دفاع شخصی
ساعی:

با بهترین نفرات به بازی های آسیایی می رویم چون آبروی کشور برایمان مهمست

با بهترین نفرات به بازی های آسیایی می رویم چون آبروی کشور برایمان مهمست

رئیس فدراسیون تکواندو اشاره کرد: علی رغم مشکلات مالی می خواهیم بهترین نفراتمان را به بازی های آسیایی بفرستیم چونکه اعتبار تکواندو و آبروی کشور برایمان مهم می باشد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در نشست خبری خود با عذرخواهی از این که به سبب برگزاری جلسه دیر به نشست آمده است، اظهار داشت: ۴ رویداد مهم را داشتیم، نخستین آن جام باشگاه های آسیا بود که یازدهمین دوره در بخش مردان و نخستین دوره در بخش زنان بود که با حضور تیم های خوبی برگزار شد، سپس جام فجر را داشتیم که بسیاری از تیم ها با نفرات مطرح جهان به این مسایقات آمدند، رویداد سوم جام ریاست فدراسیون جهانی بود که با حضور ۱۷ تیم انجام شد و نسبت به گذشته تعداد تیم ها دو برابر بود و قهرمانان جهان و المپیک در این رویداد حضور داشتند و ۲۰ امتیاز رنکینگ موجب شد چهره های مطرح به ایران بیایند. مسابقات پاراتکواندو نیز امروز تمام می شود و جزو مسابقات کسب سهمیه پاراتکواندو است.
رییس فدراسیون تکواندو، درباره علل افت تکواندوی ایران طی سالهای اخیر، اظهار داشت: در سالهای اخیر نتوانستیم مثل روزهای خوب خودمان مدال بگیریم. برنامه ریزی های خوبی داریم تا این کمبودها را جبران نماییم. درست است بچه های جوان ما از تجربه کمی برخوردار می باشند اما اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم می توانیم چند سالی که مدال نگرفتیم را جبران نماییم. در همین مسابقات خیلی امیدوار شدم و از سویی نیز نیازمند حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک هستیم تا بتوانیم بچه ها را به مسابقات مختلف اعزام نماییم. کما این که سجاد مردانی بخاطر ۴ امتیاز نتوانست سهمیه المپیک توکیو را بگیرد در حالی که می توانست با حضور در یک رویداد عادی به سهمیه المپیک برسد اما به دلیلهای مالی بچه ها به برخی مسابقات اعزام نشدند. امروز نخستین جلسه کمیته فنی انجام شد و نخستین کار انتخاب کادر فنی از میان کاندیداهاست. دوستان باید بیایند و از برنامه های خود دفاع کنند تا در نهایت کادر فنی آقایان و بانوان معرفی شوند.
ساعی درباره احتمال ماندن مهرو کمرانی در راس تیم ملی بانوان اظهار داشت: ایشان هم جزو گزینه ها هستند، حتما باید گزینه های مختلفی داشته باشیم و از چند کادر بخاطر مسابقات گوناگون و سخت پیش رو استفاده نمائیم. احتمال دارد حداقل دو کادر برای تیم های ملی داشته باشیم.
وی درباره مصوبات کمیته فنی اظهار داشت: برخی از دوستان برای ارائه برنامه مشخص شدند. یکی دیگر از مصوبات تشکیل تیم امید است. از قبل هم گفته بودیم یکی از بخش هایی که ضعف داشتیم این بود که تیم امید نداشتیم. حتی در بازی های لیگ هم از نفرات مدال دار رده های نوجوانان استفاده نمی کردند چونکه کسب نتیجه برایشان مهم بود. تیم امید در کنار بزرگسالان برای پشتوانه سازی کنار بچه های بزرگسال فعالیت خودرا شروع خواهدنمود.
رییس فدراسیون تکواندو درباره احتمال حضور رضا مهماندوست در ایران اظهار داشت: از او خواستم تیم خودرا بیاورد و ایشان هم لطف کرد و با تیم خوبی به ایران آمد. حتما از ایشان استفاده می نماییم اما اعلام نمود تا المپیک پاریس قرارداد دارد اما اگر قرارداد او بهر دلیلی لغو شود حتما از او استفاده خواهیم کرد.
وی درباره احتمال قرارداد با فریبرز عسکری اظهار داشت: او هم جزو گزینه های ماست و باید از برنامه های خود در کمیته فنی دفاع کند.
ساعی درباره احتمال تغییرات در برگزاری مسابقات جام فجر اظهار داشت: اگر بتوانیم، مسابقات فجر سال آینده را در رده نوجوانان برگزار می نماییم. این مساله مستلزم آنست که این مسابقات در تابستان اجرا شود که بچه ها تعطیل باشند و به مدرسه نروند. البته فدراسیون جهانی باید با آن موافقت کند. آقای ماهر ناظر فدراسیون جهانی اعلام نمود هیچ جای دنیا با این کیفیت ۴ رویداد در ۱۰ روز متوالی برگزار نشده است. خدا را شکر توانستیم مسابقات را به بهترین شکل برگزار نماییم و اعلام نمود اساسا از میزبانی خوب ایران و امنیت کامل ایران به فدراسیون جهانی گزارش خواهد داد.
وی در ادامه درباره شرایط مالی فدراسیون اظهار داشت: آخر سال است و فکر می کنم همه فدراسییون ها این شرایط را دارند اما ما باید رویدادهای بزرگ ۱۰ روزه را برگزار می کردیم. با همفکری که داشتیم تصمیم گرفتیم بخاطر کاهش هزینه ها مسابقات را بجای کیش در تهران برگزار نماییم. بطورمثال در یک نمونه، برای هتل در کیش باید ۳ میلیارد و ششصد میلیون تومان می دادیم اما در تهران با یک سوم این هزینه اسکان در هتل انجام شد. باید اردوها را شروع نماییم، توکل بخدا، اسپانسرها و دوستان خوبی داریم و از وزارت ورزش و کمیته المپیک هم تشکر می نماییم. برای این مسابقات نیز وزارت و کمیته مقداری کمک کردند و جا دارد از آنها تشکر کنم. تکواندو لیاقت حمایت مسئولان را دارد تا باز هم افتخارآفرینی کند. در بازی های آسیایی و بازی های کشورهای اسلامی بخش عمده فشار بر روی ما خواهد بود.
وی درباره این که باتوجه به مشکلات مالی چه انتظاری از کمیته المپیک و وزارت ورزش دارید، اظهار داشت: ما برای ۶ ماه اول ۷۰ یا ۸۰ میلیارد می خواهیم. بودجه کمیته و وزارت در این حد نیست و ما هم حتما تلاش خودمان را می نماییم. تکواندو در سالی که گذشت کمترین سهم را در کمیته المپیک داشت. در این زمینه برمبنای مدال آوری شاخص بندی صورت گرفت و تکواندو بدین سبب که در این چند سال خیلی خوب مدال نگرفت نتوانست به اندازه حقی که دارد بودجه بگیرد و تکواندو بابت بودجه بیشترین ضرر را کرد. البته هیات اجرائی کمیته المپیک برای امسال ۵۰۰ میلیون تومان به فدراسیون اختصاص داد. فدراسیون تکواندو کمترین رشد را در میان فدراسیون ها داشته است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مانند علیرضا دبیر که عنوان کرده به سبب عدم حمایت مسئولان ورزش، تیم سوم را به بازی های آسیایی می فرستد، او نیز چنین قصدی دارد یا خیر، اظهار داشت: ما همه تلاشمان را می نماییم با همه قدرت در تمامی مسابقات حضور داشته باشیم چونکه آبروی تکواندو و کشورمان برای ما مهم می باشد. البته شاید مجبور شویم برخی بازیکنان را تقسیم نماییم چونکه بطورمثال مسابقات گرندپری ۶۰ امتیاز در رنکینگ دارد اما آسیایی ۴۰ امتیاز دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که قول چند مدال را می دهد، اشاره کرد: بچه های ما شرایط خوبی دارند و فکر می کنم تکواندو باز هم می تواند افتخارآفرینی کند و به مدال های خوشرنگی برسد. اهتمام می نماییم در بخش بانوان نیز به مدال های خوبی برسیم. هر زمان که بانوان ما در رشته های مختلف به مدال رسیده اند، ورزش ما به رتبه خوبی رسیده است.
ساعی در پاسخ به این پرسش که آیا خواهرش جزو گزینه های مربیگری است، اظهار داشت: خیر خواهر بنده جزو گزینه های کمیته فنی نبود.1400/12/25
21:27:18
5.0 / 5
322
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد