دفاع شخصی
گلایه كاپیتان تیم ملی كاراته از نظرسنجی سیما

پورشیب: در ورزش ایران امثال هروی انگشت شمارند

پورشیب: در ورزش ایران امثال هروی انگشت شمارند

به گزارش دفاع شخصی کاپیتان تیم ملی کاراته با تاکید بر این که شهرام هروی با تجربه سال ها سرمربیگری تیم ملی به تمام افتخارات ممکن در مسابقات جهانی و المپیک رسیده است، اظهار داشت: امثال وی در ورزش ایران قلیل هستند.


ذبیح الله پورشیب در گفتگو با ایسنا، درباره شروع اردوی تیم ملی کاراته، اظهار نمود: از فردا(سه شنبه) مرحله نخست اردوی تیم ملی شروع می شود و اساسا با برنامه ریزی های خوب کادر فنی و فدراسیون، هدفمان حضور پرقدرت در رویدادهای پیش رو خواهد بود. سال بسیار مهم و سختی را در پیش داریم و امیدوار هستم کاراته ایران باز هم در مسابقات بین المللی بدرخشد و به بهترین نتایج برسد. خدا را شکر شرایط تیم ملی خوب است و برنامه های کادر فنی و تلاش بچه ها، اینبار نیز نوید روزهای خوب گذشته را برای کاراته ایران می دهد.
دارنده مدال های برنز جهان و طلای بازی های آسیایی، اشاره کرد: کاراته ایران ظرفیت بسیار بالایی دارد و از این قابلیت برخوردارست که تا سال ها از عناوین و افتخارات خود در سطح جهان و آسیا دفاع کند. اساسا حفظ قهرمانی های بدست آمده که زحمات زیادی برای آنها کشیده شده، کار بسیار سختی است، رقبای ما در جهان به شدت درحال کار و سرمایه گذاری هستند تا بتوانند به افتخارات ایران برسند اما این قابلیت و قدرت در تیم ملی وجود دارد که باز هم عناوین خودرا تکرار کند. اساسا بچه ها نیز باید از جان مایه بگذارند تا بار دیگر شاهد افتخارآفرینی کاراته ایران در رویدادهای مهم پیش رو باشیم.
وی، درباره سفر به اسپانیا و حضور در سمینارهای آموزشی این کشور، اظهار داشت: به دعوت سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا راهی این کشور شدم و در چند سمینار آموزشی که در شهرهای مختلف این کشور برگزار شد، حاضر شدم و از طرف دیگر نیز تمریناتم را دنبال می کردم تا از شرایط مطلوب دور نشوم. خوشبختانه کشورهای مختلف جهان احترام زیادی برای کاراته ایران قائل هستند و در مجموع سفر بسیار خوبی بود.
پورشیب در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی برای مربیگری از طرف اسپانیایی ها دریافت کرده یا خیر، اظهار داشت: فعلا به این موضوعات فکر نمی کنم و دوست دارم مبارزه کنم. امسال سال بسیار مهمی برای کاراته ایران است و من نیز با تمام توانم تلاش می کنم که برای تیم ملی مثمر ثمر باشم و بهترین نتایج را کسب کنم. تجربه دو دوره حضور در بازی های آسیایی و همین طور حضور در رقابت های جهانی را دارم و اساسا تمام تلاشم را می کنم بتوانم برای تیم ملی به میدان بروم و مدال آوری کنم. از طرف دیگر موفق به کسب سهمیه بازی های جهانی کاراته شدم و امیدوار هستم طلای دوره گذشته را تکرار کنم. نفرات بسیار خوبی را در اوزان مختلف داریم که همگی شایسته کسب مدال در مسابقات هستند، امیدوار هستم هر نفری که به عضویت تیم ملی در می آید بتواند به بهترین نتایج برسد و برای کشور افتخارآفرینی کند. من هم مثل سایر بچه ها تلاش می کنم تا برای کاراته ایران افتخارآفرینی کنم.
کاپیتان تیم ملی کاراته، در ادامه گفتگو با ایسنا، از این که نام نمایندگان کاراته ایران در نظرسنجی افتخارآفرینان یک قرن اخیر ورزش ایران توسط شبکه ورزش نیست، گلایه نمود و اظهار داشت: کاراته ایران اینبار نیز واقعا مظلوم واقع شد، نتایج سالهای قبل نشان میدهد که کاراته ایران به چه افتخارات و عناوین بزرگی رسیده است. در بحث مربیگری مگر می شود افتخارات استاد هروی را نادیده گرفت؟ او چندین سال است هدایت تیم ملی را بر عهده دارد و موفق به هت تریک در کسب عنوان قهرمانی جهان شده و بارها نیز در آسیا به افتخارات زیادی رسیده است. در کمتر رشته ای چنین مربیانی در ایران داریم که به این حجم از افتخارات رسیده باشند و امثال وی در ورزش ایران قلیل هستند. همین طور تیم ملی کاراته نیز به هر افتخاری که ممکن بود طی سالهای قبل رسیده و همه کار کرده است. دیگر چه توقعی داشتند که انجام نشده است؟ امیدوار هستم با کاراته مهربان تر باشند.
منبع:

1401/01/16
20:25:21
5.0 / 5
294
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد