دفاع شخصی
سوریان:

آینده روشنی پیش روی کشتی است

آینده روشنی پیش روی کشتی است

دارنده ۶ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک در کشتی فرنگی اظهار داشت: موفقیت های کشتی فرنگی ایران طی سالهای قبل گویای توانمندی های بالای محمد بنا در عرصه فنی است.ایسنا، حمید سوریان درباره نظر سنجی برای انتخاب برترین های قرن ورزش ایران، اظهار داشت: با همه احترامی که برای تمامی قهرمانان ورزش ایران دارم، فکر می کنم تافته جدا بافته ورزش ایران، شادروان جهان پهلوان غلامرضا تختی است، او با مدال های پرارزش خود که ۷ مدال جهانی و المپیک است جزو پرافتخارترین های ورزش ایران است و از لحاظ اخلاقی و پهلوانی هم قلب مردم را فتح کرده است. از جامعه کشتی می خواهم به جهان پهلوان تختی بعنوان برترین ورزشکار قرن رای بدهند.

دارنده ۷ طلای جهان و المپیک، درباره حضور بنا در بین برترین مربیان قرن ورزش ایران، تصریح کرد: کشتی فرنگی به دو بخش پیش از محمد بنا و پس از او تقسیم می شود. موفقیت های کشتی فرنگی در دو دهه اخیر گویای همه چیز است. ۳ طلای المپیک لندن و طلای گرایی در المپیک توکیو و ۴ طلای مسابقات جهانی نروژ افتخارات بزرگ کشتی فرنگی ایران بوده است. ایشان همچنان با انگیزه کار خویش را انجام می دهد و الان هم در اردوی تیم ملی حضور دارد.

وی درباره جایگاه کشتی ایران، اظهار داشت: این نوید را می دهم که آینده روشنی را می شود برای کشتی ایران متصور بود، با عنایت به کارهای اساسی انجام شده و تدوین برنامه دراز مدت ۸ ساله برای کشتی و همینطور با تلاش ستودنی آقای دبیر که خودش را وقف حوزه ورزش کرده، آینده روشنی در انتظار کشتی ایران است. سال سختی در پیش داریم و امیدوارم هم کشتی آزاد و هم کشتی فرنگی در مسابقات پیش رو به بهترین نتایج برسند.

نایب رئیس فدراسیون کشتی، درباره وضعیت پرداخت بدهی های فدراسیون کشتی به جا مانده از سالهای قبل، اظهار داشت: تمام بدهی ها تسویه شده و فکر می کنم برای نخستین بار است که نه تنها به اتحادیه جهانی بدهی نداریم بلکه از آن طلب هم داریم.

سوریان درباره ضرورت حمایت مسؤلان از کشتی، تصریح کرد: حجم کار در کشتی با عنایت به حضور رده های سنی مختلف در دو رشته مجزا، خیلی زیاد است و نیازمند حمایت همه مسؤلان است. از دکتر صالحی امیری که همیشه حامی کشتی بوده تشکر می کنم و از آقای سجادی می خواهم همه عزیزان کمک کنند تا کشتی با رفع مشکلات باز هم افتخارآفرین باشد.

ملی پوش سابق کشتی فرنگی ایران، در ادامه درباره ناکامی در المپیک ۲۰۱۶ ریو و این که خیلی ها شک داشتند عازم این رویداد شود یا خیر، اظهار داشت: روزهای تلخ و شیرین بسیاری را در ورزش قهرمانی پشت سر گذاشتم و آخر کار المپیک ریو و شکستی بود که متحمل شدم. برای کسب سهمیه المپیک ریو به ۳ رویداد با فاصله کم اعزام شدم و وزن زیادی کم کردم که سبب شد نتوانم به شرایط ایده آل خودم برسم و متاسفانه کارم با شکست همراه شد. همه این روزها با فراز و نشیب هایش به پایان رسید و خدا را شاکرم توانستم دل مردم را طی این سال ها شاد کنم.

سوریان درباره علاقه بسیار زیاد مردم به کشتی در جریان مسابقات جهانی نروژ، اظهار نمود: بچه ها گل کاشتند و سبب شادمانی همه شدند. این اطمینان را دارم با این جدیت و تلاش بچه ها و کادرهای فنی باز هم شاهد روزهای خوش مثل جهانی نروژ خواهیم بود. ۷ مدال طلای آزاد و فرنگی در این رقابت ها بی سابقه بود و امیدوارم باز هم تکرار شود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا از ابتدا وارد رشته کشتی آزاد نشده است، تصریح کرد: من از ابتدا کشتی فرنگی را به خاطر بستری که در شهر ری فراهم بود دنبال کردم اما این افتخار را داشتم با قهرمانان کشتی آزاد هم تمرین کنم.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سؤال که آیا او و دبیر در مباحث فنی تیم ملی هم دخالت دارند یا خیر، اظهار داشت: خدا را شکر کادرهای فنی آنقدر توانمند هستند که به بهترین شکل کارشان را انجام می دهند. نگاه فدراسیون کشتی هم حمایتی است و اگر در مباحث فنی احتیاج به همفکری باشد بطور قطع منتقل می نماییم.

وی درباره شادمانی بسیار زیاد مردم از پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور در مسابقات جهانی نروژ، اظهار داشت: این مبارزه بغض فرورفته ای بود که همه مردم ایران منتظر این برد یزدانی بودند. خدا را شکر این صورت گرفت و سبب شادمانی مردم شد. حسن عزیز فضای پرتنشی را پشت سر گذاشت و ما این مورد را درک می کردیم، بیشتر تلاش بر انجام کارهای روحی و روانی بود که حسن احیا شود، او بعنوان اسطوره ای که قابلیت های فنی زیادی دارد بطور قطع یک سر و گردن بالاتر از تیلور بود اما متاسفانه شرایطی رقم خورده بود که کسب پیروزی به مسابقات جهانی نروژ کشیده شود و خدا را شکر این اتفاق رخ داد.
1401/01/14
12:47:42
5.0 / 5
402
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد