دفاع شخصی

انتقاد شدید کاپیتان سابق تیم ملی از فدراسیون ووشو

انتقاد شدید کاپیتان سابق تیم ملی از فدراسیون ووشو

به گزارش دفاع شخصی کاپیتان سابق تیم ملی ووشوی ایران با انتقاد از سیستم مدیریتی در فدراسیون ووشو اظهار داشت که برنامه ای برای همکاری با این فدراسیون ندارد.



حمیدرضا قلی پور، کاپیتان سابق تیم ملی ووشوی ایران در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین شرایط ورزشی خود با عنایت به دوری از ووشو توضیح داد: فعلاً درحال رسیدگی به زندگی شخصی خودم هستم و تمریناتم را ادامه می دهم. به علت شرایط ویژه ای که بود مسابقه آخرم را لغو کردم و ماه آینده مبارزه ای ندارم.

او درباره دلیل لغو آخرین مسابقه خود هم توضیح داد: به لحاظ بدنی نیاز است تا زمان بیشتری را برای آماده سازی خود پشت سر بگذارم. متاسفانه از ناحیه مچ پا گرفتار صدمه دیدگی هستم که برای آماده شدن یک ماه زمان کافی نیست. دلیل این صدمه دیدگی هم فشار تمرینات و مسابقات است که باید کمی این فشار کم تر شود تا به آمادگی کامل برسم.

دارنده مدال طلای قهرمانی جهان و بازی های آسیایی، در پاسخ به این سؤال که پیشنهاد مبارزه او از چه سازمانی بود؟ توضیح داد: یک کمپانی روسیه ای به نام گوریلا از بنده تقاضای مبارزه داشت و بنا به دلایلی که مطرح کردم، از انجام این مسابقه خود داری کردم.

او در پاسخ به این سؤال که آیا امکان ورودش به UFC هم وجود دارد؟ توضیح داد: اصلا ورود به این مسابقات فرایند عجیبی دارد. رکورد خوب با شرایط خاص را می طلبد. متاسفانه کار برای ایرانیان هم به خاطر برخی شرایط دشوار می باشد. ایرانی هایی بوده اند که در UFC کار کرده اند اما آنها دارای شرایط خاص بوده اند.

کاپیتان سابق تیم ملی ووشوی ایران، در پاسخ به این سؤال که آیا از فدراسیون ووشو پیگیر شرایط او هستند؟ توضیح داد: من اصلا خبری از فدراسیون ندارم و آنها هم از من خبر ندارند، هر چند که اگر بخواهند خبری بگیرند هم من جواب شان را نمی دهم. با وضعیتی که در فدراسیون است، اگر بخواهم با آنها کار کنم خود من شخصا هزاران شرط دارم.

او اظهار نمود: متاسفانه سیستم فدراسیون ووشو رابطه ای است و به صورت فامیلی اداره می شود. هیچ کس به توانمندی های افراد توجهی ندارد و فقط رابطه ها حرف اول را می زند. اصلا نمی گویند کسی که سرمربی و مربی تیم ملی است صلاحیت این کار را دارد یا خیر؟ در فدراسیون چهار نفر هستند که با هم دیگر یک چارچوب امن را برای خود بوجود آورده اند. اگر بخواهید در فدراسیون کار کنید باید زیر پرچم آنها باشید که هیچ یک از قهرمانان و مربیان خوب ما این کار را قبول نمی کنند.

قلی پور در انتها صحبت های خود، درباره مدت زمان باقی مانده محرومیتش از حضور در میادین ووشو به خاطر دوپینگ هم اظهار داشت: این مورد به سال ۲۰۱۸ برمی گردد و هم اکنون در سال ۲۰۲۲ هستیم. به نظرم چند ماه دیگر این مورد برطرف شود اما دیگر برای من مهم نیست. برنامه ای برای کار کردن در ووشو ندارم و اصلا هم معلوم نیست که به ووشو برگردم یا خیر. برنامه ای ندارم.





منبع:

1400/10/28
16:59:02
5.0 / 5
675
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد