دفاع شخصی
صالحی امیری:

با باخ در مورد لغو تعلیق جودو صحبت می کنم

با باخ در مورد لغو تعلیق جودو صحبت می کنم

به گزارش دفاع شخصی رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در دیدار با توماس باخ در مورد خواسته جامعه جودو که لغو تعلیق ظالمانه است، صحبت می کنم.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رضا صالحی امیری در مورد این که جودو می تواند در مجامع کمیته ملی المپیک شرکت نماید یا خیر، بیان کرد: جودو یکی از رشته های المپیکی ما است و تمام توان کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و خود فدراسیون این است با تمام توان تحریم و تعلیق ظالمانه جودو را لغو نماییم. جودوی ایران شایسته درخشش در بازی های آسیایی و المپیک است. انتظار ما این است تعلیق پیش از بازی های آسیایی لغو شود و ورزشکاران این رشته بتوانند در هانگژو حضور داشته باشند و ان شاءالله در پاریس ۲۰۲۴ بدرخشند.
او افزود: جودو جمعیت ۹۰ هزار نفری دارد که باید حمایت شوند. نکته این است مسیر لغو تعلیق حقوقی است و باید از حقوقدان های با سواد و توانمند بین المللی استفاده نمود. با آرش میراسماعیلی جلسه داشتم و در مورد مکانیزم هایی که کمک می نماید تا این تعلیق ظالمانه لغو شود را گفتگو کردیم. من در سفری که به همراه آقای سجادی به پکن دارم، در دیدار با توماس باخ خواسته جامعه جودو را مطرح خواهم کرد. آن چیزی که برای ما بعنوان کمیته ملی المپیک اهمیت دارد این است که فدراسیون جودو در نخستین فرصت از تعلیق بیرون رود. سپس نیاز به جهش و شتاب است تا در بازی های آسیایی و المپیک حضور داشته باشد.
*جودو منعی برای حضور در مجمع ۱۷ اسفند ندارد
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که جودو در مجمع انتخاباتی حضور دارد؟ اشاره کرد: ما در ۱۷ اسفند مجمع عادی داریم که اساسا شرکت می کند و برای مجمع انتخاباتی هم استعلام کرده ایم. البته از نظر من بعنوان رئیس کمیته ملی المپیک جودو می تواند در مجامع ما شرکت نماید چون جودو در داخل مشکلی ندارد. در مورد حضور در انتخابات، اساسنامه ما در این مورد مسکوت است و نیاز به استعلام داریم. ارزیابی شخصی من این است که جودو حتی می تواند در مجمع انتخاباتی شرکت نماید اما باید اجازه بدهیم IOC جواب ما را بدهد.
* سرپرست وزنه برداری در ایام آتی مشخص می شود
رئیس کمیته ملی المپیک در مورد بلاتکلیفی فدراسیون وزنه برداری اشاره کرد: در مورد وزنه برداری با آقای سجادی صحبت داشتم و با دیگر دوستان هم در وزارت ورزش صحبت کرده ام. این طور که روند نشان میدهد طی روزهای آینده تعیین تکلیف می شود و فردی بعنوان سرپرست معرفی می شود و کار را شروع می کند. باید از مرادی قدردانی کنم. وی در وزنه برداری که رشته پر مشقتی است، زحمت کشید. باید انصاف را در قضاوت افراد رعایت نماییم. هر فردی نکات مثبت و منفی دارد ولی مرادی در چند دهه گذشته برای وزنه برداری زحمت کشید و چه به فدراسیون برگردد و چه برنگردد، باید از زحمات او تقدیر شود. آنچه باخبر هستم وزیر در روزها و یا هفته های آتی سرپرست فدراسیون را معرفی می کند.
* در مجمع مجوز فعالیت می گیریم
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که باتوجه به آخر دوره هیات اجرائی برای ادامه فعالیت نیاز به گرفتن مجوز از مجمع دارد؟ اشاره کرد: یکی از بحث های جدی در مجمع ۱۷ اسفند، تصویب بخشنامه برگزاری انتخابات و بعد بحث تعیین زمان مجمع انتخابات است. وقتی مجمع تصویب کند طبق اساسنامه منعی برای ادامه فعالیت وجود ندارد.
* هیات اجرائی با استعفای شایسته مخالفت کرد
وی در مورد این که مجید شایسته از هیات اجرائی کمیته ملی المپیک استعفای کتبی داده است یا خیر، اظهار داشت: او از مدیران دلسوز، سخت کوش و اخلاق مدار است. در چهارسال گذشته از او عملکرد مثبتی دیدم و کمک زیادی به من و کمیته ملی المپیک داشت. همه اعضای هیات اجرائی با استعفای او مخالف بودند و خواهش کردیم روند کاری خودرا ادامه دهد و ان شاءالله ادامه همکاری میسر خواهد شد.
صالحی امیری در مورد غیبت شایسته در نشست هیات اجرائی روز یکشنبه، اشاره کرد: در هر صورت تعدادی از اعضا در جلسات هستند و برخی نیستند و این روند طبیعی است. شایسته حتما در مجموعه کمیته ملی المپیک بعنوان همکار در کنار من خواهد بود. ضمن این که مشاور من هم است.
صالحی امیری درباره وضعیت حضور تیم امید در بازی های آسیایی اظهار داشت: با عزیزی خادم در ارتباط هستم. مهدوی کیا هم با جدیت پیگیر و درحال سازماندهی است و من شخصا این باور را دارم که تیم امید باتوجه به ظرفیتی که در جامعه فوتبال است و حضور مربی خوشنام و نامدار خود در هانگژو حضور پیدا خواهدنمود.
* کشتی سرآمد فدراسیون های ما است
رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که علیرضا دبیر تصمیم گیری در مورد اعزام تیم اصلی خود به بازی های آسیایی را به پس از 17 اسفند موکول کرده است و حالا که انتخابات تعویق افتاد، تکلیف چیست؟ اظهار داشت: فدراسیون کشتی سرآمد فدراسیون های ما و دبیر قهرمان المپیک و مورد احترام من و جامعه ورزش است. همه وظیفه داریم کمک نماییم به وفاق و همدلی در ورزش قهرمانی برسیم و این مسیری بوده که در چهار سال قبل به آن اعتقاد داشتم. باید به فدراسیون ها کمک نماییم که در بازی های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس بدرخشند. این که چه کسی و چه تیمی در بازی های آسیایی اعزام شود نیازمند بحث کارشناسی بین کمیته فنی فدراسیون و ستاد فنی کمیته ملی المپیک است و من در امور فنی دخالت نمی کنم.

منبع:

1400/11/12
12:34:07
5.0 / 5
846
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد