دفاع شخصی

رسیدگی به درخواست ابطال انتخابات تکواندو در دیوان عدالت اداری

رسیدگی به درخواست ابطال انتخابات تکواندو در دیوان عدالت اداری

به گزارش دفاع شخصی جلسه بررسی شکایت یکی از اعضای مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو از وزارت ورزش و جوانان بامداد امروز (یکشنبه) در دیوان عدالت اداری برگزار گردید.


امیرحسین شکری در گفتگو با ایسنا، درباره برگزاری جلسه رسیدگی به شکایت از وزارت ورزش بابت انتخابات فدراسیون تکواندو، اظهار نمود: بنده بعنوان وکیل آقای حسینعلی نظری سرمربی تیم ملی پومسه و یکی از اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو، ضد وزارت ورزش در دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردم. طبق صورتجلسه امضا شده در مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو، اعضای حاضر در مجمع ۵۷ نفر بودند که به استناد بند یک ماده ۱۵ اساسنامه فدراسیون های ورزشی و بند ۵ ماده ۱۳ دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای داری وثاقت نحوه ثبت نام و رای گیری، برای انتخاب رئیس فدراسیون به نصف +۱ رای اعضای حاضر در مجمع نیاز است که با احتساب ۵۷ عضو حاضر مجمع، فرد منتخب باید صاحب ۳۰ رای می شد اما متاسفانه آقای ساعی با کسب ۲۹ رای بعنوان رئیس فدراسیون ارائه شد.
این وکیل دادگستری اضافه کرد: بر مبنای قانون با عنایت به این که آقای ساعی به حد نصاب تعیین شده آرا نرسیده بود، باید انتخابات به دور دوم کشیده می شد که اینکار صورت نگرفت و صورتجلسه امضا و تصویب گردید. ما هم به دنبال این اتفاق، ضد وزارت ورزش طرح دعوی کردیم و خواستار ابطال صورتجلسه امضا شده و انتخابات فدراسیون تکواندو شدیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز (یک شنبه) هم جلسه رسیدگی با حضور آقای فلاح نماینده وزارت ورزش و آقای نیری نماینده فدراسیون تکواندو در دیوان عدالت اداری برگزار شد و دفاعیات خویش را انجام دادند. ما هم به بندهای قانونی فوق استناد کردیم و خواهان ابطال انتخابات شدیم.
شکری تصریح کرد: در شرایط فعلی خواهان دستور موقت برای پیشگیری از صدور حکم ریاست هادی ساعی شدیم تا دادگاه در نهایت حکم خویش را در اینباره صادر کند. ما پیش از این طی صحبتی که با معاونت ریاست جمهوری و وزارت ورزش داشتیم درخواست کرده بودیم حکم ریاست آقای ساعی صادر نشود اما دستور موقت آنرا باید از دیوان عدالت اداری درخواست می کردیم.1400/11/26
11:36:58
5.0 / 5
898
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد