دفاع شخصی
محمدی:

رفتارهای دبیر بین من و کشتی گیرانم شکاف انداخت

رفتارهای دبیر بین من و کشتی گیرانم شکاف انداخت

سرمربی تبم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: کشتی گیر من در المپیک نمی دانست به حرف من گوش کند یا رئیس فدراسیون کشتی که روی سکوها بود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، غلامرضا محمدی سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد، ضمن اشاره به روند کسب سهمیه های المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: من بعد از المپیک و این که از تیم جدا شدم هیچ صحبتی انجام ندادم و برای نخستین بار است که صحبت می کنم. واقعا کار در دوران کرونا و تمرین طولانی مدت در قرنطینه سخت بود. آن آرامش و تمرکزی را که یک سرمربی باید داشته باشد من نداشتم. نمی خواهم یکسری از مسائل را باز کنم چون که این مسائل در شأن من و کشتی نیست. من حرمت ها را حفظ می کنم اما رئیس فدراسیون متاسفانه این کار را انجام نداد.

وی افزود: ما در اوزان ۸۶، ۹۷ و سنگین وزن شانس بیشتری در المپیک داشتیم. اگر آن ۱۷ ثانیه لعنتی در کشتی یزدانی مقابل تیلور اتفاق نمی افتاد بطور قطع شرایط تیمی ما بهتر می شد و محمدیان هم نتیجه بهتری می گرفت. یزدانی روز اول ۸۵ کیلوگرم بود و خوب نتوانست پر کند و بدنش خالی بود که روی تشک می رفت. ۲۴ ساعت زمان داشتیم که او پر کند. بحث بدنی کشتی گیران جریانی بود که طراحی شده بود تا کادر فنی را زیر سوال ببرند. یزدانی در کشتی فینال شرایط بدنی خیلی خوبی داشت اما اتفاقات ثانیه های پایانی رخ داد.

محمدی با گلایه از صحبت های عسگری محمدیان که عنوان کرده بود فرزندش در المپیک توکیو در شرایط بدنی خوب قرار نداشت، خطاب به او اظهار داشت: آقای عسگری محمدیان ما همان کادری بودیم که وقتی پسر شما در ایتالیا و لهستان عالی کشتی گرفت، آن روز خوب بود اما به لحاظ روحی در المپیک شکننده بود و کشتی یزدانی هم تأثیر منفی زیادی روی عملکرد او و کل تیم داشت. ما در ۳ وزن بالا شانس داشتیم و کشتی فینال یزدانی را روی ۵۰- ۵۰ گذاشتیم. تمام تلاشمان را کردیم که دل مردم را شاد نماییم اما ۱۷ ثانیه پایانی اتفاقاتی افتاد و مانع شد.

سرمربی سابق تیم ملی که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، خاطرنشان کرد: هر آمدنی یک رفتنی دارد من هم چند بار آمدم و رفتم اما متاسفانه صحبت هایی شد که ناراحت شدم. پس از المپیک قرارداد من تمام شده بود و نزدیکان رئیس فدراسیون می دانستند که با هر نتیجه ای در المپیک کارم تمام می شود اما این که گفتند ۶ گزینه داریم ناراحت کننده بود. باید حرمت ها حفظ می شد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک توکیو، اضافه کرد: با تمام وجودم آرزو می کنم درستکار و تیم ملی موفق باشند. شرایط تیم ما خوب بود و همه می دانستند در جهانی نروژ روی سکو می رویم. در سالهای گذشته اتفاقی افتاد که نسل نو وارد کشتی ایران شدند که تا یک دهه می توانند کشتی ما را تأمین کنند. به آقای دبیر سفارش ای دارم، البته شاید شرایط درستکار چون دوستان نزدیک با هم هستند، با شرایط من فرق کند اما اگر سرمربی در تیم ملی کار می کند اختیار تام به او بدهد و چارچوب ها را رعایت کند تا شأن و جایگاه سرمربی تیم ملی حفظ شود. متاسفانه در المپیک توکیو کشتی گیر من نمی دانست حرف من مربی که کنار تشک هستم را گوش کند یا حرف آقای دبیر که در سکو بود.

وی تصریح کرد: این موارد سبب شکاف در تیم شد. آقای دبیر کار مربیگری نکرده، در سیاست و مدیریت تجربه داشت اما تجربه مربیگری نداشت. این رفتارها سبب شکاف بین مربی و کشتی گیر می شود. شرایط المپیک با هیچ مسابقه دیگری قابل مقایسه نیست. شرایط روحی و بدنی ورزشکاران حاضر در المپیک قابل قیاس با هیچ رویداد دیگری نیست. شرایط بچه های ما برای مسابقات جهانی نروژ عالی بود و می دانستیم بهترین عملکرد را خواهیم داشت. حتی این انتظار وجود داشت که با عنایت به غیبت خیلی از چهره های مطرح کشتی جهان می توانستیم بر سکوی نخست جهان بایستیم.

محمدی در انتها درباره فاصله نزدیک مسابقات جهانی و بازی های آسیایی و ضرورت تشکیل دو تیم ملی اظهار داشت: این پتانسیل را داریم که در بعضی اوزان ۲ نفر برای این ۲ رویداد انتخاب نماییم. بطور قطع شرایط خوبی را داریم که هم در مسابقات جهانی و هم بازی های آسیایی بهترین نتایج را کسب نماییم. به خصوص در اوزان سبک چون بچه ها وزن کم می کنند بطور قطع این امکان را ندارند که در هر ۲ رویداد به فاصله خیلی کم کشتی بگیرند.
1400/11/16
12:53:05
5.0 / 5
605
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد