دفاع شخصی
دبیر:

به وزیر گفتم خداوکیلی من را بردار

به وزیر گفتم خداوکیلی من را بردار

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: اگر برای مسؤلان ورزش بازی های آسیایی مهم می باشد از همین هم اکنون باید بیایند و به کشتی کمک کنند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ابتدای نشست خبری، با اشاره به اینکه کشتی با همت جامعه کشتی و اهالی رسانه به این نقطه رسیده است، اظهار داشت: علی دبیر مهم نیست، یکسری شاید بخواهند خودشان در کشتی دیده شوند اما من دنبال این چیزها نیستم. کشتی حقش خیلی بالاتر از این هاست. اگر حمایت های رسانه ها نبود حتما نتایج خوبی که به دست آمد اتفاق نمی افتاد. این تازه شروع کار ماست. مسابقات جهانی صربستان برای ما خیلی مهم می باشد و با تمام قدرت عازم رقابت های جهانی خواهیم شد.

رییس فدراسیون کشتی درباره حواشی مجمع کمیته المپیک، اظهار داشت: هر حرفی بوده آنجا زدم. وقتی کل اعضای مجمع رای دادند من هم تمکین می کنم و احترام می گذارم. من روی بحث بودجه حرف داشتم و هم این که اعضای هیات اجرایی رئیس فدراسیون نبودند و باید افرادی باشند که انگیزه داشته باشند. یکی از اعضای هیات اجرایی دروغ گفت، زمانی که من نایب رئیس کمیته بودم دی ۹۶ بیرون آمدم، ان زمان بودجه کشتی ۵ میلیارد بود، سالهای ۹۴ و ۹۵ هم همین میزان بود. نمی دانم چرا این ها از خدا نمی ترسند دروغ می گویند. از سال ۹۷ بودجه کشتی شد ۲ میلیارد که یکی از اعضای هیات اجرایی گفت به خاطر برخی مسائل می خواستیم حال خادم را بگیریم.

وی تصریح کرد: آمدند امتیازبندی کردند و سقف ۱۰۰۰ امتیاز را گذاشتند و گفتند هر کس برسد ۴ میلیارد می گیرد. کشتی فرنگی و آزاد ما به تنهایی هر کدام ۱۰۰۰ را رد کردند، آزاد و فرنگی را باید جدا حساب کنند. تکواندو و وزنه برداری هر کدام ۲ سهمیه گرفتند اما آزاد و فرنگی ما هر کدام ۳ برابر سهمیه گرفتند. من با هیچ کس شخصا اختلافی ندارم، جامعه کشتی من را جامعه کشتی برگزید که حرف بزنم و حق ندارم لابی شخصی داشته باشم. خدا باید راضی باشد، هر جا دیدید غیر واقع حرف می زنم یقه من را بگیرید. چرا باید از ۲۱۶ میلیارد کمیته فقط ۸ میلیارد به کشتی برسد؟ دولت به ما نمی تواند جدا پول بدهد، آقای نوبخت آمد ۷ میلیارد و نیم داد، ما گفتیم به حساب کمیته بریزید به ما بدهند اما آنرا هم به حساب من می گذارند یا جایزه دلاری یزدانی و گرایی را به حساب ما می گذارند.

دبیر اضافه کرد: صالحی امیری همین که توانسته هیات اجرایی را مدیریت کند یعنی آدم قوی و مدیری است، او خوب کار کرده و توانسته ارتباطات خوبی بگیرد، از لحاظ مدیریتی وی را قبول دارم اما من حرف هایم را می زنم. مجمع تا مهر انتخابات را تعویق انداخت. هم اکنون هم می خواهیم با تیم دوم یا سوم به بازی های آسیایی برویم.

رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: مسابقات قهرمانی آسیا برای ما تدارکاتی است، ۱۰ لار اول شدیم و اتفاقی نیفتاد، ما تیمی جوان از جام تختی را به قهرمانی آسیا می فرستیم، برای همین مغولستان نفری ۴۴ میلیون پول بلیت برای ۶۰ نفر می شود. ۴ داور S۱ مان را هم باید ببریم. به غیر از پول بلیت ۱۰ شب برای هر کدام باید ۱۸۰ یورو بدهیم. ما رده های سنی مختلف داریم و باید در مسابقات زیادی شرکت نماییم، ببینید به چه بودجه ای نیاز داریم؟ همین هم اکنون تیم فرنگی جوانان در زاهدان است، نوجوانان فرنگی سیستان و بلوچستان است، بروجرد و کرمان هم تیم های ما اردو دارند، بعد ساخت و ساز و بدهی هم داریم. علی دبیر را له کنید اما به کشتی کمک کنید، من نیامده ام کشتی را هزینه خودم کنم.

وی اضافه کرد: اولویت ما جهانی است اما اگر برای کمیته و وزارت بازی های آسیایی مهم می باشد باید بیایند بنشینند حساب و کتاب کنند و کمک کنند. آن هم نه یک ماه مانده به بازی های آسیایی، هم اکنون باید بیایند و کمک کنند. در فاصله ۷ یا ۸ روز از جهانی باید در بازی های آسیایی شرکت نماییم، باید بیایند و کمک کنند. هم اکنون باید مسابقه خوب برویم و به بچه هایمان برسم. تیم اصلی را به مسابقات جهانی می فرستیم، مگر این که دوستان پای کار بیایند، مدام ما را جلسات کارشناسی می برند اما کار خودشان را می کنند، این دفعه آنها اینجا بیایند و حرف های ما را بشنوند. اگر کشتی در بازی های آسیایی مهم حداقل نصف حق کشتی را بدهند.

دبیر تصریح کرد: به وزیر ورزش گفتم خداوکیلی من را بردار، دستت را هم می بوسم، من از خدایم است، من وظیفه دارم از کشتی دفاع کنم و حقش را بگیرم. چند روز پیش در جوانان آزاد خراسان اول شد، من برای مازندان ناراحتم، این تیم سوم شد، البرز دوم شد. مازندران برای من بچه زرنگم است و باید مراقبش باشم. کشتی مازندران باید همیشه قوی باشد. هر چه دست من باز باشد و به کشتی گیر و مربی و هیات هایم برسم در المپیک موفق تر می شویم. بودجه را باید بر مبنای عدالت بدهند.

یکسری آدم بی تقوا گفتند فلانی کشتی را سکوی خود کرده است، رزومه هر کسی مشخص است. دوره ای در زمان امیر خادم که رئیس فراکسیون ورزش بود واقعا بودجه ورزش خیلی خوب بالا آمد. من که دنبالش نیستم اما یکسری ورزشکاران بروند کاندیدا شوند و مردم رای بدهند تا بودجه ورزش را بالا ببرند.

وی با بیان این چونه ورزش کوچک بسته شده است، یکسری دوستان در مجلس واقعا کمک می کنند و از آنها تشکر می کنم.

وی در ادامه ضمن اشاره به این که هیجکش نمی تواند در کشتی مدعی شود که حقش در تیم ملی خورده شده است، اظهار داشت: کشتی آزاد با کشتی فرنگی فرق دارد، تعدادشان قابل مقایسه نیست و حتی نوع بدنسازی و تمرین آنها هم متفاوت می باشد، پس نحوه انتخابی آنها هم متفاوت می باشد اما مهم این است که عدالت برقرار است. به مربیان هم گفتم به جای این که قهرمان نوجوانان جهان بدهید به من قهرمان جهان و المپیک بدهید. از سرمربیان تیم ملی تشکر می کنم و به آنها هم اعتماد دارم.

دبیر درباره احتمال غیبت روسیه در مسابقات جهانی اظهار داشت: اول این که ورزش سیاسی است چرا آنقدر کشورهای دیگر حمله کردند کاری نداشتند؟ کشتی بدون روسیه، آمریکا و ایران، هیچ نیست. از آمریکا هم برای جام تختی و جام هاشمی نژاد دعوت کردم، دوست دارم مثل زمان خودم با آمریکا و روسیه مبارزه نماییم، یادتان باشد کشتی توسط امریکا و روسیه در المپیک ماند.

رییس فدراسیون کشتی درباره کم کاری برخی هیات های استانی کشتی مثل تهران، اظهار داشت: روز اول که آمدم گفتم هیات های بی عرضه و مربیانی که به روز نیستند، مشکل کشتی هستند. من مشکل پول را حل می کنم اما من دیگر در باشگاه ها که نیستم. مربی باید خودش بخواهد رشد کند و پیگیر باشد. به انستیتو گفتم مثلاً از مهدی تقوی فیلم بگیرید دو تا فن یاد بدهد روی سایت بگذارید. درباره هیات های کشتی هم با هیچ کس تعارف ندارم، هر کس کم کار است باید نقد شود و پاسخگو باشد. اینجا دو روز است، من از آخرتم می ترسم.

وی درباره دعوت از تیم آمریکا به جام تختی، اظهار داشت: رسما دعوت کردیم چون معتقدیم یکی از برترین تیم های جهان است. دیشب ایمیل زدیم و هنوز جوابی نگرفتیم. دنبال می نماییم ویزای فرودگاهی به آنها داده شود. ما ایرانیان بلدیم و میهمان نواز هستیم.

دبیر درباره تعویق انتخابات کمیته المپیک اظهار داشت: وزارت و کمیته دو ضلع قدرت ورزش کشور هستند، هر دو ضلع دوست داشتند انتخابات عقب بیفتد، در مجمع هم صحبت های هر دو طرف مشخص بود که دوست داشتند انتخابات عقب بیفتد، خب من تنهایی چه کاری می توانم بکنم. من تیکه هایم را انداختم و به یکسری گفتم بلدی با هر وزیری ببندی. من آمده ام فقط کار کنم و وظیفه ام است. دو طرف دوست داشتند انتخابات تعویق بیفتد و هیچ رئیس فدراسیونی هم در مجمع حرف نزد. تعویق انتخابات علل پشت پرده ای داشت که کاملا مشخص است.

وی درباره این که آیا نامزد ریاست کمیته می شود یا خیر، اظهار داشت: من همین جا بتوانم کار را جلو ببرم به وزارت و کمیته کمک می کنم جون ۸۰ درصد کار آنها هم همین است. من بامداد به وزیر گفتم من را برداری دستت را می بوسم. من همینجا هستم و هیچ قصدی برای کاندیدا شدن ندارم.

وی با اشاره به اینکه ۵ کشور درخواست برگزاری اردو با تیم نوجوانان ما را دارند، اظهار داشت: هر چه ما قوی تر شویم تیم های جهان می آیند و در مسابقات ما هم شرکت می کنند.

دبیر در پاسخ به این سؤال که چه نمره ای از ۱۰ به عملکرد خود می دهد، تصریح کرد: از ۱۰ نمره به خودم سه می دهم چون فقط ۳۰ درصد ظرفیت مان استفاده می شود. باور دارم اگر محیط آماده باشد پتانسیل کشتی خیلی بالاتر از این هاست. اگر در جلسات رگ گردنم بالا می زند به خاطر این است که مملکتم را دوست دارم. المپیک پاریس با فاصله اولویت ماست، بعد مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که برای سهمیه هم است اولویت ماست و پس از آن جهانی ۲۰۲۲ صربستان. بقیه هیچکدام اولویت اول ما نیست، غیر از آن اگر می خواهند بازی های آسیایی اولویت ما باشد باید کمک کنند.
1400/12/23
12:36:50
5.0 / 5
405
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد