دفاع شخصی

واكنش ثوری به تقسیم سالن بوكس ورزشگاه انقلاب با كاراته

واكنش ثوری به تقسیم سالن بوكس ورزشگاه انقلاب با كاراته

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون بوكس ایران، نسبت به مبحث تقسیم سالن شماره ۹ ورزشگاه انقلاب با كاراته، واكنش نشان داد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، حسین ثوری درباره تفاهم نامه با فدراسیون کاراته برای تقسیم سالن شماره ۹ ورزشگاه انقلاب به دو قسمت، اظهار داشت: از بدو ورود من به فدراسیون بوکس و حضور سیدرضا صالحی امیری در کمیته ملی المپیک، بحث واگذاری سالن شماره ۹ آکادمی انقلاب قوت گرفت و مکاتبات بسیاری صورت گرفت که این سالن به ۴ فدراسیون واگذار شود. قرار بر این شد که بوکس را به مکان دیگری بفرستند و مقرر گردید یک سالن در شهرداری، یک سالن در دانشگاه علوم تحقیقات و حتی سالن جودو در مجموعه انقلاب جایگزین سالن شماره ۹ شوند که در نهایت هیچکدام باب میل اهالی بوکس نبود.
او افزود: در کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک هم چندین جلسه انجام شد و با دبیرکل و حتی رئیس کمیته ملی المپیک رایزنی هایی صورت گرفت که قرار بر این شد بوکس از آنجا نقل مکان کند و سالن شماره ۹ به رشته های رزمی دیگر واگذار شود. همه رشته ها زیر مجموعه کمیته ملی المپیک محسوب می شوند و این را هم در نظر داشته باشید که سالن شماره ۹ به کمیته ملی المپیک مربوط می شود و آنها می توانند تصمیمات حاکمیتی درباب آن لحاظ کنند، اما مهم ترین امر برای فدراسیون بوکس در سالن شماره ۹ داشتن ۳۰ کیسه بوکس و ۲ رینگ استاندارد است.
رئیس فدراسیون بوکس اظهار نمود: کاراته رشته ای است که با داد و فریاد هم راه است، توافقی که با کاراته صورت گرفت در خصوص این بود که بین این سالن دیوار کشیده و یا از عایق صدا استفاده گردد تا به صورتی صدای این دو بخش همدیگر را اذیت نکند.
ایشان سپس گفت وگوی خود با رادیو ایران، در پاسخ به این پرسش که بوکس در مقایسه با کاراته که در طول سال مسابقات مختلفی را تجربه می کند، چقدر نیاز به تمرین دارد؟ اشاره کرد: در کاراته ملی پوشان خودشان هزینه سفرها را تقبل می کنند و یک نفر در کاراته می تواند در یک سال ۱۳ بار قهرمان جهان شود، در صورتیکه بوکس از رده نونهالان تا بزرگسالان تمامی اعزام های رسمی خودرا بهمراه داشته است.
ثوری در واکنش به این مساله که در مسابقات قهرمانی بوکش کشور، در هر وزن نهایتا سه ورزشکار حضور دارند و این در حالیست که کاراته رشته ای است با جمعیت بیشتر، پس بهتر نیست ۷۰ درصد سالن به کاراته واگذار شود؟ توضیح داد: از اینکه شما جای رئیس کمیته ملی المپیک نیستید و آقای صالحی امیری نگاه بلندی به بوکس دارد خوشحال هستم. با کارهای شایسته، اردوهای منظم و نتیجه خوبی که در کسب سهمیه المپیک گرفتیم، جواب اعتماد کمیته را دادیم و این شانس را هم داریم که در مرحله بعد انتخابی المپیک سهمیه های بیشتری کسب نماییم.1399/04/28
13:33:36
5.0 / 5
1786
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد