دفاع شخصی
فلاح:

از فریادهای دبیر برای گرفتن حق کشتی لذت می برم

از فریادهای دبیر برای گرفتن حق کشتی لذت می برم

به گزارش دفاع شخصی چهره شاخص کشتی ایران و دارنده مدال های طلا و نقره جهان، با دفاع از اقدامات علیرضا دبیر برای گرفتن حق کشتی از مسئولان، اظهار داشت: وقتی او برای گرفتن حق کشتی داد می زند، لذت می برم.


اکبر فلاح در گفت و گو با ایسنا، درباره ارزیابی خود از عملکرد کشتی آزاد ایران در سال ۱۴۰۰، اظهار نمود: به نظر من عملکرد کشتی ما در سال قبل در مجموع خوب بود و کارنامه موفقی داشتیم. ما در رده های جوانان و بزرگسالان نتایج خوبی را رقم زدیم و در رده نوجوانان نیز هر چند درجه یک نبودیم اما در مجموع کشتی آزاد ایران نمایش خوبی از خود بر جای گذاشت.
این دارنده مدال های طلا و نقره جهان، اضافه کرد: در المپیک هم برای کسب نتیجه خوب تلاش شد اما نبود همدلی لازم میان کادر فنی و فدراسیون، موثر بود. اساسا یک مربی در حین کار متوجه می شود که همدلی با او وجود دارد یا خیر.
وی اشاره کرد: مسابقات جهانی نروژ برای کشتی ایران خوش یمن بود و نتایج خوبی به دست آمد. خود من زمانی که در المپیک سئول چهارم شدم، اگر یک یا دو ماه مسابقات جهانی برگزار می شد، اساسا روی سکو می رفتم، نه فقط من، بلکه خیلی های دیگر نیز که در المپیک مدال نگرفتند اگر همان سال جهانی برگزار می شد، حتما جبران می کردند.
فلاح با تاکید بر این که، اساسا کارمان در مسابقات جهانی آینده مشکل تر خواهد بود، اظهار داشت: اگر با برنامه جلو برویم همیشه می توانیم موفق باشیم. کشتی ایران جزو ۳ قدرت برتر جهان است، اگر ما بد عمل نماییم باید سوم جهان شویم و اگر خوب کار نماییم به اول یا دومی می رسیم. ما اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم، حتی از روس ها هم می توانیم جلو بزنیم و برای سال ها قدرت اول کشتی جهان شویم.
این مربی سازنده کشتی تهران، با تاکید بر لزوم توجه به مربیان سازنده، اشاره کرد: اگر کارها اصولی و درست از پایه صورت گیرد، انرژی مثبت پشت تیم های ملی ما خواهد بود و اساسا در آن صورت به موفقیت می رسیم. لازمه موفقیت کشتی توجه به مربیان سازنده و کشتی گیران است. اگر به مربیان سازنده نیز توجه گردد، انرژی مثبت همراه تیم ملی خواهد بود و دیگر کسی نمی گوید خدا کند تیم نتیجه نگیرد تا بطورمثال روی فلان مربی یا رئیس فدراسیون کم شود. اینکه الان می گویند مربیان سازنده باید همیشه در باشگاه های شان باشند و کار کنند تا کشتی جلو برود، اشد مجازات در قبال مربیان سازنده است. اگر یک مربی سازنده ۱۵ روز باشگاه را ترک کند و همراه تیم ملی در اردو باشد و به مسابقات اعزام شود، برای ۱۱ ماه دیگر سال انگیزه می گیرد تا با همه وجود کار کند، نه اینکه از کار دلزده شود و کشتی ما لطمه ببیند.
فلاح اضافه کرد: برای مسابقات جهانی نروژ هم مهره سوزی شد و مربیانی دعوت شدند که کشتی گیردر تیم ملی نداشتند. وقتی یک نفر هم مدیر فنی تیم ملی است و هم سرمربی جوانان می شود، مهره سوزی شده است یا وقتی رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی هم می شود، دو پست بسیار مهم را هم زمان اشغال می کند و مهره سوزی می شود. ما باید کمیته مربیان داشته باشیم تا از حق مربیان کشتی دفاع شود و آنها درباره حضور مربیان در تیم های ملی برمبنای ضوابط و استانداردهای تعریف شده، تصمیم گیری کنند. البته وقتی رئیس فدراسیون هم کشتی را می فهمد باید نظرش اعمال شود اما در نهایت کمیته مربیان تصمیم گیری کند. ما هیچ گاه کمیته مربیان نداشتیم و همیشه مربیان ما برمبنای رفیق بازی و و سلیقه شخصی انتخاب شدند. برای مسابقات جهانی نروژ هم مربی تیم جوانان به بزرگسالان آمد.
این دارنده مدال های طلا و نقره جهان، درباره ارزیابی خود از اقدامات علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در سازندگی و تامین زیرساخت ها برای کشتی، اظهار داشت: این ها برای کشتی ما خیلی خوب است. وقتی می بینم دبیر برای گرفتن حق کشتی داد می زند، لذت می برم. اساسا ما نیز از این مساله حمایت می نماییم چونکه به نفع کشتی ما خواهد بود. من همیشه اگر کار خوبی صورت گیرد حمایت می کنم، اگر هم مشکلی می بینم و انتقاد دارم نباید بقیه فکر کنند که دشمن دبیر یا خادم هستم. علیرضا دبیر مواضع خوبی دارد و باید با همین فرمان جلو برود.
وی در ادامه درباره ارزیابی خود از عملکرد کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، اشاره کرد: ما هنوز پژمان درستکار که امتحان واقعی داده باشد را ندیده ایم. او سرمربی تیم تهران هم بود که تیمش سوم شد، در مسابقات جهانی نروژ تیم ملی با سرمربیگری او چند مدال طلا گرفت و سوم جهان شد اما هنوز نمی توان درباره او نظر قطعی داد چونکه باید در مسابقات جهانی پیش رو عملکرد تیم ملی را مشاهده نماییم. او می تواند در مسابقات جهانی آینده ثابت کند که چه توانایی های فنی و مدیریتی در خود دارد. الان بهترین موقع است که درستکار خودش را ثابت کند. مسابقات جهانی نروژ جرقه ای بود که زده شد، حال این جرقه در مسابقات بعدی می تواند به شعله تبدیل گردد یا اینکه خاموش شود. درستکار این فرصت را دارد که ثابت کند بهترین مربی برای هدایت تیم ملی بوده است.
فلاح در پایان، اظهار داشت: خیلی اوقات ما حرف هایی برای گفتن داشتیم اما رسانه ها سراغ ما نیامدند چونکه خودشان ترجیح می دهند سراغ چه افرادی بروند، بنا بر این نیز من خیلی از اوقات پاسخ تماس ها را نمی دهم و اهتمام می کنم مصاحبه نکنم، همانطور که آنها دل بخواهی سراغ افراد می آیند، من هم هر وقت که دوست داشته باشم و با هر کس که بخواهم مصاحبه می کنم. مدیران و مسئولان ما باید تحمل انتقاد را داشته باشند. وقتی یک نفر سرمربی تیم ملی، رئیس فدراسیون یا مدیر تیم ملی می شود باید تحمل نقد را داشته باشد و فکر نکند هر کسی که انتقاد می کند دشمن او است. انتقاد سازنده می تواند موجب پیشرفت کارها شود.
منبع:

1401/01/07
12:16:56
5.0 / 5
659
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد