دفاع شخصی
عبداللهی :

تکواندو ایران بایدبه ثبات برسد

تکواندو ایران بایدبه ثبات برسد

به گزارش دفاع شخصی عضو پیشین تیم ملی اظهار داشت: با انتشار تقویم فدراسیون جهانی مشخص شد که تکواندو روزهای سختی را پیش رو دارد و امیدوار هستم وزارت ورزش با یک تصمیم منطقی به 40 روز بلاتکلیفی این رشته المپیکی اختتام دهد.فرزاد عبداللهی با بیان مطلب فوق به خبرنگار گفت: تکواندو ایران یکی از امیدهای کسب مدال در بازی های آسیایی است و در این چند دوره اخیر نقش به سزایی در ارتقا جایگاه کاروان ورزشی کشورمان داشته است. شایسته نیست که تکواندو کشور در وضعیت بلاتکلیفی باشد.
این عضو پیشین تیم ملی تکواندو ایران اشاره کرد: کمتر از هفت ماه به بازی های ۲۰۲۲ هانگژو فاصله داریم ولی هنوز شرایط تکواندو پس از برگزاری مجمع به ثبات نرسیده است. در کنار این بازی ها، قهرمانی آسیا و جهان در همه رده های سنی به همراه گرندپری ها را هم داریم که در کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ برای نمایندگان کشورمان خیلی اهمیت دارد. من فقط خواهان پیشرفت تکواندو ایران اسلامی هستم و این میسر نمی گردد مگر با رسیدن به ثبات و این که تکلیف رییس فدراسیون هر چه زودتر مشخص شود.
مربی تیم مس سونگون درباب بازی های لیگ برتر هم اظهار داشت: با احترام به همه تیم ها، مس سونگون از هر نظر شایسته قهرمانی است. تمام هدف کادر فنی به همراه حمایت های خوب سرپرست و تلاش اعضای تیم ایستادن روی سکوی قهرمانی است و امیدوار هستم شاهد اتفاقات خوبی در روز پایانی لیگ باشیم.
وی به حواشی تست های کرونا هم اشاره نمود و اظهار داشت: از هفته اول این روزهای لیگ را پیش بینی و هشدار داده بودم. وقتی برای یک تیم تست کرونا را جدی گرفته و برای تیم دیگر این شرایط اتفاق نمی افتد، نباید انتظار دیگری داشته باشیم. امیدوار هستم حاشیه ها خیلی زود به اتمام برسد و تکواندوکارانی که تست های آن مثبت شده بود با سلامتی کامل در رقابتهای لیگ حاضر شود.
عبداللهی که در لبنان مربیگری می کند درباب شرایط خود در این کشور هم اظهار داشت: اینجا اردوی تیم ملی نداریم و همه تکواندوکاران در باشگاه ها تمرین می کنند. ابتدا قرار بود یک ماه اینجا با باشگاه «مونت لا سال» که اغلب ملی پوشان و مربیان حتی رییس فدراسیون در آن حضور دارند، همکاری داشته باشم ولی نتایج کار من مورد توجه رییس فدراسیون قرار گرفت و تا الان ماندگار شدم.

قهرمان سال ۲۰۱۱ جهان اضافه کرد: در طول این مدت کوتاه با تیم های نونهالان و نوجوانان قهرمان لبنان شدیم، در جام باشگاههای آسیا یک مدال برنز کسب کردیم و در بازی های آزاد فرانسه به مدال نقره رسیدیم، در بازی های عرب کاپ در فجیره که اهمیت زیادی دارد در بین تیم های قدری چون مراکش، اردن و مصر به یک طلا، یک نقره و سه برنز دست یافتیم. از دو نوجوانی که زیر نظر مستقیم من کار می کردند، یک طلا و یک نقره بدست آوردند.
وی افزود: نتایج مسابقات عرب کاپ خوشی مسئولان ارشد ورزش لبنان و به خصوص رییس فدراسیون را در پی داشت. این بازخورد از عملکرد چند ماه حس خوبی به من می دهد. عاشق مربیگری و انتقال تجربیاتم هستم و هدف من این است که دو تکواندوکار خودرا وارد گرندپری ها کرده و برای کسب سهمیه المپیک تلاش نماییم. واقعیت کار ما این است که از باخت نمی ترسیم و به مسابقات مختلف اعزام می شویم تا نقاط ضعف خودرا رفع کرده و روز به روز پیشرفت نماییم.
عبداللهی در آخر اظهار داشت: مشکل ما اینجا تنها روی یک جلسه تمرین داریم و این شاید بزرگترین مشکل من باشد. چونکه الویت تکواندوکاران درس و دانشگاه است و من تکواندوکاران اندکی را در اختیار دارم. در رده بزرگسالان از انگشتان دو دست کمتر بازیکن خوب در اختیار داریم. اما تلاش من این است که از همین شرایط بهترین بهره را ببرم. خدا را شکر از حمایت رییس فدراسیون برخوردارم و موضوع اهمیت زیادی در رسیدن به اهداف دارد.

1400/11/27
19:51:59
5.0 / 5
565
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد