دفاع شخصی
با رد رای بدوی صادره مبنی بر ابطال انتخابات

انتخابات زورخانه ای با حکم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری تایید شد

انتخابات زورخانه ای با حکم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری تایید شد

به گزارش دفاع شخصی بعد از رای اولیه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای، دادگاه تجدید نظر صحت این انتخابات را تایید نمود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون ورزش های زورخانه ای، بعد از انتخاب مهرعلی باران چشمه بعنوان رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی که در تاریخ ۱۴۰۰/۳/۱۹ انجام شد، محمدکاظم کوهی و مجتبی جوهری از وزارت ورزش و جوانان به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و خواهان ابطال انتخابات شدند.
شعبه ۲۸ تجدید نظر دیوان عدالت اداری بعد از بررسی های انجام شده، ضمن تایید انتخابات فدراسیون زورخانه ای، در بخشی از رای خود آورده است: "پس از شکایت شاکیان به شعبه ۴۵ بدوی دیوان عدالت اداری و با تجدید نظر خواهی وزارت ورزش و جوانان و بعد از بررسی های صورت گرفته و با اجازه حاصل از ماده ۷۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری دادنامه تجدیدنظرخواسته در این قسمت هم نقض و حکم به رد شکایت شاکیان صادر و اعلام می شود".
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری ۳۰ خرداد با صدور دستور موقت، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی را بی اثر اعلام نمود. دیوان عدالت اداری در ابلاغیه ای به وزارت ورزش، اعلام کرد، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی و حکم صادره مهرعلی باران چشمه برای ریاست این فدراسیون و سایر اقدامات متخذه بر آن، تا تعیین تکلیف نهایی «کان لم یکن» و بلااثر است.

در ادامه و بعد از گذشت نزدیک به ۳ ماه از برگزاری انتخابات، شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری در حکمی به شماره ۱۴۰۰۳۱۳۹۰۰۰۱۵۳۳۱۴۸ در تاریخ ۰۶/۲۱/ ۱۴۰۰ با تشریح کامل تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات، حکم نهایی بدوی خویش را در خصوص ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای اعلام نمود.

هم چنین دیوان عدالت اداری مهلت قانونی ۲۱ روزه را برای اعتراض وزارت ورزش بعنوان مجری انتخابات به رای صادره معین کرد و شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری هم در 5 آبان 1400 به علت آنچه "اعتراض در خارج از مهلت قانونی خوانده شده" تجدیدنظر خواهی وزارت ورزش را رد کرده بود.
اکنون و بنا بر اعلام فدراسیون زورخانه تجدیدنظر انجام و حکم به ابطال رای بدوی صادر گردیده است.1401/01/03
14:20:07
5.0 / 5
345
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد