دفاع شخصی

بی تدبیری در تکواندو ناشنوایان

بی تدبیری در تکواندو ناشنوایان

دفاع شخصی: در فاصله چهار ماه تا برگزاری المپیک ناشنوایان برزیل و با وجود گذشت نزدیک به ۷۰ روز از قهرمانی تیم ملی در مسابقات جهانی تهران، کادر فنی این تیم دستخوش تغییر شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، فدراسیون ورزش ناشنوایان روز گذشته از تغییر کادر فنی تیم ملی تکواندو اطلاع داد و حسینعلی نعیمی جای خویش را به رضا ایمانزاده داد. این که این تغییر با چه هدفی و بر مبنای چه منطقی صورت گرفته معلوم نیست ولی نوع برخورد رئیس انجمن تکواندو ناشنوایان در این مورد جالب توجه بود.
عزیزی روز جمعه با ارسال پیامک به نعیمی از این تغییر اطلاع داده است. البته این مربی تجربه چنین برکناری را داشته و پس از کسب عنوان قهرمانی جهان و آسیا با تیم ملی نونهالان و انتخاب بهترین مربی دنیا، بدون هیچ توضیحی از سمت خود برکنار شد.
حسینعلی نعیمی از مربیان سازنده و پرکار تکواندو ایران است که چند سالی برای تیم ملی ناشنوایان زحمت کشیده و با این تیم چهارم آذرماه روی سکوی قهرمانی جهان ایستاد و پیش از این هم عناوین مختلف جهانی و قاره ای کسب کرده است. رابطه نزدیکی با تکواندوکاران ناشنوا داشته و برای موفقیت در کار خود حتی زبان ارتباط با آنها را هم آموخته است. ضمن این که وی بیشتر از ۴۰۰ هنرجوی تکواندو در کلاس آموزشی خود در رده کمربندهای زیر قرمز دارد.
در این مورد با مربیان دیگر مذاکره و نتایج مثبتی هم به دنبال داشته است. در کنار نعیمی، رحیم صالحی از مربیان قبلی این تیم هم نادیده گرفته شد تا با چند مربی دیگر مذاکره شود. یکی از بهترین مربیان ایران موافقت خویش را برای کار با ناشنوایان اعلام نموده بود و حتی یکی از قهرمانان را برای همکاری معرفی نمود و معلوم نشد به چه دلیل از فهرست گزینه ها خارج شدند و پس از آن مذاکرت با یکی دیگر از مربیان جوان نتیجه بخش بود و این مربی قصد داشت بدین منظور به ایران بازگردد، ولی یک دفعه معادلات به هم خورد و معلوم نشد معادلاتی پشت داستان بود که مربی دیگری به این منظور انتخاب شد؟!
چگونه است که وقتی وضعیت فدراسیون مشخص نمی باشد، مسؤلان فدراسیون ناشنوایان دست به چنین تغییری می زنند؟ آیا کمیته فنی فدراسیون در جریان چنین تغییری بوده است؟ حضور خلیفه در کمیته فنی چقدر در این انتخاب تاثیر گذار بوده است؟
در کنار این موارد باید به جرأت عنوان نماییم که در این فاصله کوتاه تا بازی های المپیک این تغییر اوج بی تدبیری در انجمن تکواندو ناشنوایان بود. چون که این نفرات ورزشکارانی هستند که با نوعی از معلولیت در سطح حرفه ای ورزش می کنند و ارتباط با آنها تابع شرایط و قوانین خاص خود بود و برای کار با آنها باید الگوی خاصی هم داشت. نزدیکی به این دست ورزشکاران و انس گرفتن با آنها زمان بر است و در این چهار ماه تا بازی های المپیک کار را برای کادر فنی جدید سخت می کند.


منبع:

1400/11/05
20:24:01
5.0 / 5
640
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد