دفاع شخصی

آخر همکاری با تیم ملی عمان

آخر همکاری با تیم ملی عمان

به گزارش دفاع شخصی عضو پیشین تیم ملی تکواندو پس از هشت سال همکاری با فدراسیون تکواندو عمان، روز گذشته به تهران بازگشت.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، علی تاجیک سرگروه سابق تیم ملی تکواندو و نایب قهرمان سال ۲۰۰۵ جهان که از دیماه ۹۲ بعنوان سرمربی تیم ملی عمان کار خویش را شروع کرده بود، روز گذشته به این همکاری تمام کرد و به تهران بازگشت.
وی در این مورد به خبرنگار مهر اظهار داشت: برنامه های زیادی برای تکواندو عمان داشتیم و در شرایطی که ثمره تلاش چند ساله درحال به بار نشستن بود، بودجه فدراسیون تکواندو این کشور کاهش پیدا کرد. آنها فقط حضور در مسابقات رسمی چون قهرمانی آسیا و جهان را پوشش می دادند و سایر برنامه ها همچون حضور در اردوها و تورنمنت های بین المللی به باشگاه ها واگذار شد.
تاجیک اضافه کرد: تکواندوکاران عمان تازه راه کسب مدال را یاد گرفته بودند. در رقابتهای پاکستان هم یک تیم باشگاهی اعزام شد و دو نفر از شاگردان ما در تیم ملی اعزام شده و در غیاب من یک طلا و یک برنز کسب کردند. به هر حال مجموع شرایط بگونه ای پیش رفت که به توافق نرسیدیم و قرارداد تمدید نشد. ولی ارتباط ما همچنان ادامه دارد و با پیشنهاد مسؤلان عمانی مقرر شد برای مسابقات رسمی کمک کنم.
قهرمان سابق تکواندو آسیا به شرایط حال حاضر تکواندو کشور هم اشاره نمود و اظهار داشت: مجمع تکواندو در بهترین شرایط برگزار شد و نتیجه آن هم مطابق انتظار خانواده تکواندو و سبب شادمانی همه شد. ولی نکته نگران کننده صادر نشدن حکم هادی ساعی به علل واهی بود. این مورد نشان داده است آنها که دنبال این حواشی هستند اصلاً تکواندوکار نیستند، چون که یک تکواندوکار واقعی از شکست هم استقبال می کنند. ولی آنها که در مقابل ساعی شکست خوردند دست به هر کاری می زنند، تا موقعیت خود در فدراسیون را حفظ کنند. مگر چقدر این منافع ارزش دارد که با وجود باخت هم از آن دست نمی کشند.
وی افزود: باید مسیر رشد و پیشرفت را برای سایر اهالی ورزش هم فراهم نمود. این که چرا آقایان اصرار به ماندن دارند، در حالیکه پیام مجمع که همان خواست جامعه بزرگ تکواندوست، با صدای بلند اعلام نمود که تکواندو دیگر نیازی به شما ندارد. سراسر دنیا مجمع، رئیس فدراسیون را انتخاب می کنند و همه به آن احترام می گذارند. یعنی رای مجمع بر هر چیزی ارجح است و هیچ ارگانی نمی تواند دخالت کند. ولی در ایران شرایط متفاوت می باشد.
تاجیک در انتها اظهار داشت: حال تکواندو خوب نیست. برنامه های فشرده ای پیش رو برای تکواندو بسیار مهم می باشد. بعنوان عضو کوچکی از خانواده تکواندو از دکتر سجادی می خواهم با تنفیذ حکم ساعی آرامش را به این رشته بازگرداند.


منبع:

1400/11/11
13:00:27
5.0 / 5
756
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد