دفاع شخصی

دور تند نمونه گیری دوپینگ در ایام پایانی سال

دور تند نمونه گیری دوپینگ در ایام پایانی سال

به گزارش دفاع شخصی افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) طی یک هفته از 70 ورزشکار تست دوپینگ گرفتند که تمامی نمونه های دریافت شده، ادرار بوده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، کادر کنترل دوپینگ ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) از ۳۰ بهمن تا ششم اسفند از ورزشکاران هشت رشته ورزشی، ۷۰ تست دوپینگ گرفتن کرد.
در میان ۷۰ تست گرفته شده از طرف افسران ایران نادو، ورزشکاران تیم ملی وزنه برداری جوانان و حاضرین در لیگ برتر (۹ تست)، فینال لیگ واترپلو (۲ تست)، زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی پارااسکی (۵ تست)، لیگ برتر والیبال (۱۶ تست)، کشتی گیران حاضر در جام بین المللی تختی (۱۰ تست)، ورزشکاران حاضر در اردوی تیم ملی هاکی روی یخ (۴ تست)، زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی قایقرانی روئینگ (۱۰ تست) و زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی قایقرانی کانو و کایاک (۱۴ تست)، ورزشکارانی بودند که کادر کنترل دوپینگ ایران نادو از آنان تست گرفتند.
بنا بر اعلام فرزاد شارکی، قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) به ایسنا، از مجموع ۷۰ تست گرفتن شده ۱۲ تست متعلق به زنان و ۵۸ تست نیز به مردان بوده است و روند نمونه گیری ها در هفته های آتی نیز برمبنای برگزاری مسابقات و تشکیل اردوهای ورزشی از ورزشکاران رشته های مختلف ادامه خواهد یافت.
وی افزود: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ طی روزهای ۲۹، ۲۸ و ۳۰ بهمن ماه نیز از ۳۰ ورزشکار ملی پوش رشته های قایقرانی و وزنه برداری دوپینگ گرفت که ۲۰ مورد از این تست ها، تست خون بود.1400/12/08
11:27:03
5.0 / 5
555
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد