ و حتی سرمربی تیم ملی به این مورد ورود نکرده و مشکل را حل نمی کند و تنها به وعده و وعید بسنده کرده است؟
در خصوص «هوگو» های الکترونیکی و سیستم های داوری مدارک و مستنداتی به خبرنگار مهر رسیده که بعد از تجزیه و تحلیل در گزاشی جامع به آن پرداخته خواهد شد.
در این مورد باید به کار سخت رئیس جدید فدراسیون تکواندو اشاره نماییم. این دست مشکلات در تکواندو ایران زیاد است و هادی ساعی باید با کاری جهادی در مورد رفع آنها اقدام نماید.

1400/10/22
12:46:59
5.0 / 5
570
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد