دفاع شخصی

واکنش استکی به اظهارات روزبهانی

واکنش استکی به اظهارات روزبهانی

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی بوکس ایران نسبت به ادعاهای عجیب ملی پوش سابق بوکس پاسخ کوبنده ای داد و اظهارات او را دور از شآن پهلوانی و ناشی از حسادت دانست.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، پنج شنبه هفته گذشته بود که احسان روزبهانی ملی پوش و کاپیتان سابق تیم ملی بوکس ایران در اظهاراتی عجیب، انتقادات زیادی را نسبت به نحوه عملکرد علیرضا استکی در تیم ملی و عملکرد فدراسیون بیان نمود. او با بیانی علیرضا استکی را خدنگ خوانده و فردی نه چندان شناخته شده در بوکس معرفی نمود. وی در حالی از فعالیت استکی بعنوان سرمربی تیم ملی انتقاد نمود که پیش از این در زمان حضور خودش در تیم ملی، بارها از شریط حاکم بر اردوهای تیم ملی زیر نظر علیرضا استکی بعنوان سرمربی تعریف کرده بود. البته این صحبت های وی واکنش سرمربی تیم ملی را هم به دنبال داشت که در ادامه آنها را می خوانید:

* ادعای پهلوانی دارند و اینطور دو رو حرف می زنند؟

علیرضا استکی در گفتگو با ایسنا، نسبت به اظهارات حاشیه ساز احسان روزبهانی ملی پوش سابق بوکس ایران درباره شرایط تیم ملی و فدراسیون توضیح داد: مطمئن باشید که صحبت های ایشان از راه مراجع قضایی پیگیری خواهد شد، چون که تهمت ها و مسائلی را به بنده نسبت داده اند که همگی بار قضایی دارد. ایشان تا وقتی که در تیم ملی حضور داشتند وضعیت و اردوهای تیم ملی از نظرشان فوق العاده بود، در تلویزیون و رسانه ها تعریف و تمجید می کردند و استکی هم آدم خوبی به شمار می رفت ولی اکنون که در تیم ملی نیستند چنین صحبت های تاسف باری را مطرح می کنند. از کسی که ادعای پهلوانی دارد بعید است.

از نظر من همه این صحبت ها به خاطر حسادت هایی است که نسبت به دانیال شه بخش و علیرضا استکی وجود دارد* روزبهانی به سوریه هم می باخت، گفتم آبرویت در خطر است

او افزود: پس از ۸ سال نتیجه نگرفتن، برای صلاح و آبروی ایشان گفتم بهتر است با کمال احترام از تیم ملی کنار بروند. روزبهانی از سال ۲۰۱۴ هیچ مدالی در هیچ تورنمنتی حتی در تورنمنت های داخلی به دست نیاورده بود و حتی مقابل سوریه هم مبارزات خویش را واگذار می کرد. حق الناس جوانان مردم بر گردن من است و می خواهم بهترین عملکرد را در تیم ملی به ثبت برسانیم، بدون آن که حقی از کسی ضایع شود. خیلی از پیشکسوتان بوکس به بنده می گفتند چرا حق جوانان را به روزبهانی می دهم و از این مورد ناراحت بودند، بنابراین تلاش کردیم به صورت محترمانه از او خواهش نماییم که دیگر در تیم ملی نباشد چون که رزومه وی در هشت سال قبل مشخص است.

سرمربی تیم ملی بوکس اضافه کرد: او ۶ سال با مربیان دیگر و ۲ سال هم با مربیگری بنده بدون حتی کسب یک مدال در تیم ملی حضور داشت. بنده برای آبروی او چنین موضوعی را خواستم و به جز این هم نمی توانستم کار دیگری برای او کنم چون که حق الناس جوانان این رشته و این مرز بر عهده من است.

* مدال خریدنی بود آخرین مدال روزبهانی ۲۰۱۴ نبود

او افزود: ایشان درباره خرید مدال های جهانی توسط فدراسیون بوکس صحبت کرده است، مطمئن باشید اگر مدال ایران خریدنی بود خود ایشان تا هم اکنون ۴ مدال می خریدند و تنها با دو مدال برنز آسیا که آخرین آن بازی های آسیایی ۲۰۱۴ بود از تیم ملی جدا نمی شدند. از نظر من همه این صحبت ها به خاطر حسادت هایی است که نسبت به دانیال شه بخش و علیرضا استکی وجود دارند. این فدراسیون پس از ۸۰ سال با یک جوان تاریخ سازی کرد که این مورد حال خیلی ها را خراب کرد. در سالهای گذشته ما آرزو داشتیم در مسابقات جهانی به شب دوم برسیم و الان پس از ۱۶ سال فینالیست آسیا داریم، در قهرمانی جهان با بهترین های دنیا نزدیک مبارزه می نماییم و نهایتا هم پس از نزدیک به ۹۰ سال اولین مدال جهانی بوکس را به دست آوردیم. همانطور که گفتم این مورد حال خیلی ها را خراب کرد.

افتخار می کنم که در گذشته زیر دست آنها کار کردم و آنها از نظر معنوی حمایت های بی دریغی نسبت به بنده داشتند. این مورد هیچ وقت فراموش من نمی گردد، برخلاف ایشان که احترامی به بزرگتر قائل نیست.* به این افراد باج نمی دهم

استکی ضمن اشاره به حواشی پیش از انتحابات بوکس خاطرنشان کرد: از نظر من همه این صحبت ها تداوم بی اخلاقی های پیش از انتخابات است. البته همه این موضوعات سبب می شود بنده بیشتر انرژی بگیرم و باید بار دیگر یادآوری کنم استکی فردی نیست که بخاطر این صحبت ها به کسی باج بدهد و حق الناسی را به گردن خود بیاورد. با فشارهای رسانه ی نمی توانند از بنده باج بگیرند، محترمانه و بدون دردسر با ایشان صحبت کردم که دیگر در تیم ملی نباشند چون پای آبرویشان در بین بود.

* سام استکی انتخابی زد و فیکس شد

سرمربی تیم ملی بوکس درباره حضور سام استکی (پسرش) در ترکیب تیم ملی نوجوانان هم اظهار داشت: صحبت هایی را در این مورد هم مطرح کرده اند که جا دارد نکاتی را درباره آن اعلام کنم. سام استکی سال قبل پیش از مسابقات آسیایی امارات سه انتخابی در شهر بیجار شرکت کرد و هر سه شب را برد که فیلم آنها هم موجود است، اما در تهران بازی را به حریف خود واگذار کرد. حریف او به مسابقات اعزام نشد اما بنده نگذاشتم سام استکی که نفر دوم وزن خود بود هم عازم امارات شود. در مورد مسابقات سال جاری هم باید بگویم که سام استکی در سقز انتخابی تیم ملی داشت و سه شب انتخابی را برد و ۴ بازی انتخابی دیگر را در تیم ملی هم با برتری پشت سر گذاشت که فیلم همه آنها موجود است. در مجموع ۷ بازی انتخابی را برد تا فیکس تیم ملی شد و در اردن که محل برگزاری رقابت ها بود هم به قهرمان آسیا خورد که از نظر من مبارزه را برده بود، با ناداوری ۲ بر ۳ بازنده اعلام گردید که سند حرف من فیلم مبارزه است که همه می توانند در مورد آن نظر بدهند.

* یک عمر تر و خشکشان کردم و قدر نمی دانند

استکی ضمن اشاره به نحوه صحبت های روزبهانی که به دور از شان یک ورزشکار بود، توضیح داد: یک مبحث دیگر درباره صحبت های وی باید مطرح کنم و آن هم طرز صحبت کردنش است که به نظر من جا دارد یادآوری کنم احترام به بزرگتر جزو واجبات است. برای فردی که زندگی ورزشی خویش را مدیونش هست و بعنوان شاگرد زیر دستش کار کرده احترام قائل نیست و با لفظ خدنگ وی را خطاب میکند. یک عمر تر و خشکشان کردم و قدر نمی دانند. البته از نظر من خدنگ کسی است که احترام بزرگتر را می داند، کوچکی بزرگ ترها را می کند. بنده افتخار می کنم که کوچکی افراد بزرگی چون ناطق نوری و منوچهر مقصودی را در گذشته انجام داده ام و الان هم کوچک آنها هستم. افتخار می کنم که در گذشته زیر دست آنها کار کردم و آنها از نظر معنوی حمایت های بی دریغی نسبت به بنده داشتند. این مورد هیچ وقت فراموشم نمی گردد، برخلاف ایشان که احترامی به بزرگتر قائل نیست. ضمن این که باید بگویم شما تا کوچک نشوید بزرگ نخواهید شد.

* دریافتی همه مشخص است

او درباره دریافتی هایی که روزبهانی درمورد آنها صحبت کرده بود هم اظهار داشت: درباره دریافتی ها هم صحبت کردند که باید بگویم اسناد و مدارک همه دریافتی ها از گذشته تا حالا در فدراسیون بوکس موجود است، همه می توانند دریافتی های اعضای مختلف را بعد از پیگیری با یکدیگر مقایسه کنند.

* با سابقه ترین را کاپیتان تیم ملی می گذاریم

او در انتها درباره ادعای روزبهانی در خصوص این که اگر رودروایسی نبود حتی کاپیتان تیم ملی نمی شد هم توضیح داد: هم اکنون سجاد محمدپور کاپیتان تیم ملی ما است. او حتی در مسابقات چند جانبه یا تورنمنت های چند جانبه در آسیا هم به مدال نرسیده است اما به علت حضور مداوم در اردوهای تیم ملی که نزدیک به ۱۲ تا ۱۳ سال است کاپیتان تیم ملی شد. بنده کسی که حتی یک روز از کسی سابقه بیشتری داشته باشد را کاپیتان تیم ملی انتخاب می کنم. مطمئن باشید این ادعا هم دروغ است و بنده به خاطر شرایط سنی روزبهانی را کاپیتان تیم ملی برگزیده بودم.
1401/01/02
18:57:07
5.0 / 5
684
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد