دفاع شخصی
در انتظار واكنش فدراسیون؛

افترا عضو فدراسیون جهانی به بوکس ایران

افترا عضو فدراسیون جهانی به بوکس ایران

یک عضو فدراسیون جهانی بوکس اتهاماتی را به مسؤلان فدراسیون و تیم ملی بوکس ایران وارد کرده است که شامل جعل مدرک و پیشنهاد برای خرید مدال در مسابقات جهانی می شود!به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، چند ماه پیش بود که بوکس ایران موفق شد در رقابتهای جهانی صربستان که البته به دنبال انتشار کرونا با استقبال کمی از جانب کشورهای مطرح بوکس همراه بود به مدال برنز برسد.
نکته قابل توجه در این رقابتها جدول بسیار ساده برخی نمایندگان کشورمان بود، جدولی که حتی یک بوکسور رقیب دارای حداقل یک مدال و یا یک عنوان در سطح قاره ای هم دیده نمی شد.
موضوعی که از آن به «خوش شانسی» نمایندگان کشورمان تعبیر شد ولی اخیرا فایل های صوتی و پیام های مکتوب از گفتگوهای منتسب به مسؤلان فدراسیون و کادر فنی درباره خرید ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری جدول مسابقات قهرمانی جهان برای نماینده بوکس کشورمان در بین خانواده بوکس انتشار یافته است، فایل هایی که هنوز نظر قطعی در مورد آن داده نشده است اما اگر حقیقت داشته باشد اتفاقات خوشایندی در انتظار بوکس خواهد بود.
فرشید رستمی عضو کمیته برگزاری مسابقات آیبا (فدراسیون جهانی بوکس) در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اظهارات اخیر سرمربی تیم ملی بوکس و ارسال نامه ای از آنها به فدراسیون جهانی اظهار داشت: علی استکی یکی از افراد غیرقابل قبول در بوکس ایران است. شاید بسیاری از افراد از رفتار و اقدامات وی در مسابقات بین المللی خبر ندارند ولی من به واسطه مسئولیتی که در فدراسیون جهانی دارم به خوبی او را از نزدیک می شناسم.
این مقام مسئول در فدراسیون جهانی بوکس افزود: دوستان ادعا می کنند در رقابتهای جهانی به مدال تاریخی بوکس دست پیدا کرده اند ولی مکالمات و مستندات خرید جدول بازی ها و کوشش برای فینالیست شدن دو نماینده شان از طرق غیر ورزشی موجود است. مستندات درخواست مدال از سوی ثوری رئیس فدراسیون بوکس موجود است و من این موارد را در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر نموده ام.
وی اضافه کرد: مدرک مربیگری علیرضا استکی تا رقابتهای آسیایی دوبی جعل شده بود و در آنجا برگه امتحانی ایشان با کوروش ملایی عوض شد و در حالیکه علی استکی انگلیسی نمی داند مدرک مربیگری گرفت. دوستان در فدراسیون بوکس مدارک مربیگری زیادی را جعل کرده اند که اگر آنها را پیگیری نماییم با محرومیت شدیدی روبه رو خواهند شد.
رستمی خاطرنشان کرد: متاسفانه پیام های علیرضا استکی با مضمون «من دو فینالیست و یک طلا می خواهم» موجود است و دوستان برای فرار رو به جلو و از روی دستپاچگی نامه ای به فدراسیون جهانی ارسال کرده اند که اگر پای منافع ملی و عشق به وطن و بوکس و جوانان فعال در این رشته نبود همین نامه می توانست به تعلیق بوکس ایران منجر شود.
عضو کمیته مسابقات فدراسیون جهانی بوکس خاطرنشان کرد: متاسفانه بوکس ایران طی چهار سال قبل ناتوان از حتی یک ارتباط ساده با فدراسیون جهانی بوده است و در انتخابات اخیر فدراسیون هم در حالیکه فدراسیون جهانی قصد داشت نماینده ای برای حضور در مجمع و بررسی شرایط به ایران بفرستد آقایان در فدراسیون قبل مانع این حضور شدند و کرونا را بهانه کردند.
وی اضافه کرد: همین دوست عزیزی که ادعا می کنند تیمش تاریخ سازی کرده است به عکاسان رقابتهای جهانی سفارش می کرد تا عکسش را در فدراسیون جهانی منتشر کنند. فکر می کنم دیگر نباید مقابل آنها سکوت کنم و بهتر است برای حفظ بوکس و منافع ملی ورزش کشور وجود رشته بوکس از برخی منفعت طلبان با مدرک های جعلی پاک شود.
این مقام مسئول در فدراسیون جهانی بوکس در انتها اظهار داشت: خواسته جامعه بوکس از من این است که با عنایت به جایگاه و ارتباطاتی که در بوکس جهان دارم برای مبارزه با فساد و بی اخلاقی ها و جعل سند دوستان اقدام کنم که اساسا هیچ چیز مانع من نخواهد بود.


منبع:

1400/11/18
11:52:44
5.0 / 5
585
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد