دفاع شخصی
نصیری ادعا كرد:

ما فدراسیون غیردولتی موی تای هستیم

ما فدراسیون غیردولتی موی تای هستیم

به گزارش دفاع شخصی جواد نصیری اظهار داشت: پس از اعلام رسمی ما، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هیچ واکنشی نشان ندادند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، نشست خبری جواد نصیری که خویش را مسئول فدراسیون غیردولتی موی تای ایران می داند، امروز شنبه ۹ بهمن برگزار گردید. نصیری در این جلسه خبری اظهار نمود: در دو سال قبل ۵ یا ۶ نامه از فدراسیون بین المللی موی تای به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ارسال شد در خصوص این که موی تای طبق منشور المپیک نمی تواند زیر مجموعه هیچ فدراسیونی باشد. باید این انجمن مستقل باشد. در دو سال قبل مجمع فوق العاده برگزار و رای گیری شد. این مجامع با حضور اعضای هیات رئیسه، دبیر و نواب رئیس با حضور اعضای کمیته های وقت انجمن و به درخواست دبیر کل بین المللی برگزار شد.

وی اضافه کرد: طبق نامه ای که از فدراسیون بین المللی داشتیم، ۱۰ دی به وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک نامه زدم و رونوشت آنرا به فدراسیون انجمن های ورزشی ارسال کردم در خصوص اینکه موی تای یک رشته مستقل است. دو روز قبل هم مجمع عمومی انجام و تصویب گردید و به همگان اعلام گردید. ما فدراسیون غیر دولتی هستیم و باید با سازوکار غیر دولتی کار را پیش ببریم.

نصیری در پاسخ به این سؤال که آیا در این زمان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک واکنشی نشان داده اند، اظهار داشت: پس از اعلام رسمی ما برای مستقل شدن، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هیچ واکنشی نشان ندادند. البته یک نامه ای هم به کمیته ملی المپیک دادیم تا نماینده ای برای مجمع فوق العاده به ما معرفی شود اما پاسخی ندادند. منتظر واکنش وزارت و کمیته هستیم.

وی در مورد این که آیا با این اعلام به مشکل نخواهید خورد و آیا این کار شبیه یک حرکت انتحاری نیست، اظهار داشت: بارها با وزیر صحبت کردم و او قول مساعد داد. تمام عامل های لازم را داریم. سایرین در چارچوب انجمن رشته های مختلفی فعالیت می نمایند اما بومی اند و در صحنه بین المللی حضور ندارند. ما عضو رسمی IOC هستیم. این رشته در همه بازی ها حضور دارد. وقتی مدال این رشته جایگاه کشور را چند رده جا به جا می کند چرا هیچ جایگاهی ندارد. بیایند در مقام پاسخگو پاسخ دهند. مطابق قانون که تاکید شده بر مبنای مصوبه ها و اساسنامه های بین المللی کار شود، ما اساسنامه بین المللی داریم. آیا هندبال و والیبال یکی است؟ آیا تمام ورزش های رزمی تکواندو زیر مجموعه یک فدراسیون هستند که ما یکی باشیم.

نصیری افزود: همه رشته ها اجرائیات و سازوکارهای متفاوتی دارند. ما نمی توانیم در مجموعه ای کار نماییم که هیچ سنخیتی با سایر رشته ها نداریم. هیچ رشته ای مثل موی تای نیست اما متاسفانه ما را در ظرفی قرار دادند که از ما کوچکتر است. در این دو سال قبل مدال های زیادی داشتیم اما چه حمایتی از ما داشتند. به من می گویند کمتر کار کنم. چرا یک تنه ۱۰۴ نفر را به مسابقات جهانی می بری. ما یک جامعه بزرگ هستیم و باید از همه آنها دفاع نماییم. من برابری جنسیت را انجام دادم. اگر ۲۰ مرد به مسابقه فرستادم ۲۰ زن هم اعزام کردیم. کجای دنیا با یک تیم ۲۲ نفره یک مربی اعزام می کند.

نصیری اظهار داشت: باید مدل مدیریتی در ورزش عوض شود. ما طبق اساسنامه موی تای و طبق منشور المپیک عمل می نماییم، چیزی هم نمی خواهیم. وزارت ورزش هیچگاه تسهیلات و کمک هزینه ای به این رشته اختصاص نداده است. نمی گردد وجه موی تای را برای رشته های دیگر هزینه کرد.

وی اظهار داشت: مرگ یک مرتبه شیون یک مرتبه. من باید پاسخگوی جامعه موی تای باشم. وزیر هم باید پاسخگوی ورزش کشور باشد. حرف ما این است اگر ۱۰۰ نفر به مسابقات می رفتیم چه فرقی داشت حالا که با ۲۲ نفر رفتیم چه فرقی دارد. ما با ۲۲ نفر ۱۵ مدال و چند سهمیه ورلد گیمز گرفتیم. این افتخار برای کل کشور بود. پس چرا با همه نفرات اعزام نشویم. مشکل این رشته باید اساسی حل شود پس باید به هم احترام بگذاریم. ما باید خواسته ها و ضوابط خویش را اعلام نماییم و یکی هم پاسخ ما را بدهد.

نصیری اظهار داشت: ما هیچ وقت بودجه ای نداشتیم. در اعزام ها ریالی کمک نکردند. ورزشکاران ما اسپانسر دارند و از هیچ کجا هیچ بودجه ای برای اعزام به ما داده نشده است. همه هم و غم ما دیده شدن به حق است. من می خواهم ورزشکارانم که زحمت می کشند دیده شوند. ما رنک داریم، رسمی هستیم، عضو IOC هستیم و باید مستقل فعالیت نماییم.
وی اظهار داشت: پس از اینکه شورای برون مرزی با اعزام ورزشکاران مخالفت کرد بسیاری از خانواده ها من را نفرین کردند. ما که در این رشته پناهنده نداشتیم، چرا نباید ورزشکاران اعزام شوند. تایلند که مشکلی برای اعزام نباید داشته باشد. من حالا هم خواسته دارم. می خواهم که به ما پاسخ دهند و احتیاج به حمایت دارم.
نصیری اظهار داشت: اگر برای من سند و مدرک بیاورند که برای یک مسابقه ریالی به من داده اند چه در فدراسیون قبل و چه در فدراسیون انجمن های ورزشی من کلا ورزش را برای همیشه کنار می گذارم. ما رسمیت داریم و باید به رسمیت شناخته شویم. پای حق ورزشکارانم هستم و من پیش می روم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد کار به IOC بکشد، اظهار داشت: بله اگر کار پیش نرود و تعامل بوجود نیاید کار به کمیته بین المللی المپیک خواهد کشید. ما فدراسیون غیر دولتی هستیم. اگر این اتفاق نیفتد به انجمن هم برنمی گردیم. من به نمایندگی از جامعه موی تای اعلام می کنم که تا آخر این اتفاق می ایستیم. یک اتاق برای فدراسیون می خواستیم به ما ندادند.
وی در پاسخ به این سؤال که شاید این همه فشار برای استعفای شما است اظهار داشت: استعفا نمی دهم تا آخر این مورد ایستاده ام.
نصیری در ادامه اظهار داشت: از اعضای مجمع رای و اجازه گرفتم که اعضای هیأت رئیسه را انتصاب کنم. این نخستین کار ما است. بعد تاسیس افتتاح حساب فدراسیون را مطابق قانون و مقررات پیش می بریم. اعزام ها و مسابقات را پیش می بریم. مسابقات جهانی و آسیایی و ورلد گیمز را پیش رو داریم. با قوت هر دو بخش زنان و مردان را اعزام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا اختلاف نظرات دامن ورزشکاران را نمی گیرد، اظهار داشت: مگر در این سالها که قهرمان شدند کسی از آنها تجلیل کرده است که پس از این بشود. فریاد ما هم همین است. اگر مدال این رشته اهمیت دارد باید از ورزشکاران ما حمایت شود. آنها از یک نامه برای این رشته دریغ می کنند. پس از این هم طبق روال قدیم خواهد بود چه بسا که بهتر خواهد بود.

منبع:

1400/11/11
23:04:17
5.0 / 5
585
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد