دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد؛

گلایه یک ملی پوش از نحوه انتخابی های پومسه

گلایه یک ملی پوش از نحوه انتخابی های پومسه

به گزارش دفاع شخصی عضو تیم ملی پومسه بانوان ایران اظهار داشت: معلوم نیست بر مبنای چه معیارهایی مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار و داوریها به چه صورت برگزار شد که با سابقه طولانی در این بخش بین ۵ نفر اعلام شده نیستم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابتهای پومسه قهرمانی جهان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به میزبانی کره جنوبی و به صورت حضوری برگزار می شود و فدراسیون تکواندو هفته گذشته با ارسال بخشنامه ای نسبت به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی به منظور حضور در این رقابتها آن هم به صورت آنلاین اقدام نمود. نحوه ثبت نام این رقابتها، مهلت ارسال فیلمها و در نهایت و اعلام نتایج در روز تعطیل اعتراض گسترده پومسه های کشور را به دنبال داشت.
سیده معصومه حسینی دارنده شش طلای آسیا و جهان در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: در مدت زمانی که برای ارسال فیلمها تعیین شده بود، فیلم پومسه های خویش را ارسال کردیم، ولی اعلام نکردند که کادر فنی تیم ملی از چه کسانی تشکیل و چه افرادی کار قضاوت قیلم های ارسالی و تعیین نفرات برتر را برعهده دارد. کار بررسی فیلمها باید در محل فدراسیون و با نظارت کارشناسان و نمایندگان رسمی فدراسیون صورت گیرد. حتی برای رفع ابهام میتوان این کار را به صورت آنلاین به تصویر کشید. این که فیلم را برای یک نفر ارسال نمایند و او هم در منزل بدون نظارت و با سلیقه شخصی انتخاب نماید به هیچ عنوان کار درستی نیست.
وی اضافه کرد: در رده سنی که من حضور دارم نفراتی انتخاب شدند که تابحال مدال انفرادی در مسابقات قهرمانی کشور کسب نکردند. این کار استعدادیابی نیست، استعداد کشی است. چرا باید با من که با وجود بچه کوچک در اردوی تیم ملی حضور داشته و تلاش کردم، چنین برخورد کنند؟ برای من جای سوال است که با در اختیار داشتن رنکینگ ۲۴ دنیا در کشور خودم جایگاهی ندارم؟ دلیل آن هم اعتراض من به خط خوردن پیش از مسابقات قهرمانی آسیا بود.
قهرمان همدانی پومسه جهان در مورد این اعتراض هم اظهار داشت: برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به همراه خانم فرهمند انتخاب شدیم. همان زمان در تست کرونا، تست من منفی شد و تست خانم فرهمند مثبت شد. این موضع پس از سه بار تست دادن، تکرار شد تا در نهایت بعد از منفی شدن تست هر دو تکواندوکار، متأسفانه بدون دلیل روی نام من قلم قرمز کشیدند. معلوم نیست وقتی نام من از جانب فدراسیون به صورت رسمی اعلام شده، در تمام مراحل حضور داشته و حتی پست من برای حضور در مسابقات بیروت اعلام شده، چرا چنین رفتار شد؟ این مورد از راه استاندار همدان و نمایندگان مجلس پیگیری و کار به وزیر ورزش کشید و با ارسال نامه ای به فدراسیون دستور برسی دادند. ولی این اعتراض ها نتیجه معکوس داشت و سبب نشد به حق خودم برسم که هیچ بیشتر با من لج کردند.
حسینی در انتها اظهار داشت: در هر مسابقه ای که از جانب فدراسیون اعزام شده ام، با کسب مدال به ایران بازگشته ام. متأسفانه این نوع رفتارها پومسه را آزار می دهد و مانع از پیشرفت تکواندوکاران می شود. از هادی ساعی بعنوان رئیس فدراسیون که خود قهرمان بود، در انتخابی ها شرکت کرده و این مسائل را به خوبی درک می کند، درخواست دارم که مبحث پومسه و انتخابی های آنرا با دقت بیشتری بررسی کند.


منبع:

1400/11/29
12:20:12
5.0 / 5
642
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد