دفاع شخصی

افتخار آفرینی ورزشکاران فارس به نام کیش!

افتخار آفرینی ورزشکاران فارس به نام کیش!

فارس ورزشکاران استان فارس در مسابقات بوکس شطرنج قهرمانی کشور، برای تیم جزیره کیش افتخار آفریدند؛ این خبر انتقادهایی را متوجه گردانندگان هیئت انجمن های ورزش های رزمی فارس کرده که با اهمیت ترین آنها از طرف رییس کمیته بوکس شطرنج ایران بوده است.


مسابقات بوکس شطرنج قهرمانی کشور با حضور ۴۶ ورزشکار در ۲۹ و ۳۰ دی به میزبانی منطقه آزاد کیش اجرا شد. در این مسابقات که با عنوان جام سرداران شهید مدافع حرم، امنیت و سلامت برگزار شد، نمایندگان استانهای گلستان، گیلان، همدان و کیش شرکت داشتند و تیم بوکس شطرنج کیش به مقام قهرمانی دست یافت، همدان نایب قهرمان شد و گلستان بر سکوی سوم ایستاد.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، نکته عجیب این دوره از رقابت ها، حضور ۲۳ ورزشکار فارس در قالب تیم کیش بود؛ به سبب نداشتن معرفی نامه از طرف هیئت انجمن های ورزش های رزمی فارس، افتخارآفرینی و کسب مقام نخست آنها به نام تیم منطقه آزاد کیش ثبت گردید.
رییس کمیته بوکس شطرنج ایران که مدیریت این ورزش را در عرصه ملی عهده دار است و در شیراز سکونت دارد از رویکرد هیئت انجمن های ورزش های رزمی فارس انتقاد نمود و اظهار داشت: بوکس شطرنج تنها ورزش ملی است که از فارس اداره می شود و حضور ورزشکاران این استان با عنوان تیم کیش جای تامل دارد.
فریدون پویا که نسبت به زادگاهش تعصب ویژه ای دارد، افزود: باتوجه به اینکه نمایندگان فارس در تمرینات ماه های اخیر و اردو تیم ملی زحمات بسیاری برای حضور در این رقابت ها کشیده بودند از هیئت کیش خواهش کردیم که حذف نشوند و با نام کیش در مسابقات شرکت نمایند.
وی با اشاره به اینکه بوکس شطرنج فارس نیازمند حمایت مدیریت جدید ورزش و جوانان استان است، افزود: دکتر صفرپور طی سال ها در عرصه های مدیریتی درخشیده اند و از معتبرترین مدیران جوان استان به شمار می روند، بدین سبب تقاضا داریم به وضعیت ورزش بوکس شطرنج رسیدگی کنند.
پویا از کیفیت برگزاری مسابقات ابراز رضایت کرد و اضافه کرد: ورزشکاران اصفهان، البرز، خوزستان و مازندران به سبب هزینه بالای سفر هوایی و نبود پشتیبان مالی از حضور در رقابت ها انصراف دادند.
نایب رییس فدراسیون بوکس شطرنج جهان از اهدای مدال ها توسط محمدرضا لواسانی مدیر عامل منطقه آزاد کیش آگاهی داد و اظهار داشت: حمایت های وی در کنار احمد پاک نهاد رییس انجمن های ورزش های رزمی کیش در افزایش کیفیت مسابقات نقش چشمگیری داشت.
پویا با اشاره به اینکه مسابقات بصورت رایگان برگزار شده است، افزود: اگرچه در بخش نامه ۲۵۰ هزار تومان برای هر شرکت کننده بعنوان ورودی در نظر گرفته شده است، ترجیح داده شد که بصورت رایگان اجرا شود.1400/11/08
20:28:00
5.0 / 5
764
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد